Vdova

Temný psychologický thriller pro čtenáře, které uhranula Zmizelá nebo Dívka ve vlaku. Jeho tvář byla všeobecně známá z titulních stránek novin: opovrhované monstrum, které podle všeobecného mínění spáchalo hrůzný zločin. Nebyl však za něj nikdy odsouzen. A Jean Taylorová byla ženou toho monstra. Většinu svého života strávila v roli dokonalé manželky. Neochvějně stála po boku svému muži i poté, co byl obviněn z vraždy dítěte, přestože kvůli tomu musela snášet zlostné pohledy, přišla o přátele i o práci. Teď je ale její muž mrtvý a lidé chtějí vědět, jaké to bylo, žít po jeho boku. Co se vlastně tenkrát stalo. Jean může konečně vyzradit všechna tajemství. Pravda – to je to, co po ní všichni chtějí. Zajímá se o ni novinářka, pro kterou je exkluzivní rozhovor s ženou pedofilního vraha vrcholem kariéry. A ještě intenzivněji se snaží pravdu odhalit inspektor Sparkes, pro něhož je tento případ letitou noční můrou. Policajtský instinkt mu napovídá, že se Jeanina maska mlčenlivosti bortí, že se brzy stane něco zásadního......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302100/big_vdova-4gu-302100.jpg 3.7459

Kate Waters 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Widow, 2016

Kniha Vdova

koolsavage

Téhle knize opravdu sluší dvě časové dějové linie. Rovněž střídání vyprávěčů je zde dobře využito. Poutavě popsaný vhled do duše některých účastníků ostře sledovaného procesu malé Belly. Líbí se mi, že autorka pomalu rozpletá příběh a nechává nás na vážkách.

Zzuzzka

Autorka sa podarilo výborne zachytiť vnútorné prežívanie a psychológiu postáv najmä hlavnej hrdinky, nevie však okolo toho vystavať aj rovnako dobrý príbeh....čakala som nejaký zvrat a ono to bolo presne tak, ako bolo.

ddkk
09.08.2021

Bylo to temné a až do konce napínavé. Zvlášť poslední kapitoly, v nichž autorka konečně postupně prozradí, co se vlastně stalo. Kromě vlastního příběhu zmizení dvouleté Belly, tvoří děj knihy vlastně příběhy dalších osob, jichž se případ dotknul - samozřejmě Belliny nezkušené matky, podezřelého, vyšetřovatele Sparkse, novinářky Kate a hlavně Jeanie, vdovy, jejíž život to ovlivnilo snad nejvíce...

Román má pro mě i další přidanou hodnotu - autorka velmi názorně popisuje, jak jednoduché je pro pedofilní dravce lovit na internetu své oběti, co všechno dokážou bez sebemenších potíží zjistit a jak rychle jsou schopni za sebou zamést stopy. A kromě toho popisuje i to, jak dnes fungují mediální hyeny a kam až jsou schopné zajít...

Pro mne je Vdova výborný psychologický román, kterému dávám plný počet a doporučuji.

Pája699
20.07.2021

Upřímně nechápu tak nízké hodnocení. Mě se kniha a příběh o vdově strašně líbil a zaujal. Líbilo se mi střídaní postav a děje. Tohle já můžu vždycky, to je taková třešnička na dortu. Jenom malinkatá výtka…konec mohl být více rozvinut, i když vlastně bylo řečeno vše. Mohl být i o chlup kratší. Ke konci se děj dost opakoval a řešilo dokola to samé. Za mě určitě doporučuji.

osuška
05.06.2021

Co prožívá matka pohřešovaného dítěte? Co prožívá žena obviněného pachatele? Jak celý případ vnímá vyšetřovatel? Těmto otázkám se věnuje kniha více než samotnému zločinu. Čtivě a temně napsáno.

Ann58
15.04.2021

Přečtete první odstavec a pak vás to zadrapne a nepustí. Kniha, od které nejde odejít. Má spád, nenechá vás v klidu a ani na jediné straně se nebudete nudit. Za mě super počtení

Sudin
05.01.2021

Juuu tak tohle se mi hodně líbilo. Správné psycho, střídání kapitol dle pohledů jednotlivých postav to je styl který můžu a třešnička na dortu ten příběh. Za mne pecka.

30.11.2020

Knihu jsem opět poslouchala jako audio v němčině a vystřídalo se tam pět různých hlasů. To příběhu dodalo na autentičnosti a je také možné, že to ovlivnilo i moje hodnocení knihy? ;-) Dokázala mne totiž zaujmout a moc se mi líbila. Z postav jsem si některé oblíbila, hlavně inspektora Sparkse, a zase některým jsem až do konce nedokázala přijít na chuť ani náhodou - jako například vdově Jean a samozřejmě také jejímu doslova odpornému manželovi. A na úplný závěr si čtenář nutně musí položit otázku, kdo byl větším manipulátorem a zda byl vůbec jeden z manželů obětí toho druhého? Anebo všechno bylo jen zdání, sloužící hlavně k oklamání veřejnosti? Autorka výborně vykreslila psychologii jednotlivých postav, kniha je dobře napsaná a mne mrzí, že má zde tak nízké hodnocení. Já za sebe dávám plný počet, protože si ho podle mého názoru opravdu zaslouží.