Se záští

Osmnáctiletá Jill Charron vyráží na výlet do Itálie. Má to být dobrodružství na celý život. Ale dochází k nehodě. Jill se probouzí v nemocnici, nohu v sádře, stehy v obličeji, a místo paměti z posledních 6 týdnů jen jedno velké nic. Jill zjistí, že se připletla do nehody se smrtelnými následky. Její otec jí nechá převézt domů, aby měla kvalitní péči. Včetně právníka a houfu novinářů... Zdá se, že nehoda nebyla nehoda... Jill se snaží dát dohromady události posledních šesti týdnů, než její dosud pohodlný a bezproblémový život zmizí v nenávratnu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321845/se-zasti-wuk-321845.jpg 493
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno · Omega

With Malice · 2016

Kniha Se záští

Herietm

Kniha začala zajímavě, zklamal mě závěr.

SimonaP

Při čtení jsem se docela nudila, vůbec nic se tam podle mého nedělo, posledních pár stran bylo zajímavých, konec překvapivý, proto za tři.

Mandlevest

Pocit po přečtení této knihy se dá shrnout dvěma slovy: neurazí, nenadchne. Souhlasím s názory, že se jedná spíše o YA literaturu, ale jednou za čas, proč ne. Navíc je mé třetí dítě v podobném věku jako hrdinka knihy, takže jsem se na její často nelogické myšlenkové pochody dokázala dívat s nadhledem a porozuměním:-). Ač obvykle za závěr hvězdičku přidávám, tady je to naopak, u mě vyvolal spíše rozpaky než překvapení.

NikolSeven

Od samotného začátku mi byla hlavní hrdinka neskutečně nesympatická – arogantní, ufňukaná. Postupem času se to trochu zlepšilo a knihu jsem dočítala s pocitem, že postavu Jill zkrátka akceptuji, ale nelíbí se mi. Vlastně jediný, ke komu jsem si vybudovala nějaký vztah, byla Anna.
Příběh poměrně zajímavý, napínavý takřka do konce, místy však dosti zdlouhavý. Příjemné bylo oživení prostřednictvím útržků z článků, výslechů, zpráv a výpovědí. Nepopírám, že se konec nedá předvídat – sama jsem to někdy od poloviny tušila.
Iritovala mě však místy omezená slovní zásoba vypravěče. Nevím však, zda je to problém samotné knihy, nebo jen překladu.

Dela111

Tady si autorka vystačila skutečně s málem. Příběh nemá žádný živý děj, stačí si přečíst anotaci, první dvě a poslední dvě kapitoly a čtenář ví v podstatě všechno.
Jediným plusem, ač nijak originálním, je ukázka chování bulváru a lidí na sociálních sítích. Odsuzování, slovní útoky až vulgární urážky jsou dnes na sociálních sítích bohužel zcela běžné.
Kniha sice není v žánru YA, ale hlavní postava má 18 let a její myšlenky odpovídají dokonce ještě mladší středoškolačce, takže četba nemusí bavit všechny dospělé čtenáře. Za mě je hodnocení 50 %.

Jitule17

Knížka se četla dobře a přečtena na jeden zátah.
Bavilo i napínalo mě to postupné odhalování, co se dělo v Itálii prostřednictvím účastníků výletu, ale přesto mi v knize něco chybělo, možná více napětí... za thriller bych to úplně nepovažovala.
Asi se nevyhnu mírnému SPOILERU:
I když to byla fikce, stejně mi po přečtení bylo smutno, smutno ze Simone... z toho falešného kamarádství, navenek báječné kamarádky, ale pod tím vším...
A smutno mi bylo i z toho jak anonymní lidé na internetu dovedou někoho odsoudit jen na základě domněnek a polopravd, ale to je bohužel i realita dnešních dní.

maličkán

Já jsem si knihu užila, nevím proč se tu píše, že je pro mladé, jsem skoro důchodového věku a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Doporučuji.

Beky
02.12.2018

Tohle měl být thriller?
Pak mám tedy asi poněkud jinou představu o tom, jak má vypadat a co se v něm má dít. Tohle mi nepřišlo zdaleka mrazivé, dech beroucí, nijak napínavé a do čtení jsem se musela vcelku nutit, protože to v podstatě nebylo ani nijak zajímavé ...
Konec se dal prakticky očekávat, vzhledem k názvu knihy.
Za mne rozhodně propadák.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Autor knihy

Eileen Cook