Normálně jiní

Pokud ti nezlomí srdce, není to láska… ​Žádná rodina není ideální. Každá má svoje problémy. Devatenáctiletá Maddy dělí svůj život mezi práci ve fotolabu a péči o svou mladší autistickou sestru B, která vyžaduje celodenní péči. Stará se o ni společně s matkou a je smířená s tím, že už to tak bude napořád. Nemá čas na kamarády, na kluky, na věci, co ostatní v jejím věku běžně dělají. To poslední, na co myslí, je láska. Jenže jí to nevadí. Rodina je přece nejdůležitější... S tím by ovšem nesouhlasil devatenáctiletý Albert. Jediné, o čem sní, je odjet z domu, od otce, který ho nikdy nepochválí. Albert je podle něj jen břídil a flákač, který nikdy nic nedokáže. Pryč od bratra, který si libuje v urážkách všeho a všech. Jednoho dne se Maddy a Albert potkají a toto setkání jim změní pohled na vše. Albert začne poněkud odtažité, a přitom okouzlující Maddy nadbíhat. Čím více se sbližují, tím více si uvědomují, že na své problémy nejsou sami a že jeden druhému mohou dodat odvahu věci změnit. Albert poprvé v životě poznává, jak silné může být rodinné pouto. Zamilují se do sebe, ale kromě lásky je čeká ještě jedna těžká zkouška. Jak se s ní vyrovnají? Novozélandská autorka Tammy Robinsonová se s vtipem a hlubokým porozuměním zamýšlí nad způsobem, jakým dokážeme plnit své sny, nad cenou, kterou jsme za to ochotni zaplatit, a nad sílou lásky, která nám umožňuje najít svou pravou rodinu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382749/normalne-jini-FOk-382749.jpg 4.2151
Vydáno, Cosmopolis

Differently Normal, 2017

Kniha Normálně jiní

pedroK

Je to romantická oddechovka, na konci až moc sladká, ačkoli úplný závěr byl holt ze života Proto dávám jen tři hvězdy. Jinak čtivé.

NatyDee

Knížku jsem zvolila jako oddechové čtení po náročnější četbě o holokaustu a nelituji. Příběh Maddy a Alberta je zajímavý, plný zamilovanosti, rovnání priorit a "dospívání". Knížka se četla sama a i přes nečekaný konec bych si ji přečetla znovu.

snowpinkee

Maddy a Albert....
Tohle byla kniha, kterán mě neskutečně chytla za srdce. Je opravdu nádherně napsaná. A hlavní hrdiny si musí každý zamilovat. Bohužel kniha je především smutná, ale to už tak nějak všichni od počátku čekáme, podle obálky. Nicméně to nic nezměnilo na tom, že mě to chytlo stejně jako kdybych neměla tušení.

Teryz

Knížka, kterou jsem si zamilovala už od první stránky. Každý moment jsem prožívala s Maddy a Albertem. Určitě doporučuji přečíst, protože po dlouhé době jsem nepředvídala děj, ale právě naopak mě úplně překvapil. Dokonce i pár slz uteklo

anibeni

Velmi jemný příběh, který má nečekaný konec.. Víc asi není třeba dodat..

LaDouceBrise

Čtivý román ideální k oddechu po náročné četbě, který, ač by se podle anotace mohlo zdát, není ani o autismu (ačkoli tato choroba podstatně ovlivňuje život hlavní hrdinky), ani o umírání, přestože konec, jak lze vytušit z doporučení na obálce, není příliš pohádkový.

První třetina knihy mě naprosto nadchla. Říkala jsem si, jo, konečně jsem narazila na inteligentní a vtipnou romanci bez zbytečných klišé a optimistických rad do života. Rozhovory Maddy a Al-béra sršely nenuceným humorem, dokázaly mi vykouzlit upřímný úsměv na tváři a mnohdy jsem se musela zasmát nahlas, což se mi u čtení stává málokdy. Dobrý dojem na mě udělalo také to, že se autorka rozhodla zvolit za hlavní hrdiny již dospělé jedince se stálým zaměstnáním a ne obvyklé studenty středních škol.
Mé nadšení trochu povolilo v druhé třetině, kdy na stránkách pomalu a jistě začalo převládat romantické ladění, které ovšem v podání Maddy a Al-béra hýřilo roztomilou zamilovaností.

To, co mě poněkud uvedlo do rozpaků, byl trochu nečekaný a dle mého názoru i nemístný konec, ze kterého se vyklubalo docela otřepané klišé. Měla jsem pocit, jako by autorka začala postrádat inspiraci, a tak se rozhodla doposud neotřelý příběh dvou mladých lidí utnout neoriginálním, rádoby poučným rozuzlením. Udělala tak z knížky další dílko, které se už nikdy nezbaví nálepky „pro fanoušky Hvězd a Než jsem tě poznala“. Myslím, že je to škoda, protože kniha měla opravdu potenciál, který ztratila tím, že se ocitla ve stínu výše zmíněných. To ovšem neznamená, že by mě konec nedojal, musím dokonce přiznat, že ze mě vyloudil i nějakou tu zbloudilou slzu. Především mě donutil zamyslet se nad tím, jak to, že k tomu, abychom začali doopravdy žít, většinou potřebujeme, aby život někoho nám velmi blízkého nadobro skončil...

DOPORUČUJI, ne fanouškům výše zmíněných titulů, ale VŠEM, KTEŘÍ SI TOUŽÍ ODPOČINOUT U MILÉHO, ÚSMĚVNÉHO A DOJEMNÉHO ROMÁNU ZE ŽIVOTA.

RonnieSmithx

*Pozor, obsahuje schovaný spoiler*

Člověk nemusí být detektiv, aby pochopil podle doporučení na obalu knihy, jak asi příběh skončí. Ale právě titulům jako Než jsem tě poznala a Hvězdy nám nepřály se kniha nevyrovná. Autorka píše čtivou a zábavnou formou, to se jí musí nechat, ale nestalo se, že by mě knížka nějak více svým příběhem oslovila. Typický zamilovaný román, který se tváří naprosto nevinně, což je pro mě už první znamení, že tam někdo umře.
Jsem na vážkách, ale dávám tomu lepší dvě hvězdičky.

Kamilajznik

Kniha se mi velice líbila. Ale ten zvrat na konci mě teda šokoval. Určitě ale řadím autorku mezi oblíbené.

Kukly
Kukly