Modrý bicykl 1

Sedmnáctiletá Lea, dcera bordeauxského vinaře, má pocit, že se jí hroutí svět. Dosud žila klidně uprostřed nádherných vinic v kraji, který milovala, rodiče ji hýčkali, všichni místní mladíci obletovali a najednou – muž, kterého miluje, si bere jinou! Nic horšího se jí nemohlo stát. Jenže Lea netuší, že skutečné tragédie ji teprve čekají. Píše se rok 1939 a právě vypukla válka. Pro Francii tím hrůzostrašnější, že rozdělila zemi – polovina Francouzů doufá, že Francii zachrání maršál Pétain, jenž sjednal s Němci příměří, ovšem za cenu kolaborace, druhá polovina se upíná k de Gaullovi, jenž hodlá bojovat. Dilema ovšem neřeší jen země, ale i řada jejích obyvatel. Lea, která na vlastní kůži zažila několik nepřátelských útoků se stovkami mrtvých a těžce raněných, s desítkami vypálených domů a zbořených mostů, začíná pomáhat francouzskému odboji. A zároveň prožívá svá první milostná vzplanutí... První díl třídílné francouzské ságy o osudech rozvětvené francouzské rodiny na pozadí tragických událostí druhé světové války....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32419/modry-bicykl-32419.jpg 4.333

Modrý bicykl (1.)

La Bicyclette Bleue (1981)

Vydáno:, Knižní klub, Ikar (ČR)

kristyna.b
10.02.2017

Modrý bicykl je u nás v rodině opravdu tradice. Někteří jí četli několikrát. Neuvěřitelný děj, který vás strhne od začátku do konce. Srdcová záležitost.

IYv
30.09.2015

naprosto bez skrupulí obšlehnutý Jih proti Severu, jsem ráda, že to soudí i jiní čtenáři :-)

bookcase
12.05.2014

Příběh zasazený do reálií II. sv. války. Hlavní hrdinka opravdu trochu připomíná Scarlett, tou svou lehkomyslností. Jinak příběh se mi líbí, je čtivý.

vikaa
20.11.2013

Může někdo poradit?
Knihu jsem začala číst teprve včera a jsem značně rozpačitá. Přečetla jsem cca 70 stran a autorka zatím pouze kopíruje postavy a situace známé z knihy Jih proti Severu. Připadá mi, že přejmenovala postavy, děj situovala do Francie a válku Jihu proti Severu vyměnila za II. světovou. Četl někdo i další díly? Je to takhle "zkopírované" až do konce. Kdybych chtěla číst příběh o Scarlett, přečtu si ho od Mitchellové. Má cenu shánět další díly, když Jih proti Severu mám doma?.
Knížku už jsem dočetla a ohodnotila. Dala bych 4 hvězdičky, kdyby mě ta podobnost se Scarlet tak neiritovala:-)

Venezia
23.06.2013

Všimol si niekto, ako sa tento príbeh podobá Odviate vetrom / Jihu proti severu od Margaret Mitchellovej?

Hřibče
10.06.2013

Bylo i zfilmováno, kniha i seriál jsou povedené, ale kniha je samozřejmě výpravnější. Velmi čtivá francouzská sága, jejíž děj je zasazen do období druhé světové války. Čte se jedním dechem!

Marika Vanova
17.02.2013

Kniha se četla celkem dobře, poutavý příběh z období, kdy leze mráz po zádech, období strachu, smrti, zrady, falše, odvahy, života, i malých radostí a lásky.... Jen jediné mi vadilo-podobná situace jako v Severu proti jihu - ONA miluje jeho, ale on si vezme jinou a JI miluje jiný, s kterým nakonec je, i když ho "prý" nemiluje - na mě trochu rozmazlené chování francouzské slečinky- s Leou se nemohu ztotožnit, ale celkově se to čte pěkně.

RADOST
11.07.2012

Přesvědčivé a poutavé čtení o životě za války. Autorka mistrně vystihla dospívání rozmazlené dívky a její přerod v ženu zodpovědnou za své blízké, rodinný majetek i budoucnost vlasti. Přesto nic neztrácí na své živočišnosti a čtenář prostě věří každému napsanému slovu.

katynais
25.02.2011

Všechny tři díly jsou opravdu velmi strhující