Mandrejka Mandrejka komentáře u knih

Záhada panství Bainbridge Záhada panství Bainbridge Laura Purcell

Perfektní, parádní a čtivé

06.12.2022 5 z 5

Vynikající, ostatně jako vždy.
Doufám, že paní Weir bude žít minimálně dalších sto padesát let a bude ještě dlouho psát tak kvalitní literaturu jako doposud.

17.12.2019 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Vynikající a napínavá kniha, která mě po dlouhých měsících vytrhla z "knižní deprese".

31.03.2019 5 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Jednoduché, primitivní čtení, přesto odstrašující... Nestačím se divit, jak mohou být některé ženy tak naivní, pitomé, až stupidní...

30.03.2019 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Tento díl byl dle mého názoru nejlepší z celé série. Moc se mi líbilo vyprávění příběhu z pohledu vraha i z pohledu vyšetřovatelů. Jde vidět, že Robert Bryndza svoji práci miluje - každá kniha je lepší než ta předchozí :).

25.11.2018 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Když jsem si do rukou brala tuhle knihu, měla jsem velká očekávání. Nadšení po chvíli ustalo. Do knihy jsem se dlouho nemohla začíst - možná za to mohla až už zmiňovaná přílišná jazyková vyspělost, až zbytečně dlouhé věty, zdlouhavé rozebírání pocitů hlavní hrdinky. Občas jsem se přistihla, že se do čtení nutím. Po sto stranách se to zlepšilo, příběh se rozjel. Kniha to není špatná. Jedná se o sondu do duše člověka trpícího depresí a psychickou poruchou. Své čtenáře si rozhodně najde, ale já cílová skupina asi nebudu. 3*

26.06.2018 2 z 5

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Od této knihy jsem dostala vše, co jsem očekávala. Opět jsou tu moc pěkně zpracované reálie českého středověku, zajímavý příbeh, který baví. Super historická oddechovka, se kterou nešlápnete vedle :-).

23.06.2018 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Moc pěkný výlet do 14. století, dobře zpracované středověké reálie, inspirováno skutečnou událostí, zajímavě propletený příběh. Určitě se budu těšit na další díl.

18.06.2018 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Moc povedená kniha, která vás donutí přemýšlet. Kolik dívek si prožilo stejné trauma jako Sisi? Co když je to některá z těch, které znáte a považujete tak trochu za podivínku? Příběh je úžasně zpracovaný, do minulosti se dostáváte po dávkách a to vás nutí číst dál a dál. Autorka to nemohla vymyslet líp. Rozhodně zajímavá kniha, která se neztratí.
A malý bonus - dozvíte se spoustu zajímavých věcí o houbách :-).

17.06.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Poslední paní Parrishová byl jednoznačně nejlepší psychotriller, který jsem četla za poslední dobu. Téma dvojího života je rozpracováno ve více knížkách, ale tato autorka jej vystihla naprosto bezkonkurenčně. Rozhodně doporučuju!
Aneb jak by řekla babička: ,,Bylo to napínavé jak kšandy!"

05.06.2018 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Tohle je jedna z těch studpidních (ne)knih, které čtete dál jen proto, že stále věříte, že se objeví něco, co vám nebude připadat tak hloupé. Jedna hvězda za Dobbyho a jeho ponožky a pěkný úvod.

02.06.2018 1 z 5

Florenťané: umění z doby medicejských velkovévodů Florenťané: umění z doby medicejských velkovévodů Jan Chlíbec

Přečtena část Ladislava Daniela - jako povinný text do školy. Vynikající!

18.04.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Pravda, není to klasický Brown, ale je to vynikající.

01.03.2018 5 z 5

Ani pět století nedokáže smazat bolest a smutek z tohoto příběhu...

03.01.2018 5 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Docela se v tom poznávám :-).

31.12.2017 4 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Nedočteno, nešlo to... A to Cizinku i její další díly miluju.. tohle bylo naprosto zbytečné.

21.12.2017 1 z 5

Praha plná strašidel Praha plná strašidel Miloslav Švandrlík

Tak tohle je kniha mého dětství! Strašně ráda se k ní vracím ♥

15.09.2017 5 z 5

Slabikář návštěvníků památek Slabikář návštěvníků památek Jaroslav Herout

Super!

10.05.2017 5 z 5

To To Stephen King

My se tady všichni vznášíme a ty se budeš také vznášet...

01.05.2017 4 z 5

Z českých a moravských hradů Z českých a moravských hradů Helena Lisická

Jedna z nejkrásnějších knih, zamilovala jsem si ji už jako dítě ♥.

05.02.2017 5 z 5