Modrý bicykl 1

Sedmnáctiletá Lea, dcera bordeauxského vinaře, má pocit, že se jí hroutí svět. Dosud žila klidně uprostřed nádherných vinic v kraji, který milovala, rodiče ji hýčkali, všichni místní mladíci obletovali a najednou – muž, kterého miluje, si bere jinou! Nic horšího se jí nemohlo stát. Jenže Lea netuší, že skutečné tragédie ji teprve čekají. Píše se rok 1939 a právě vypukla válka. Pro Francii tím hrůzostrašnější, že rozdělila zemi – polovina Francouzů doufá, že Francii zachrání maršál Pétain, jenž sjednal s Němci příměří, ovšem za cenu kolaborace, druhá polovina se upíná k de Gaullovi, jenž hodlá bojovat. Dilema ovšem neřeší jen země, ale i řada jejích obyvatel. Lea, která na vlastní kůži zažila několik nepřátelských útoků se stovkami mrtvých a těžce raněných, s desítkami vypálených domů a zbořených mostů, začíná pomáhat francouzskému odboji. A zároveň prožívá svá první milostná vzplanutí... První díl třídílné francouzské ságy o osudech rozvětvené francouzské rodiny na pozadí tragických událostí druhé světové války....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32419/big_modry-bicykl-1-rlG-32419.jpg 4.244

Modrý bicykl 1.

Vydáno: , Knižní klub, Ikar (ČR)

La Bicyclette Bleue, 1981

Kniha Modrý bicykl 1

Opatov
02.08.2021

Nádherná trilogie zasazená do období druhé světové války. Ano, je tam podobnost s Jihem proti severu. Ale možná právě proto se krásně čte. Určitě doporučuji.

gabriela8049
18.07.2021

Jedna z naj knih ake som citala. Ked sa prenesiete cez 50 stran, kde je to ako Odviate vetrom, tak je to uzasna kniha, ktora opisuje zivot vo Francuzsku pocas druhej svetovej vojny. Zivot obycajnych ludi

hrosik3
21.03.2020

Nevím, zda to dokážu dočíst. Leze mi na nervy, že je to okopírovaný Jih proti severu. Stejné situace, postavy.

Mandlevest
11.08.2019

Mně se knížka moc líbila. Po začátku, který na mě působil trošku rozpačitě, jsem se nakonec nemohla od knížky odtrhnout. Jih proti severu jsem nečetla , viděla jsem kdysi filmové zpracování, které si detailně nepamatuji, takže mě níže uváděná podobnost s tímto dílem nerušila. Závěrem: druhého Slavíka v této sérii z druhé světové války z francouzského prostředí nenajdete, ale líbit se Vám ,myslím, bude. Již mám rezervaci dalších dvou dílů a těším se na ně.

Babo
27.11.2018

Za svůj život jsem už přečetla docela dost knih,ale neuvědomuji si , že bych četla knihu , která je "předělaná " . Ano , jak tady mnozí píší , je to Jih proti severu , zasazený do druhé světové války .
Zajímalo by mě , jestli bych si to uvědomila bez těchto komentářů .
Moc mi to vadilo . Nedokázala jsem se přenést z občanské války v Americe do Francie .
Pořád jsem před sebou viděla Scarlet a pořád jsem tyto dvě knihy srovnávala .
Zajímalo by mě , proč to autorka udělala . V této chvíli nemám chuť pokračovat 2. dílem. Možná někdy .
Kdo ale Jih proti severu nečetl může být spokojený .
Kniha se čte dobře .

kristyna.b
10.02.2017

Modrý bicykl je u nás v rodině opravdu tradice. Někteří jí četli několikrát. Neuvěřitelný děj, který vás strhne od začátku do konce. Srdcová záležitost.

IYv
30.09.2015

naprosto bez skrupulí obšlehnutý Jih proti Severu, jsem ráda, že to soudí i jiní čtenáři :-)

bookcase
12.05.2014

Příběh zasazený do reálií II. sv. války. Hlavní hrdinka opravdu trochu připomíná Scarlett, tou svou lehkomyslností. Jinak příběh se mi líbí, je čtivý.