Mandlevest Online Mandlevest komentáře u knih

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Hrdost irského lidu v poutavě vyprávěném příběhu, jehož středobodem je silná hrdinka Gracelyn, jejíž nelehký život sledujeme od dívčích let. Líbilo se mi to moc, už mám z knihovny i druhý díl a těším se na další osudy hrdinů této knihy.

06.07.2019 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Tak jsem docela ráda, že to mám za sebou :-), nerada nechávám série nedočtené. Osudy hlavních hrdinů se uzavřely, nedorozumění se, po povinné peripetii smutku a beznaděje, vysvětlilo a všechno dobře dopadlo. Vzpomenu trilogii Ch. Link Bouřlivý čas atd.., kterou jsem hltala doslova jedním dechem. Zde se nic podobného, bohužel, nekonalo.Škoda.

15.06.2019 3 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Velmi čtivé, na rozdíl od Co zbylo z mojí sestry se mi zdál závěr uvěřitelnější a ne tak přitažený za vlasy. Přesto v konkurenci tolika knih s podobnými náměty, které v posledních letech vychází, ubírám jednu *, ač je konec docela překvapivý. Za přečtení kniha určitě stojí a bude se Vám zřejmě líbit.

15.06.2019 4 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

Vynikající, lepší než Nepouštěj se mé ruky. Autor si se čtenářem pohrává až do samotného konce. Vy tušíte , že to všechno bude ještě jinak než právě čtete, ale i tak jste překvapeni. Vždy mě potěší, když se v knížce objeví nápad typu šerifské hvězdy, který dokonale zapadne do poselství knihy.Moje oblíbená severská krimi má velkou konkurenci , a to nejen v tomto autorovi, ale i v S. Dazierim, z jehož knihy Otec musí zemřít jsem padla na zadek.

15.06.2019 5 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Mistr Coben opět ve skvělé formě. Doporučuji.

02.06.2019 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Velmi čtivě napsaná kniha se zajímavým námětem. Od začátku víte jak vše bylo, ale přesto si kniha udržuje napětí. A ta bezmoc hlavní hrdinky je popsána opravdu sugestivně. Jako máma tří dětí, byť již odrostlých, jsem prožívala absolutní bezmoc a zoufalství spolu s hrdinkou. Jak to dopadlo si přečtětě, tato nenápadná kniha za to stojí.

02.06.2019 4 z 5

Právem moje Právem moje J. L. Butler

Nenápadná obálka, neznámá autorka, přesto moje volba na jednu z knih, kterou sbalím do kufru směr mnou milovaný Rhodos , byla jasná. Z neznámé autorky se vyklubala moje oblíbená Tasmina Perry, jejichž několik knih mně už u moře společnost dělalo a vždy na 100% splnilo účel dovolenkové četby. I tato kniha byla velmi čtivě napsaná, chytla mě již po několika stránkách. Příběh je barvitý, sympatická hrdinka, na právničku trošku naivní, ale závěrem vše napravila, mix romantiky a napětí tak akorát. Konec byl docela překvapivý, nečekala jsem ho, což se mi často nestává, ale možná to bylo opravdu horkým počasím a já za něj tleskám. Závěrem: kniha určitě není žádný knižní skvost, ale jako četba na dovolenou výborné. Hvězdu přidávám za vynikající řeckou mraženou kávu, kterou jsem při četbě často popíjela:-).

02.06.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

S Louisou Clarkovou jsem se kamarádila několik večerů u čtení všech třech dílů tohoto opravdu krásného, emotivního příběhu a byla jsem za to kamarádství, bohužel jen z mé strany, opravdu šťastná. Nechci hodnotit zda první díl byl lepší než druhý a třetí to zase napravil. Když přemýšlím o příběhu Lou komplexně, byly zmíněné tři knihy napsány přesně tak, jak měly být, aby byla Louisa uvěřitelná a její životní příběh nebyl pouze sladkobolný kýč (což se za mě stalo ve filmu na motivy první knihy Než jsem tě poznala). Opravdu výborná romantická literatura, absolutně skvělá hrdinka, lidská, uvěřitelná ať už zamilovaná, tápající anebo zase sama sebou. Všechno, co ji v životě potkalo, jsem jí věřila. A jako třešnička na dortu ...ta knihovna...i slza ukápla. Bravo, bravo. Opravdu krásný příběh.

18.05.2019 5 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Smutný námět, čtivě napsané, ale nějak mě to nevzalo za srdce jak by asi mělo, emoce se prostě nedostavily. Já prostě takové ty přerody, kdy někdo někoho potká a po dvou schůzkách a několika sms se vztah posunuje do fáze v životě nereálné, nemusím. Navíc těch náhod bylo víc než bylo únosné. A závěr to korunoval, no, to snad si autorka udělala ze čtenářů legraci. Jak to všechno dopadne ve druhém, již avizovaném díle, je mi jasné už nyní a tak ho číst nebudu.

18.05.2019 3 z 5

Náhradní řešení Náhradní řešení Val McDermid

Výborná detektivka, na kterou jsem se musela docela hodně soustředit, neboť jsem si půjčila, jak jsem nyní zjistila v DK, desátý příběh s touto sympatickou detektivní partičkou. Co se týká soukromí Carol , Tonyho a ostatních, kniha navazuje a jestli autorku ještě neznáte a navnadí Vás velmi pěkné hodnocení, doporučovala bych začít od začátku, je zde docela dost odkazů na to, co se stalo v minulosti. Co se týká vyšetřování a zápletky případu, nic nového pod sluncem, vrah je znám už v průběhu knihy, ale jako celek se mi knížka moc líbila a v knihovně určitě vyhledám starší případy této čtivě napsané série.

08.05.2019 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Knihy o Japonsku mě hodně lákají, proto jsem si z knihovny odnesla i tuto knihu. Kdo nečetl Suši v duši od Evy Urbaníkové, bude se mu kniha líbit. Klobouk dolů před autorkou, jak se dokázala vyrovnat se životem v této zvláštní zemi, ze zcela jinými životními postoji a pohledy na život. Deníková forma mi nevadila, ale žádné emoce z ní nešly. Těmi naopak nešetřila výše zmíněná kniha Suši v duši, která mě vtáhla o hodně více .

05.05.2019 4 z 5

Se záští Se záští Eileen Cook

Pocit po přečtení této knihy se dá shrnout dvěma slovy: neurazí, nenadchne. Souhlasím s názory, že se jedná spíše o YA literaturu, ale jednou za čas, proč ne. Navíc je mé třetí dítě v podobném věku jako hrdinka knihy, takže jsem se na její často nelogické myšlenkové pochody dokázala dívat s nadhledem a porozuměním:-). Ač obvykle za závěr hvězdičku přidávám, tady je to naopak, u mě vyvolal spíše rozpaky než překvapení.

05.05.2019 3 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Ne vždy, když je kniha čtivá, a to tato bezesporu je, ve Vás zanechá nějaký pocit, ať už jakýkoliv. Knihu Věř mi přelouskáte velmi rychle, ale zřejmě i velmi rychle na ni zapomenete. Na druhé straně, kdo četl autorovu knihu Ta přede mnou, asi věděl do čeho půjde. Autor je skvělý mystifikátor, nic není jak se zdá, za pár stránek je vše jinak a konec překvapí. Hvězdičku navíc dávám za nápad s verši Charlese Baudelairea Květy zla, mě to nerušilo, s chutí jsem si několik veršů této eroticko -temné poezie přečetla.

05.05.2019 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Nemám co bych napsala jiného než moje oblíbená uživatelka ArwenAragorn, popsala to skvěle a já s ní, po přečtení této knihy, absolutně souhlasím. V tomto žánru je opravdu silná konkurence a v této knize nic překvapivého neobjevíte.

28.04.2019 3 z 5

Ozbrojená žena Ozbrojená žena Kateřina Janouchová

Osudy Cecilie Lundové čtu už několik let. První díl Podváděná byl skvělý, další díly měly kolísavou úroveň, ale spisovatelce nelze upřít, že píše velmi čtivě a ti, kteří prožívají s Cecilií její barvitý soukromý i pracovní život od počátku sáhnou i po další knížce, která určitě přijde. Kdo nezná, doporučuji číst postupně, hlavně soukromí hlavní hrdinky na sebe navazuje a knížky Vám budou srozumitelnější a budou Vás víc bavit.

22.04.2019 4 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Krásná knížka, daleko uvěřitelnější než Za zavřenými dveřmi. Dvě rozdílné ženy, Maggie a Lara, které se sejdou jako manželky dvou bratrů Nica a Massima. A nic není jak se zdá, zejména příběh Lary, která žije hlavně pro svého syna, je opravdu velmi citlivě a uvěřitelně popsán. Věřila jsem každé stránce, kterou jsem četla. Skvělá prvotina.

22.04.2019 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Nádherná kniha, absolutně mě vtáhla od doby a děje, který byl popsán jako road movie tří hrdinů, kteří za sebou vlečou traumatické vzpomínky , snaží se najít sebe sama a vyrovnat se s minulostí. Zejména kapitoly vzpomínek Eve byly znamenité. Děkuji za tip, Šánko, a určitě doporučuji k přečtení.

22.04.2019 5 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Kniha je výborně napsaná, téma rodinného tajemství se zde střídá se vzpomínkami hlavní hrdinky ,novinářky Kate , na pobyty v Iráku. A jelikož se potýká s posttraumatickým stresovým syndromem, nevíte do poslední chvíle, co je realita a co jen představa, kterou tato nemoc vyvolává. A ještě je tu sestra, respektive to, co z ní zbylo...Závěr je napínavý, ale ten, kdo má tento typ knížek rád a několik jich už přečetl, nebude příliš překvapen.

22.04.2019 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Bohužel, hodnotím jako průměr, možná měla Kim smůlu, že jsem před ní četla skvělou detektivku Otec musí zemřít , a to bezprostřední srovnání vychází jednoznačně lépe pro Colombu, policajtku z výše zmíněné knihy. Jak už napsal někdo přede mnou, roztříštěnost příběhu a dvojí vyšetřování mě neuchvátilo, spíše naopak, a musím říct, že jsem byla ráda, že už byl konec. Tak snad příště.

06.04.2019 3 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Nebojte se počtu stran, kniha není vůbec zdlouhavá anebo zbytečně natahovaná, opak je pravdou. Je to jízda , ze které se těžko vystupuje. Zajímavý námět v kombinaci s tandemem Colomby a Danteho Vás vezme, i přes místy jadrný slovník Colomby, spoustu neduhů Danteho a traumat z minulosti pronásledujících oba dva, jednoznačně za srdce a budete jim hodně fandit . Psychothriller, bez reklamy a placek na obalu, přesto absolutně skvělý. Nedočkavě čekám na další knihu autora.

06.04.2019 5 z 5