Mandlevest Mandlevest komentáře u knih

Podvedená Podvedená Charlotte Link

Sázka na jistotu. A zase jsem se nespletla. Super čtení.

25.11.2018 5 z 5

Skryto v Paříži Skryto v Paříži Corine Gantz

Moc příjemná knížka, připomínala mi knihy od P.Scanlan nebo C.Kelly, které jsem moc ráda četla. Je o přátelství, naději, lásce a taky o Paříži...Mám docela nacestováno, ale v této metropoli jsem zatím nebyla. Po přečtení této sympaticky optimistické knížky jsem výletu do tohoto krásného města blíž.

Zrada Zrada Martina Cole

Už když otevírám knihu této autorky, vím přesně, co čekat a nikdy se nemýlím. Tady se prostě překvapení nekoná. Podobné náměty, stejný styl psaní, podobní hrdinové a bohužel, s každou knihou upadající úroveň. Když jsem četla od Martiny Cole první knihu Hanebná kráska, byla pro mě zjevením a její knihy jsem doslova hltala. Nyní je čtu, často s pousmáním. Ale nostalgie je potvora, a proto hodnotím o hvězdičku více než si, dle mého , kniha skutečně zaslouží.

Tisíc východů slunce Tisíc východů slunce Sabina Zelená

Taková červená knihovna, asi jsem na tento typ knih už postarší. Ale jako zpestření , navíc od české autorky, jednou za čas...proč ne?

25.11.2018 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Zvláštní kniha, i když se mi nezadřela pod kůži jako jiné ,zpracovávající tuto bolestnou tématiku, hodnotím ji
nakonec vysoko. Třeba už jen proto, že jsem docela dlouho nad hodnocením a tím pádem i nad knihou přemýšlela. Ano, styl psaní je odosobněný, nehýří emocemi, spíše s nimi šetří. Myslím si, a to nejen proto, že tohle je skutečný příběh, že i takto se v koncentračních táborech dalo "přežít". Absurdnost doby dovolovala i absurdní rozhodnutí, která rozhodla o vašem osudu, a to oběma směry. Hrdina knihy , zdálo by se, měl štěstí, že přežil. Ale s duší to určitě bylo těžší. A že tam byla láska? Ta nejde naplánovat, je jedno kde a kdy se objeví. Důležité je, že ji vůbec potkáme.

25.11.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha mi silně připomínala jinou knihu, kterou jsem nedávno četla, s tímto tématem se v poslední době, zdá se mi, roztrhl pytel. Souhlasím s názorem, že šokující konec se nekonal, tak nějak mě napadlo, že to tak bude asi po padesáti stránkách a docela jsem sváděla boj s tím, abych si to neověřila. Ale čtivé to bylo i když nedalo se to všechno nějak zjistit jinak? Chování hrdinky mi často přišlo úplně nelogické a korunovala to situace kolem předání corpus delicti. Ale v podstatě příjemně strávené nedělní mlhavé odpoledne, takže hodnotím jako lepší průměr.

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Příjemné překvapení, půjčila jsem si po přečteném komentáři bookcase. Navíc jsem si uvědomila , že poslední kniha od polského autora, kterou jsem četla, bylo Quo vadis a v dětství Pouští a pralesem. Dlužno dodat, že obě knihy jsem milovala. Kniha mě držela v příjemném napětí, pohledy na věc ona-on, když se povedou, jsou vždy zárukou dobrého a napínavého čtení. A navíc milovaná Praha, kterou zjevně miluje i autorka a která popisovanými kulisami tvoří knize tajuplně krásnou kulisu. Jako třešničku na dortu si autorka, vedle tzv .mazací tramvaje vybrala i tramvaj č. 22, kterou jsem dlouhé roky jezdila do práce a koukala na popisovaná panoramata. Co víc napsat. Čtivá knížka, pro mě s kapkou hrdosti a větší kapkou nostalgie, takže za pět.

09.11.2018 5 z 5

Potopa Potopa Kristina Ohlsson

Natěšená před přečtením a nadšená, když jsem dočetla. Tahle severská série s vyšetřovatelskou dvojicí Alexem a Fredrikou si udržela vysokou kvalitu až do autorkou, v doslovu, avizovaného možného konce. Přesto jsem optimistická, zadní vrátka si autorka nechala, dle mého, přece jen otevřená. Opět top námět s rozehranými několika zdánlivě nesouvisejícími příběhy, které ve finále dospějí k překvapivému, logickému konci. Bravo, bravo, moc jsem si čtení této knihy užila.

28.10.2018 5 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Krásná, emotivní, ale smutná kniha. Přesto je v ní cítit jakási naděje, a to nejen proto, že bolestný příběh Mary je vyvážen optimističtějším příběhem Scotta. Určitě to není odpočinkové čtení, ale za přečtení stojí. Už jen proto, aby si člověk uvědomil, že spousta problémů, které denně řeší, vlastně není nic proti tomu, když smrtelně onemocní.

21.10.2018 5 z 5

Madona z hor Madona z hor Elise Valmorbida

Zajímavá knížka, psaná poutavým jazykem, který se nečte úplně jednoduše. Opět silná hrdinka, ale ač jsem se snažila, nějak jsem se jí nemohla dostat pod kůži. Přemýšlela jsem o hodnocení, nakonec dávám tři hvězdičky, a to z toho důvodu, že ve mně nebude doznívat s takovou intenzitou jako podobně laděný, ale daleko emotivnější a dokonale autorkou vymyšlený a zpracovaný Slavík. Za přečtení kniha ale určitě stojí.

21.10.2018 3 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Dočteno. Nevěřila jsem, když jsem před časem vychválila autorčinu knihu Manželova žena, že budu z její další knihy ještě více nadšená. Výborně zvolená prostředí, kde se kniha odehrává, věrohodné psychologické studie obou sester, napínavé, ale ne přehnaně, až do samého konce. Kniha se čte sama, určitě doporučuji.

11.10.2018 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Dojemná kniha, ale ne sladkobolná, která vzbuzuje laskavý úsměv na tváři a pohlazení na duši. Velmi civilně napsáno a přece tak čtivě. Eleanor, když jsem zprostředkovaně sledovala tvoje objevování světa, emocí a krás, které se mohou objevovat ve zcela nenápadných věcech a životních okamžicích , bylo mi také skvěle! Krásná, optimistická knížka. Doporučuji.

07.10.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Anna, Alžběta a Anežka, tři silné hrdinky, tři silné osobnosti, žijící svůj život v odlišných historických kulisách. A já jsem ty životy žila s nimi, naprosto pohlcená nádherně psaným příběhem o životě. Žádný thriller, ale i tak mě chvílemi mrazilo. Je to přesně kniha, kterou by si v rámci povinné četby na gymnáziu měla přečíst dnešní mladá generace, své dceři jsem ji předala a tak uvidím...Opravdu nádherná kniha.

29.09.2018 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

V podstatě souhlasím s komentářem níže, je to šílený, přestřelený a nevím co všechno, ale je to výborně napsané, extra napínavé a od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Karel Jaromír Erben pro dospěláky. Čekám na další příběh, který si nenechám ujít.

27.09.2018 4 z 5

Kamkoli půjdeš Kamkoli půjdeš Camilla Way

Výborná kniha, skvěle se četla. Prolínání minulosti se současností mě většinou v knihách baví a v této knize mě to bavilo. Ani jedna z hrdinek není prvoplánově dobrá nebo špatná, obě touží po lásce, o které má každá jinou představu a té jsou ochotné obětovat skoro vše. Ale stíny z minulosti se vrací a zejména Edie se jim musí postavit čelem. Výborná prvotina, určitě se těším na případné další knihy.

22.09.2018 5 z 5

Láska po francouzsku Láska po francouzsku Fiona Valpy

Příjemné, nenáročné čtení, ale souhlasím s názorem, že zápletka opravdu není moc originální a v knížce se celkem nic moc neděje. Docela zajímavé je čtení o zpracování vína, není ho přespříliš a tak nenudí. Ale zápletka je hodně naivní, takže knížka je spíše o atmosféře francouzského venkova.

20.09.2018 3 z 5

Pohřešovaná manželka Pohřešovaná manželka Sheila O'Flanagan

Tady mě nadchla na první dobrou obálka, která je překrásná a okouzlila mě vlastně celá kniha. Imogen jsem si zamilovala, moc jí držela palce, opravdu sympatická hrdinka. Konec očekávaný, ale celá knížka je moc hezky napsaná , má přímořsky francouzskou atmosféru, a tak je hodnocení jaké je.

16.09.2018 5 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Bavilo, bavilo a ještě jednou bavilo a to od první do poslední stránky. Ch. Link píše opravdu výborně a její knihy se těžko odkládají a také tuto novinku stojí za to přečíst. Nudit se určitě nebudete.

16.09.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Zvědavost byla veliká a tím rostla i očekávání a to není nikdy dobře. Určitě to není špatná kniha, možná jsem už četla v poslední době hodně knih s podobným tématem, které mě vzaly více za srdce,prostě nevím, ale hodně situací na mě působilo nevěrohodně až naivně a tím se emoce nedostavila. Škoda.

16.09.2018 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Další příběh z této čtivě napsané detektivní série. Což o to, čte se to stále výborně, ale proč skoro celou knihu Kim netuší vůbec nic a několik stránek před koncem "cvak", vše je najednou jasné a rychle se to dořeší. No a potom zase ty děti! V této knize sice ubylo zneužívání, ale zase tam jsou a zase to není nic pěkného. Ale možná je to můj problém, prostě pocit, že jsem četla mnoho lepších detektivních příběhů, kterým nebyla dána taková reklama a tak mají menší čtenářskou základnu.

16.09.2018 4 z 5