Mandlevest Mandlevest komentáře u knih

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

V tomto žánru je prostě konkurence víc jak velká a navíc já tak nějak tušila, skoro od začátku, jak to dopadne. Není to úplně špatné čtení, ale nějak to nemělo ten správný spád a napětí, asi proto, že zápletka byla dost banální ,a jak je u této autorky zvykem, dosti neuvěřitelná. Tři hvězdičky s odřenýma ušima.

07.09.2019 3 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Dojemná, velmi pěkná kniha, jak jinak než o lásce v mnoha podobách,smutku i štěstí, naději i smíření se, prostě o všem, co život člověku přinese ač se nám to líbí anebo ne. Doris a Jenny, dvě hrdinky se srdcem na pravém místě, které si zamilujete. A k tomu opravdu krásná obálka knihy a já tuto knihu určitě doporučuji a těším se na autorčin další román.

07.09.2019 5 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Tak tahle kniha se mi líbila velice. Jako bych se knižně přenesla do mnou oblíbeného seriálu Zoufalé manželky. Téma nikterak objevné, ale opravdu velmi čtivě, inteligentně zpracované. Ani chvíli jsem se nenudila a tak odpouštím, za mě trošku rychlou jehlou ušitý, konec. Určitě doporučuji začíst se do, na první pohled, bezproblémového života tří kamarádek, do kterého vstupuje čtvrtá žena, která razantně zamíchá kartami a vše je najednou jinak. Výborné čtení.

07.09.2019 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Noční můra všech rodičů, únos dítěte. Knížek, zpracovávajících toto velice závažné, pro rodiče nejbolestivější téma, je více jak dost. V této sledujeme tuto událost, která se stala před několika lety, ale nevyřešila se, pohledem několika více či méně přímých aktérů , kterým jsou věnovány jednotlivé kapitoly tohoto thrilleru. Jednou z nich je i Jean Taylorová, submisivní žena, strážkyně tajemství, silnější než se zdá, vdova... Kniha je srovnávána s Dívkou ve vlaku, musím přiznat, že ta se mi líbila více. Ale i Vdova se četla dobře, i když překvapivý závěr se, dle mého, nekonal.

07.09.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nemohla jsem skoro ani dýchat, jak krásné to bylo. Velká poklona paní spisovatelce, že nám zprostředkovává tak důležité příběhy z naší minulosti. Pokorně, neokázale,křehce, ale přece to poselství z nich je více než naléhavé. Přenádherná kniha.

30.08.2019 5 z 5

Déšť smývá stopy Déšť smývá stopy Mikaela Bley

Severská psychokrimi v modrých číslech, to se tak často nevidí. Upřímně, trochu nechápu proč, mně se kniha líbila moc. Měla spád , napětí, překvapivý závěr. Určitě jí chyběla pověstná severská krutost a šokující vraždy, byť ta jediná, kterou v knize najdete, je to nejhorší, co se může stát. Určitě si přečtu i druhou knihu od této autorky,

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Tak tohle jsem slupla jako malinu. Výborné čtení, ve kterém krátké kapitoly střídají vypravěče i časové roviny, ale vůbec to napětí knihy neubírá, spíše naopak. Děj graduje a já, ač se vše zpočátku jevilo úplně jinak, strašně moc držela hrdince knihy palce. Určitě doporučuji k přečtení.

Čokoládový sen Čokoládový sen Fiona McIntosh

Moc pěkný příběh o tom, že rozhodnutí z rozumu, byť myšlená sebelépe, Vám to pravé štěstí nepřinesou. Také opravdu sympatická hrdinka knihy Alex pozná tuto životní pravdu a my v knize sledujeme, kam ji toto poznání dovede. Milostný trojúhelník s pikantní zápletkou je dobrá volba, jestliže si budete chtít odpočinout od thrillerů a detektivek. Ke čtení doporučuji tabulku kvalitní čokolády, také chuťové buňky budou při čtení tohoto románu nemálo pracovat.

21.08.2019 4 z 5

Temné tajemství rodu Černínů Temné tajemství rodu Černínů Charlotte Link

Při mých dovolenkových cestách většinou sáhnu po odpočinkové knize. Vstřebávám spoustu inspirativního, zajímavého a krásného z procházek a poznání , a tak náročná kniha, nutící Vás k zamyšlení, by mě rušila. Letos, chodíc po barcelonských památkách anebo jen tak, neznámými uličkami se skvělou atmosférou, protože v tomto nádherném, přenádherném městě je vše inspirativní, zajímavé a krásné, jsem nemohla zvolit lépe. Jde o druhou knihu této německé, skvělé vypravěčky, a tak jen kroutím hlavou, že ta samá autorka v poslední době píše thrillery jako Rozhodnutí anebo Podvedená. Absolutní změna žánru, ale čtivost knih se roky nevytratila, spíše naopak. Mám pro autorku slabost a to čarokrásné místo, kde jsem kus knihy přečetla.... a tak dávám plný počet a milovníkům Věčné Ambry anebo Angeliky určitě doporučím :-).

Poháry touhy Poháry touhy Markéta Harasimová

První setkání s touto českou autorkou. Ale jo, dalo se to, i když příběh byl opravdu jednoduchý, předvídatelný s trochou duchařiny a větší trochou erotiky. * navíc za prostředí - vinařskou oblast na jihu Moravy.

11.08.2019 3 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Krásně napsaný, dojemný , křehký příběh. Víc není třeba o této subtilní, nenápadné knížce psát. Moc pěkné, i když smutné čtení.

Vážka Vážka Michel Bussi

Další skvělá knížka tohoto spisovatele. Skoro každý z autorů detektivek má svůj čitelný rukopis, stylisticky i námětově. To není případ pana Bussiho. Co příběh, to originál. Není to prvoplánovité čtení, u jeho knih je třeba se nejen bavit , ale i přemýšlet. A přesto jsou jeho knihy opravdu napínavé od začátku do konce. A to mě zajímá a přitahuje. Výborné čtení.

Modrý bicykl 1 Modrý bicykl 1 Régine Deforges

Mně se knížka moc líbila. Po začátku, který na mě působil trošku rozpačitě, jsem se nakonec nemohla od knížky odtrhnout. Jih proti severu jsem nečetla , viděla jsem kdysi filmové zpracování, které si detailně nepamatuji, takže mě níže uváděná podobnost s tímto dílem nerušila. Závěrem: druhého Slavíka v této sérii z druhé světové války z francouzského prostředí nenajdete, ale líbit se Vám ,myslím, bude. Již mám rezervaci dalších dvou dílů a těším se na ně.

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

Když jsem před více než rokem, objevila databázi knih (já vím, vzhledem k mému věku a lásce ke knihám je to ostuda, ale jak se říká lepší pozdě než později:-)), netušila jsem, jak mně na jedné straně obohatí můj okruh oblíbených autorů a na druhé straně si budu říkat, bože, další fantastický autor, o kterém jsem neměla páru a chtěla bych si přečíst vše , co napsal. Na těchto stránkách jsem hrozně ráda, inspirujete mě, mé nejen oblíbené uživatelky, čtu si Vaše komentáře jako nikdy nekončící , rozmanitou ,inspirativní knihu a dávám jí minimálně pět * :-). A konečně ke knize Hodná dcera, která mě vysloveně nakopla k výše uvedenému úvodu. Místy docela brutální čtení, ale hltala jsem stránku za stránkou děkujíc, že v tyto parné dny mám dovolenou. První setkání s autorkou a jsem nadšená, kolik knih od ní mám ještě před sebou. Milovníkům drsnější, dobře napsané krimi určitě doporučuji.

26.07.2019 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Skvělá detektivka, která má spád, výborně vystavěnou zápletku, opravdu překvapivý konec, který málokdo bude čekat a navíc vše vyšetřuje absolutní sympaťák Frost Easton. Už první kniha Noční pták se četla výborně, Vnitřní hlas je ještě lepší. Netrpělivě budu čekat na další případ a všem milovníkům dobře napsané krimi tuto sérii jednoznačně doporučuji.

23.07.2019 5 z 5

To mi zaplatíš To mi zaplatíš Lisa Jackson

Knížku zachraňuje, dle mého, posledních , docela napínavých, 100 stran. Chtělo by to zkrátit, hlavně rozvleklý začátek, ve kterém se v podstatě na 300 stránkách nic moc neděje, akorát je zalidněn vícero postavami, které se ve finále špatně pamatují a pro mě jsou tam úplně zbytečně a jejich psychologické sondy prostě detektivce ubírají spád a nemají, dle mého, pro samotný příběh, žádný význam.

21.07.2019 3 z 5

Knihkupkyně Knihkupkyně Cynthia Swanson

V podstatě jsem knihu registrovala podle názvu, který mi byl hodně sympatický. Vždy jsem si přála pracovat s mými milovanými knihami. Ale člověk míní a život mění a tak se celý pracovní život zabývám financemi. Píšu to proto, že i v knize, která je opravdu velmi zdařilá a zcela mě pohltila, hlavní hrdinka žije svůj vlastní a k tomu paralelní život, který by byl realita, kdyby....Moc krásně napsaná knižka o náhodách, které ovlivní náš život, ale hlavně o lásce v mnoha podobách, přátelství, mateřství a hlavně o tom, že ten opravdový život máme jen jeden, je třeba ho žít
a to se vším, co přinese. Určitě doporučuji k přečtení.

21.07.2019 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Námětově děsivé, ale výborně napsané a já se nemohla od knihy odtrhnout. Další autor, který nesmí v budoucnu ujít mé pozornosti. Výborně vykreslené různé charaktery dívek v krizové situaci, jejich chování od naděje, vzteku po rezignaci a smíření se...ale! Víc psát nebudu, kniha určitě stojí za to, abyste si ji přečetli a dozvěděli se víc. Doporučuji.

14.07.2019 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Tak tato kniha je opravdu krasosmutnění. Po delší době něco, co mě zasáhlo, nad čím jsem přemýšlela a ne jen se bavila. Oba příběhy se mi moc líbily, příběh Sáry jsem četla s velkou bolestí v srdci, ale i příběh Julie byl opravdu krásně, čtivě zpracovaný a skvěle ten bolestný příběh malého, statečného děvčátka doplňoval. Černá kaňka ve válečné historii Francie, země, ve které jsou lidé velmi hrdí na svůj původ, jazyk a historii. Nádherný příběh, doporučuji určitě k přečtení.

14.07.2019 5 z 5

Sbohem, Irsko Sbohem, Irsko Ann Moore

Po relativně krátké době jsem navázala druhým dílem a byla opět spokojená,ale přiřadím se k menšině, které se první díl líbil trošku více. V pestrém životě Grace se objevily nové postavy, nové výzvy a nová rozhodnutí, která ovlivní její život. Určitě si přečtu i třetí díl, i když tuším, jak to všechno dopadne. Ale knížka je napsaná opravdu pěkně, doporučuji jako ideální kvalitní romantickou četbu třeba na dovolenou

14.07.2019 4 z 5