Čokoládový sen

Alexandra Frobisherová je moderně smýšlející žena s nadějnou kariérou. Pracuje v čokoládovně v Yorku a o nabídky manželství rozhodně nemá nouzi. Jenže Alexandra nestojí o výhodný sňatek, který jí domluvili rodiče, ale touží po lásce, o níž se píše v románech. Matthew Britten-Jones je přitažlivý muž s dobrým společenským postavením a svým ostrovtipem a inteligencí nakonec okouzlí nejen Alex, ale i její rodiče. Bude však přátelství stačit na pevný manželský svazek? Je konec první světové války a kapitán Harry Blakeney najde v zákopech ve Francii mrtvého vojáka. V jeho osobních věcech objeví milostný lístek ukrytý v plechovce od čokolády, jaké se posílali vojákům na přilepšenou z domovské Anglie. Aby vypátral neznámého autora záhadného vzkazu, vydává se Harry do čokoládovny Rowntree na severu Anglie, kde se setkává s Alexandrou a Matthewem… lidmi, kteří mu převrátí život naruby. Protože jen s jejich pomocí může rozluštit tajemství minulosti skrývající se v plechovce čokolády. Dechberoucí příběh o milostném trojúhelníku odehrávající se na bitevním poli v severní Francii, ale i ve středověkém městečku York v Anglii…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380646/big_cokoladovy-sen-T5v-380646.jpg 3.838

Vydáno: , Baronet

The Chocolate Tin, 2016

Kniha Čokoládový sen

Ludus75

Trošku zavádějící anotace...
Dojemný příběh s dávkou romantiky a spoustou předsudků. Konec z mého pohledu byl překombinovaný a Harry/Henry byl až příliš kladný hrdina. Ale kniha se krásně četla a zahřála u sdrce. Milovníci čokolády zde naleznou bonus - mohou nahlídnout pod pokličku výrobních procesů v továrně na čokoládu.

simonit

Za mě nádherná knížka plná citů a lásky...
V podstatě jsem četla jedním dechem od začátku až do konce.
Knížka krásně popisuje některé historické aspekty z období 1. světové války a zavede Vás do Anglie té doby.
Oddechové, milé čtení...

bábuška

Tak jsem dočetla další z "čokoládových" pokusů. Příběh se odehrává začátkem dvacátých let v zámožné rodině, v době hraných falešných úsměvů, lichotek, utažených korzetů, v době námi už těžko chápaných. Dcera se vzpouzí zaběhaných postupů při nucení vhodných nápadníků, rozhodne se sama pro přijatelného muže, bohužel po delší době
zjistí, že je homosexuál a má už delší vztah s jiným mužem. V té době to byl trestný čin a tvrdě trestaný. Kratší dějová linka se odehrává v době první světové války a ta byla opravdu velice dobře a citlivě zachycená. Alex však nakonec pozná i opravdovou lásku a splní se i její čokoládový sen.

Ivetaa

"Člověk nikdy neví, co ho čeká za rohem"...
Oddechové počteníčko se sympatickými postavami a skvěle vylíčená dobová atmosféra.

rampapa

Krásný příběh. Knížka je moc pěkně napsaná a krásně se četla. Mužů jen doporučit všem co mají rádi romantiku.

helenkan
16.11.2020

Tohle byl fakt hezký příběh. Líbil se mi. Tahle doba byla hodně krutá k milovníkům stejného pohlaví. Smrt nebo pochybnou léčbu, která byla vlastně jen mučením. Hrůza pomyslet.

sabca
07.06.2020

Po Slavičí písni, druhý román této autorky, který mě nalákal pěknou obálkou. U Slavičí písně mě dělalo problém se začíst, ale tady ne. Ale mi byla velmi sympatická a že děj není poplatný době po 1. světové válce mi vůbec nevadilo. Tomu kdo má rád romantické příběhy knihu doporučuji.

alnahu
05.04.2020

Příjemný, zamilovaný román z počátku 19 století ,který se dobře četl.Plechová krabička s čokoládou s milostným lístkem ,odeslaný vojákovi na frontu do Francie ,rozpoutá milostný trojúhelník.Alex je mladá dáma,pod tlakem rodiny se provdá bez lásky za muže ,který žil v jiném světě.Kapitán Harry ,najde u mrtvého vojáka zmíněnou plechovku a vydá se vyhledat autorku milostného vzkazu a ve firmě na čokoládu se setká s Alex,do které se zamiluje.Čtení bylo poutavé a plné očekávání ,jak tento příběh dopadne.