Volání Cthulhu

Výbor z povídek amerického autora, který patří nejen k zakladatelům, ale i nejlepším autorům moderně pojatého hororu. Čtenáři jistě ocení působivou atmosféru příběhů, v nichž tajemné síly, nepoznané zlo a kosmické hrůzy vyvolávají mrazení v zádech.

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25226/spisy-h-p-lovecrafta-volani-cthulhu-a-jine-horory-25226.jpg 4.4161
Literatura světová, Horory
Vydáno, Zlatý kůň

The Call of Cthulhu: And Other Weird Stories, 1989

Kniha Volání Cthulhu

Jehumaja

Tak tenhle "lovec raftů" mě zas moc bavil, nejlepší je samozřejmě titulní povídka

OUTbrain

Hodně krátké a nevýrazné.

sasa.chetan
11.11.2020

klasika

milan9325
22.07.2019

H. P. Lovecraftovi jsem nepřišel na chuť. Cthulhu mě vždy zajímal. Dočetl jsem to jen, protože je to krátké. Ma první kniha ze žánru hororu, ale horor na mě v knižní podobě asi nefunguje, protože to ve mě vůbec nevzbudilo jakoukoliv emoci

danny_21
30.11.2018

Druhá sbírka sebraných spisů HPL se nese ve znamení podprůměrném. Dokázaly mě zaujmout jen dvě povídky - titulní Cthulhu a Chladný vzduch - 40 %

Pedias
08.08.2018

Stejně skvělé jako první kniha ze série.

alef
15.02.2018

„Jen poezie či šílenství by dokázaly plně postihnout zvuky, které slyšeli ... po bezpočtu věků je Cthulhu opět na svobodě a slídí po požitcích ... Cthulhu u kterého neplatí žádné zákonitosti hmoty a perspektivy ...“

To proto je tou nejmilosrdnější věcí na světě neschopnost lidské mysli usouvztažnit veškerý svůj obsah ... žijeme v poklidném ostrůvku nevědomosti ...a ještě že tak :-) ... já bych totiž hrozně nerada po tom krátkém nahlédnutí do zapovězených věků ... podlehla nepříčetnosti :-) ... záblesk pravdy mi úplně stačil :-) ... působil dojmem nejdivočejších snů tvořitele mýtů ... a přitom působil vlastně až poeticky ... svou zvláštní ... jedinečnou atmosférou ... kterou, když v Lovecraftových příbězích objevíte ... budete ji už vyhledávat čas od času znovu a znovu ... občas zatoužíte navštívit místa odedávna opředená zlými pověstmi a mýty ... občas zatoužíte slyšet o zvláštních snových vizích ... záhadných pocitových dojmech ... a prazvláštních fenoménech ... a že pan Lovecraft o nich vyprávět umí :-).

"Není mrtvé to, co může věčně dumat,
a po zvláštních érách i smrt může skonat."

Miro.slav
19.07.2016

V druhom zväzku edície "Zlatý kůň" sa dozvedáme viac o tzv. mýte Cthulhu: 1. v poviedke "Slavnost" sa plížime spolu s hlavným hrdinom ulicami a podzemím Kingsportu, a 2. v poviedke "Volání Cthulhu" už Lovecraft načrtáva explicitnú podobu veľkého Cthulhu. Okrem toho sa v tomto zväzku stretneme aj s Lovecraftovým snovým dielom "Polaris", pričom k týmto snovým víziám neskôr Lovecraft pridá aj ďalšie diela podobného razenia. Za zmienku však stojí aj poviedka "Chladný vzduch", ktorá viac než strach vyvoláva skôr smútok a melanchóliu nad osudom Dr. Muñoza.