Mandrejka Mandrejka komentáře u knih

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Tento díl byl dle mého názoru nejlepší z celé série. Moc se mi líbilo vyprávění příběhu z pohledu vraha i z pohledu vyšetřovatelů. Jde vidět, že Robert Bryndza svoji práci miluje - každá kniha je lepší než ta předchozí :).

25.11.2018 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Četla jsem až do 1:40 ráno, což se mi u knížky ještě nikdy nestalo. Nemohla jsem se odtrhnout. Strhující přítěh, který vás vzáhne do sebe, čte se jedním dechem. Nádherný horor, u kterého jsem se solidně bála. Dávám pět hvězdiček z pěti a těším se na další!

10.07.2016 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Vynikající a napínavá kniha, která mě po dlouhých měsících vytrhla z "knižní deprese".

31.03.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Moc povedená kniha, která vás donutí přemýšlet. Kolik dívek si prožilo stejné trauma jako Sisi? Co když je to některá z těch, které znáte a považujete tak trochu za podivínku? Příběh je úžasně zpracovaný, do minulosti se dostáváte po dávkách a to vás nutí číst dál a dál. Autorka to nemohla vymyslet líp. Rozhodně zajímavá kniha, která se neztratí.
A malý bonus - dozvíte se spoustu zajímavých věcí o houbách :-).

17.06.2018 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Strašná kniha. Mnoho povyku pro nic. Musela jsem ji v polovině odložit, nedala se dočíst.

29.06.2015 odpad!

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Poslední paní Parrishová byl jednoznačně nejlepší psychotriller, který jsem četla za poslední dobu. Téma dvojího života je rozpracováno ve více knížkách, ale tato autorka jej vystihla naprosto bezkonkurenčně. Rozhodně doporučuju!
Aneb jak by řekla babička: ,,Bylo to napínavé jak kšandy!"

05.06.2018 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Tohle je jedna z těch studpidních (ne)knih, které čtete dál jen proto, že stále věříte, že se objeví něco, co vám nebude připadat tak hloupé. Jedna hvězda za Dobbyho a jeho ponožky a pěkný úvod.

02.06.2018 1 z 5

Ani pět století nedokáže smazat bolest a smutek z tohoto příběhu...

03.01.2018 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Rozhodně jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla! Vřele doporučuju!

21.02.2016 5 z 5

Volání Cthulhu Volání Cthulhu Howard Phillips Lovecraft

Nesmrtelná klasika. Kdo nezná Cthulhu, nezná horor.

29.06.2015 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Kam se hrabe Padesát odstínů šedi.. :D

29.06.2015 4 z 5

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Od této knihy jsem dostala vše, co jsem očekávala. Opět jsou tu moc pěkně zpracované reálie českého středověku, zajímavý příbeh, který baví. Super historická oddechovka, se kterou nešlápnete vedle :-).

23.06.2018 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Moc pěkný výlet do 14. století, dobře zpracované středověké reálie, inspirováno skutečnou událostí, zajímavě propletený příběh. Určitě se budu těšit na další díl.

18.06.2018 4 z 5

Praha plná strašidel Praha plná strašidel Miloslav Švandrlík

Tak tohle je kniha mého dětství! Strašně ráda se k ní vracím ♥

15.09.2017 5 z 5

To To Stephen King

My se tady všichni vznášíme a ty se budeš také vznášet...

01.05.2017 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Byla doba, kdy jsem knížky tohoto typu úplně žrala. Příběh je pořád stejný - mladá Evropanka/Američanka se zamiluje do krásného uhrančivého araba, vezmou se, mají děti a potom přichází problémy a začínají se ukazovat velké kulturní rozdíly. Bez dcerky neodejdu je taková "pramáti" knížek tohoto typu a řekla bych, že i nejlepší. Čte se hezky a člověk jen kroutí hlavou, čeho jsou lidé po celém světě schopni.

29.06.2015 4 z 5

Vynikající, ostatně jako vždy.
Doufám, že paní Weir bude žít minimálně dalších sto padesát let a bude ještě dlouho psát tak kvalitní literaturu jako doposud.

17.12.2019 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Když jsem si do rukou brala tuhle knihu, měla jsem velká očekávání. Nadšení po chvíli ustalo. Do knihy jsem se dlouho nemohla začíst - možná za to mohla až už zmiňovaná přílišná jazyková vyspělost, až zbytečně dlouhé věty, zdlouhavé rozebírání pocitů hlavní hrdinky. Občas jsem se přistihla, že se do čtení nutím. Po sto stranách se to zlepšilo, příběh se rozjel. Kniha to není špatná. Jedná se o sondu do duše člověka trpícího depresí a psychickou poruchou. Své čtenáře si rozhodně najde, ale já cílová skupina asi nebudu. 3*

26.06.2018 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ta první je nejkouzelnější!
Doslova nejkouzelnější.
:-)

27.09.2016 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Zprvu jsem k ní měla averzi - díky tomu, že patří do knih, které musím povinně přečíst k maturitě. Ale když jsem ji začala číst, tak mě do sebe vtáhla a musím říct, že je to opravdu velmi dobrá kniha. Podobnost s nacistickým Německem je zastrašující... Doporučuji!

03.08.2016 4 z 5