Manyna Manyna komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Přesně takovou pozitivní knížku jsem potřebovala, aby mi zvedla náladu. Není to veledílo, ale pobavila jsem se dobře a při některých pasážích až nadprůměrně. Neprskala jsem smíchy na veřejnosti, ale zachovala jsem si stálý úsměv na rtech, který mám pitomě i teď, co píšu hodnocení. :)

10.05.2016 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Bláhově jsem si ze začátku knihy myslela, že se jedná o další romantický příběh o dvou mladých lidech a v půlce knihy jsem byla překvapená, jak se to vyvinulo. Je to kniha o lži, odpuštění, lásce a hodně silné osobnosti. Nechala ve mě hodně emocí, o kterých musím ještě popřemýšlet. Nicméně myslím, že na tohle vyprávění asi nikdy nezapomenu. Ps. Myslím, že název knihy by byl lepší bez českého překladu. :)

29.04.2016 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Žádná z knih paní Mornštajnové zatím pro mě nebyla zklamáním. Tato je jiná, obsahuje alternativní budoucnost, která se naštěstí nenaplnila. Kniha Vám na radosti příliš nepřidá, její obsah je těžký a obtížně stravitelný, trošku jako Orwellovo 1984, ale právě proto musíme takové knihy číst jako prevenci stále a stále dokola.

02.05.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Možná špatné načasování...Nejlepší víkend jsem nedočetla, mnoho postav, zamotaný děj, erotika...vím, že tohle všechno fungovalo v předchozích knihách, ale asi už mě to přestalo bavit.

16.01.2019 2 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Perfektní akční smršť, která začíná na prvních stránkách knihy a nedojde jí dech až do konce.

28.10.2018 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Výjimečný knižní skvost s naprosto brilantním koncem. Kdo u téhle knihy nezjihne, ten snad ani nemá srdce.

25.10.2017 5 z 5

Moc krásná kniha s věrohodnými popisy historického Egypta, Sýrie, Kréty... Sinuhed toho prožil opravdu mnoho, bylo mi ho líto, protože vždy když měl štěstí na dosah, tak ho ztratil. A Nefernefernefer byla pěkná svině!

07.08.2017 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Nesdílím názor většiny na tuto knihu. Špatně se četla, měla jsem problémy rozpoznat co je současnost a co minulost, plytké rozhovory otce a syna, když jakákoliv bližší zmínka o nich scházela. V příběhu se nic zásadního neděje, otec a syn jdou, vždy se na ně karmicky usměje štěstí a v době největší krize objeví zlatý důl v podobě jídla a oblečení, pak zase jdou, sem tam někoho potkají...prostě celkem nůďo. Čekala jsem, že alespoň konec bude strhující a že mě třeba donutí přidat hvězdičku, ale bohužel se nestalo.

21.03.2017 3 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Ze začátku jsem se nějak nemohla začíst, pořád jsem si říkala, že knihu o autech, alkoholu a ztracených existencích asi nedočtu. Jsem ráda, že jsem vyčkala, abych mohla naplno pochopit těžkou meziválečnou dobu, kdy se lidé pokoušeli přežít každý jednotlivý den. Do toho pomalu vstoupila nádherná Pat, která změnila život všem hlavním aktérům a naplnila jedno srdce obrovskou láskou. Nejvíc mi utkvěla v hlavě tato slova, která naplno vystihují podstatu této knihy: „Tu však jsem náhle viděl,že mohu pro druhého něco znamenat už jenom tím, že tu jsem, a že ten druhý je šťastný protože jsem u něho. Když se to takhle řekne, zní to velmi prostě, ale když pak o tom člověk přemýšlí, je to obrovská věc, která vůbec nemá konce. Je to něco, co člověka může úplně roztrhat a změnit. Je to láska, a přece něco jiného. Něco, pro co lze žít. Pro lásku člověk žít nemůže. Ale pro člověka jistě!“

28.01.2017 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Já už si budu asi navždy pamatovat, jak byl Garp počat :)) je to milé a příjemné čtení, vtipné i smutné, ale rozhodně nenudilo.

16.05.2016 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Milý Johne, ty chceš abych za tebou přijela do USA, abys mi dopověděl, jak dopadl příběh Hazel, kdy a jak umřela, jestli se její rodiče rozvedli, jestli Izák někdy odpustil Monice..? :) Krásná kniha, nabitá emocemi, humorem a úvahami o životě, vřele doporučuji :)

27.11.2014 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Toto je vrchol české tvorby přátelé! Kytici buď milujete, nebo nesnášíte. Já jsem první případ :)

26.11.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherná knížka plná emocí, lásky, přátelství a paradoxů. Táta s hodnýma očima hrající na akordeon, hubatá milující pěstounská máma vařící hrachovou polévku, noční můry, kluk s citronovými vlasy, boxující Žid, ukradené knihy a válka kam se podíváš. Všechno to zlo má počátek ve slovech, slovech, která dokážou být nádherná i odporná. Takhle knížka je výjimečná především tím, že vypravěčem je smrtka, která jako "třetí osoba" vypráví příběh dle nalezené knihy Liesel-Saumench-Memingerové, jde o příběh více než krásný, smutný, vřelý a úsměvný.

26.11.2014 5 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Scarlett mi svou povahou byla od začátku značně nesympatická. Čekala jsem, že třeba časem jí přijdu víc na chuť, měla sice pár lepších chvilek, ale stejně bych nechtěla být její kamarádkou. Rhett Butler je super postava, která mě bavila nejvíc. Pustím se hned do druhého dílu.

15.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl ještě možná o chlup lepší než jednička. Těším se na trojku! :)

27.02.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Horko těžko uvěřitelný příběh, který se snaží šokovat, ale místo toho je spíš otravný.

21.06.2020 2 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

A zase ta Alex, závěr překvapivý.

05.05.2020 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Méně je někdy více, škoda, zbytečně moc překombinované, ale za přečtení rozhodně stojí a neodtrhnete od ní oči.

28.04.2020 4 z 5

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Já nějak pořád nevím, proč jsem tuhle klasiku všech klasik tak dlouho odkládala, asi jsem do ní musela dorůst. :) Je to děsivý, tragický a depresivní, ale úžasně napsaný.

30.01.2020 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Ten chlap fakt musí být šílenec! :) Popis baru byl naprosto odzbrojující...

30.12.2019 5 z 5