Normálně jiní

Pokud ti nezlomí srdce, není to láska… ​Žádná rodina není ideální. Každá má svoje problémy. Devatenáctiletá Maddy dělí svůj život mezi práci ve fotolabu a péči o svou mladší autistickou sestru B, která vyžaduje celodenní péči. Stará se o ni společně s matkou a je smířená s tím, že už to tak bude napořád. Nemá čas na kamarády, na kluky, na věci, co ostatní v jejím věku běžně dělají. To poslední, na co myslí, je láska. Jenže jí to nevadí. Rodina je přece nejdůležitější... S tím by ovšem nesouhlasil devatenáctiletý Albert. Jediné, o čem sní, je odjet z domu, od otce, který ho nikdy nepochválí. Albert je podle něj jen břídil a flákač, který nikdy nic nedokáže. Pryč od bratra, který si libuje v urážkách všeho a všech. Jednoho dne se Maddy a Albert potkají a toto setkání jim změní pohled na vše. Albert začne poněkud odtažité, a přitom okouzlující Maddy nadbíhat. Čím více se sbližují, tím více si uvědomují, že na své problémy nejsou sami a že jeden druhému mohou dodat odvahu věci změnit. Albert poprvé v životě poznává, jak silné může být rodinné pouto. Zamilují se do sebe, ale kromě lásky je čeká ještě jedna těžká zkouška. Jak se s ní vyrovnají? Novozélandská autorka Tammy Robinsonová se s vtipem a hlubokým porozuměním zamýšlí nad způsobem, jakým dokážeme plnit své sny, nad cenou, kterou jsme za to ochotni zaplatit, a nad sílou lásky, která nám umožňuje najít svou pravou rodinu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382749/normalne-jini-FOk-382749.jpg 4.2179
Vydáno, Cosmopolis

Differently Normal, 2017

Kniha Normálně jiní

Damonka12

Spoiler na obálce knihy mě neuvěřitelně naštval. A hlavní hrdinové mi nesedli a přišli mi nudní, ale na druhou stranu působil příběh reálně.

ZoeChaya

Knížka mi dala vše, co jsem v životě zažila nebo zažívám. Nějakým způsobem. Proto je mi blízká. Navíc se mi dobře četla, nenacházela jsem hrubky, vnímala jsem ji i hmatově, protože je krásně měkká. Prostě jsem si ji užila vícero smysly. Příběh sice je odhadnutelný, ale v této knize mi to nevadilo.

Pamima

Přemýšlím jak tuto knihu popsat. Sice se určitým způsobem jedná o nějakou typickou teen romanci, ale je v ní i něco víc. Jak obálka říká, je tato kniha určena fanouškům dvou knih, které mají samy o sobě dost známý příběh. Proto jsem celou dobu čekala, kdy se něco stane. A upřímně? Dost mě to překvapilo, když to pak přišlo. Nečekala jsem, že to bude tak nešťastné a smutné. Pokud budete mít někdy náladu odpočinout si od klasických happy endů, nebude tato knížka špatnou volbou.

vendysantos

Páni! Tahle knížka byla tak silná, velmi čtivá. Zároveň krásná i smutná. Samozřejmě, že mě dojala a rozplakala. Dobře je zde popsán autismus. Hlavní hrdiny příběhu si zkrátka zamilujete, oba jsou tak skvělí, hodní, dobrosrdeční. A osud je k nim tolik nespravedlivý. Albertova otce a bratra budete naopak nenávidět. Konec je velmi smutný, ale dalo se to očekávat, když se na obálce píše, že je to pro fanoušky knih Než jsem tě poznala a Hvězdy nám nepřály.
Jedním slovem – nezapomenutelné.

lenkavildomcova

Na mě trošku moc "přeslazené".

simona5r

Byla jsem nalákána tím, že se mi líbila kniha Než jsem tě poznala. A dostala jsem téměř vše, co jsem čekala. Až na to, že tahle kniha je snad ještě smutnější.

Roseblood

Už dlouho jsem nic takového nečetla a nemohla jsem knihu odložit, takže jsem ji dala jak se říká na jeden zátah.
Ze začátku mi trošku vadilo použití vulgarismů. Kniha je čtivá, moc mě bavila. Děj je plynulý, seznamujeme se s hlavními postavami a jejich problémy, kterým čelí. Hlavní postavy mi byly sympatické, Maddy má autistickouv mladší sestru B a Albert má otce a bratra, kteří mu nerozumí.
Ten konec jsem tušila a trefila jsem se, stejně musím uznat, že už dlouho jsem u knížky nebrečela jak želva, jako tady. Je to moc pěkný, dojemný příběh, který stojí za přečtení.

Hodnocení: 4/5*

Kristy.Seb

Skvělý příběh. Naprosto mě příběh pohltil. Tu bezmoc, kterou cítili Maddy a Albert, jsem prožívala s nimi. Bylo krásný číst o tom, jak jim ke štěstí stačili maličkosti (pláž, jídlo, šampaňské). Knihu jsem dočetla v slzách.
Rozhodně doporučuji si přečíst.