Mandlevest Online Mandlevest komentáře u knih

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Před mnoha lety jsem si koupila knihu od , pro mě, zcela neznámé autorky, Jane utíká a autorce jsem zůstala věrná dodnes. První autorka ženských thrillerů, kterou jsem měla možnost číst a netrpělivě čekala každý rok na její novinku. Postupem času se začalo vydávat podobných knížek hodně a dnes je jich , dle mého, víc jak dost. Ale Joy je jen jedna, její knihy dělím na výborné a vynikající. Špatná dcera je vynikající kniha. Tato autorka je pro mě láska na celý život.

01.03.2019 5 z 5

Když jsem tě ztratila Když jsem tě ztratila Kelly Rimmer

Když jsem si přečetla autorčinu knihu Až budu bez tebe, věděla jsem, že se s chutí pustím i do její druhé knihy a nebyla jsem zklamaná. Příběh lásky dvou zcela odlišných osobností, který procházel osudovou zkouškou, aby z ní vyšel silnější a vyzrálejší. Pěkné čtení, tentokrát ne tak smutné jako u první knihy.

24.02.2019 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Osvědčená autorka, která touto knihou předčila všechny knihy, které jsem od ní už četla a líbily se mi. Styl psaní jakoby dospělejší, možná to bylo nelehkým tématem, možná stoupající vypravěčskou vyzrálostí autorky. Každopádně skvělé čtení, od kterého se neodtrhnete. Doporučuji.

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Výborně napsaná kniha, má spád a napětí a navíc námět, kterým se liší od jiných thrillerů, kterých v posledních letech vychází požehnaně. Slabinou je, dle mého, kontroverzní závěr, který se nemusí všem líbit. Přiznávám, že ani já nejsem příznivec takových řešení, ale hodnotím hodně vysoko, hlavně za nevšední námět.

Olivovník Olivovník Lucinda Riley

L.Riley, fantastická vypravěčka, která Vás přenese do všech koutů světa, přesněji do těch, ve kterých se konkrétní kniha odehrává. Umí to prostě skvěle. Jak sama píše v doslovu, u této knihy , trošku jiné, než jsme u ní zvyklí, píše o jedné prázdninové cestě, o rodinných vztazích, lásce, milenecké, manželské, ale hlavně mateřské, o událostech v životě, které nás vždycky dostihnou, většinou , když to nečekáme. Krásně se to četlo, jako bych cítila všechny vůně Kypru i, v době čtení, v mrazivé Praze.

Lži, samé lži Lži, samé lži Lisa Jackson

L. Jackson čtu ráda, i když dvě knihy za sebou bych asi od této autorky nepřečetla, většinou to chce trošku odstup, náměty knih jsou hodně podobné. Nejraději mám sérii s detektivy Pescoliovou a Alvarezovou. Kniha Lži samé lži byla takový průměr, trochu mi vadil zdlouhavě vysvětlující úvod z minulosti, který byl sice potřebný , ale mohl být kratší. A navíc, všimla jsem si, že autorka opakuje jednu myšlenku v několika větách, podobných, jen jinak jazykově postavených. Jsem na to docela vysazená, vadí mi to hodně i u romantické literatury, kde je na to specialistka D. Steel a já ji kvůli tomu už nečtu, ale u krimi je to ještě více do očí bijící. Tam očekávám spád a napětí. Tak snad příště lépe, nejraději v Montaně, v Medvědím brodu..

24.02.2019 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

A stejně ho pořád čtu, i když jsem četla určitě lepší a propracovanější detektivky, takže na těch knihách s Erikou něco bude. Bryndza by se měl objevit na letošním květnovém knižním veletrhu, tak půjdu zjistit jestli i on sám disponuje takovým kouzlem jako jeho knihy.

15.02.2019 4 z 5

Vzdálená řeka Vzdálená řeka Barbara Wood

Po několika detektivkách povinná změna žánru a první kniha této autorky. Nemohla jsem vybrat lépe. Rodinná sága jak má být, bez patosu a kudrlinek červené knihovny. Přesto tam byla láska, naplněná i nenaplněná, přesto silná a dojemná. Moc pěkné čtení , časem se k autorce určitě vrátím další knihou.

Ozvěna viny Ozvěna viny Charlotte Link

CH. Link prostě umí psát. A to ne jen žánr psycho krimi, jako v případě této knihy. Po delší době se mi stalo, že jsem vraha neodhalila a byl pro mě velkým překvapením. Obdivuji všestrannost této autorky, knihy typu thrilleru/krimi hlavně pro ženy píše skvěle. Ale kdo má rád rodinné ságy, neměl by si nechat ujít její trilogii Bouřlivý čas, Divoké lupiny a Hodina dědiců. Úplně jiný žánr, ale je v něm také skvělá.

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

U některého z předchozích hodnocení , myslím u knihy Chladnokrevně, jsem napsala, že mě nebaví detektivky, když je vrah známý od začátku knihy. Takže nikdy neříkej nikdy, asi záleží na autorovi, ale tady mně to vůbec nevadilo. Skvělá série, čtivě a přitom inteligentně napsaná krimi. Doporučuji a těším se na další případ.

V podezření V podezření Michael Robotham

Tak jsem v noci ,pro mě, dočetla knižní objev roku.. Půjčila jsem si knihu na základě nadšeného hodnocení mých oblíbených uživatelek a jsem absolutně nadšená. Připomíná mi to mix Keplera a Cobena v jejich nejlepší formě. Ale tohle je ještě o fous lepší a uvěřitelnější. Detektivka, u které musíte přemýšlet a i tak se čte výborně. No, prostě jsem z této detektivky nadšená a ještě víc jsem nadšená z toho, kolik knih mě s tímto sympatickým psychologem, který je skvěle vykreslen i se svými chybami a životními přešlapy, přesto tak lidský a uvěřitelný, čeká. Jen nechápu, proč mistr Robotham nemá na obalu knihy stříbrnou placku. Promiň Eriko a spol.:-)

03.02.2019 5 z 5

Jednosměrná jízdenka Jednosměrná jízdenka Jay Forman

Na knihu jsem narazila náhodně v knihovně a i když jsem měla objednaných několik tutovek, půjčila jsem si i tuto knihu. Ne moc objemná, akorát do tašky, na čtení v metru cestou do práce ideální. A jak jsem ráno začala, nic moc nečekajíc, tak jsem pokračovala odpoledne doma a v noci knihu dočetla. Za mě výborně napsané, s ultra sympatickými hlavními hrdiny Lee a Jackem. Určitě si nenechám ujít další případ této nové série.

02.02.2019 5 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Autorka, která nezklame. Příběh má spád, tajemství, prolíná se minulost se současností, což mám ráda. S příchodem Jade na scénu mě kniha bavila ještě více než na začátku. Příjemná oddychovka, doporučuji.

Dravec Dravec Marek Epstein

Po čase zase český autor a velmi příjemné překvapení. Při čtení jsem si vzpomněla na knihy Jiřího Švejdy, vyšším ročníkům narození možná jméno autora něco řekne, podobný styl vyprávění, podobné téma on, ona, dítě, dramatická zápletka. Za mě určitě kniha k zamyšlení o mezilidských vztazích v dnešní době. Výborná kniha, doporučuji.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

S novým rokem pro mě nový objev. Výborná detektivka, skvěle se četla. Napětí, sympatické postavy i humor tam byl. Výborné, budu v řadě pokračovat.

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Opět skvělé, pro tuhle severskou sérii mám asi největší slabost, nemůžu si pomoci. Tak trochu jiná severská detektivka, opět s přesahem k nejaktuálnějším tématům, tak trochu jiná partička, Tome, Olivie, Mette, Abbasi, Luno, miluju Vás!, tak trochu hodně dějových linek, které však do sebe perfektně zapadnou, tak trochu otevřený konec, vlastně začátek??..ne, není se třeba bát, nezůstane otevřený, už je napsána0 Gangrena. Snad nám ji brzy naservírují i v češtině.

31.12.2018 5 z 5

Manželka Manželka Alafair Burke

Za mě dobré čtení. Autorku znám pouze v souvislosti s mou oblíbenou M.H.Clark a od té doby, co jí pomáhá s detektivkami, ač se snažím nesnažit, uhodnu vraha v první třetině knihy. Takže docela překvapení u této knihy, zde je opravdu nakonec vše jinak než se zdá. Komu nevadí v knihách trocha psychologie, která převládá nad akčností a šokujícími zvraty, kniha se mu bude líbit.

31.12.2018 4 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Příjemné čtení, ale opravdu to není thriller, spíše psychologická sonda. Tři kamarádky, tři prostředí, ze kterých pochází, tři povahy a jeden zločin. Určitě knihu přečtete rychle a bude vás pravděpodobně bavit, ale strhující román, o kterém budete přemýšlet nečekejte.

28.12.2018 4 z 5

Clařino dědictví Clařino dědictví Françoise Bourdin

Skvělé. Kniha mě ani v nejmenším nezklamala, klidně bych s radostí sáhla i po třetím dílu, kdyby ho autorka napsala. Opravdu moc hezky napsaná rodinná sága. Kdo má tento typ knížek rád, určitě doporučuji.

28.12.2018 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Souhlasím s několika ne příliš pochvalnými komentáři. Připadalo mi to , jako když kočička s pejskem pekli dort. Samé dobré ingredience, ale ve finále z toho bylo bolení břicha. Také mně připadlo, že autor rozehrál spoustu docela zajímavých motivů, ale nedokázal je věrohodně a pro čtenáře uvěřitelně dovést ke konci. Tady se to prostě, alespoň za mě, nepříliš povedlo. A opět jsem si ověřila, že nefandím detektivkám, kde je vrah známý od půlky knihy a také, že severská krutost, v popisu vražd, tomuto autorovi nepříliš sluší.

28.12.2018 3 z 5