Mandlevest Online Mandlevest komentáře u knih

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Knihu jsem četla na dovolené blízko nádherného, romantického a ve svých zákoutích tajemného města Malaga a nemohla jsem zvolit lépe. Příběh totiž zapadal přesně do tohoto prostředí, romantický, tajemný a nádherně napsaný. I když námětově balancoval s červenou knihovnou, chválím autorku , že k ní nesklouzla. Určitě jí k tomu pomohla i dějová linka, odehrávající se za 2. světové války. Pěkné čtení, ještě si od autorky něco přečtu, až budu zase relaxovat.

18.07.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Bavilo mě to stejně jako předešlé knihy série. Četla jsem, že série má mít 12 dílů. Kdyby to šlo, přimlouvala bych se, aby ve všech dalších knihách nebyly řešeny odložené, často zneužívané děti. Ale i tak, plný počet.

08.07.2018 5 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Odpočinková četba, spíše psychologický román s výraznou romantickou linkou. V poslední době jsem četla několik thrillerů s podobným námětem a tahle knížka mi přišla jako "kafíčko". Nicméně čtivé a zkusím ještě Modrou.

08.07.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Mám pro tuto autorku slabost , a proto jí prominu občasné klišé, které ve svých knihách má. To ale není případ této knihy. Za mě asi nejlepší, co Liane zatím napsala. Inteligentní, napínavá četba, zejména pro ženy.

08.07.2018 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Tak tahle nesourodá partička, Olivia, Tom, Abbas , ale i další mě fakt baví. Tohle je naprosto luxusní detektivka. Kdo nezná, začtěte se,nebudete litovat.
DOPORUČUJI.

07.07.2018 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Drsná, depresivní, temná, svým dějem i svými hrdiny, ale vedle toho velmi napínavá, čtivá, inteligentní a hutná četba. Miluju Joona Linnu a smekám před autory, jak si se svými čtenáři pohrávají a napínají je, jak to bude dál. Pro mě nebyl tento díl slabší, prostě dobrovolně jedu na vlně, která ještě zdaleka nedopadla. Doporučuji, s dovětkem, že je to místy brutální čtení.

07.07.2018 5 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Prvotinu autorky Případ Amelia jsem přečetla jedním dechem a byla jsem zvědavá na další knihu. Nebyla sice tak dech beroucí jako první kniha, očekávání byla opravdu vysoká, ale na pět hvězdiček to spolehlivě stačí. Určitě si přečtu i další knihy.

05.07.2018 5 z 5

Tváře noci Tváře noci Corrie Jackson

Kniha je čtivá, ale jakoby trochu odbytá v psychologii postav, i závěr, leč nečekaný, mi připadal přitažený za vlasy. A vadilo mi zbytečně moc vulgarismů v textu. Ale jako kniha na pláž asi v pohodě.

05.07.2018 3 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Tak tato kniha mě opravdu dostala. Silná hrdinka, silný příběh, který mohl psát sám život. Emily jsem si zamilovala. Jako mladou dívku, plnou snů, vystavenou realitě života, se kterou se neumí vyrovnat. A ještě více jako zralou ženu, která se nevymlouvá a realitu života, krutější než by si kdy pomyslela, přijímá s pokorou, odpovědně a bez výmluv. Konec zcela zapadá do poselství celé knihy. Nikdy nevíš, co, kdy, kde a proč, ale naděje umírá naposledy. Vynikající prvotina, nemůžu se dočkat dalších knih.

01.07.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Knihu jsem si půjčila na základě hodnocení v DK. Myslím, že není třeba hodnotit mnoha slovy. I tato nevšední knížka neplýtvá složitými souvětími a délkou kapitol. Také postav tu není mnoho. Přesto řekne vše a možná i trochu víc. Nenásilně, dojemně , intimně. Byl to zážitek číst tento příběh.

26.06.2018 5 z 5

Nebe je naše Nebe je naše Luke Allnutt

Kniha o tom nejhorším, co se rodičům může v životě stát. Kniha, která velmi intimně, citlivě a bez patosu popisuje pocity zejména očima muže jako otce, manžela, kamaráda. Robe a Anno, prožívala jsem s Vámi každou nadějeplnou i smutnou stránku knihy a plakala jsem s Vámi. Nádherná kniha, která nemá s červenou knihovnou nic společného, protože nekalkuluje s city a pocity čtenáře. Škoda, že maximum je pět hvězdiček. Určitě DOPORUČUJI, ale asi to není četba na dovolenou.

22.06.2018 5 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Tak tahle knížka mě opravdu dostala. Začala docela nenápadně , byť velmi smutně, ale potom děj gradoval stránku za stránkou ke strhujícímu konci. Knihou jsem nadšená, ani nevím, jestli se mi chce číst Sestra a Dokonalé ticho, abych nebyla zklamaná.

21.06.2018 5 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Ch. Link mě baví čím dál víc. Určitě doporučuji, výborné čtení.

18.06.2018 5 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Fanoušci knih S.Brown nebudou zklamáni. Tato kniha je další z řady, kde mixuje trochu napětí, trochu lásku, trochu erotiky s očekávaným koncem. Ale čte se to výborně.

18.06.2018 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Čtěte,plačte,přemýšlejte. Absolutní top.

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Moje první setkání a K.Mortonovou bylo s touto knihou, od které jsem moc nečekala, v podstatě mě zaujala obálka a námět knihy. No, ale byla to jízda. Autorka má specifický, náročnější styl psaní, ale jestli jí přijdete na chuť, už vás nepustí. Nádherná, inteligentní kniha s famózním závěrem. Kdo nečeká červenou knihovnu se spoustou banální přímé řeči, ale poutavý, pod povrch jdoucí barvitý příběh, tomu vřele doporučuji.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Absolutně skvělé. Syrové, pravdivé, emotivní, bolestné, dech beroucí. Autor je moje srdeční záležitost a tato kniha od něj se mi líbila nejvíce. DOPORUČUJI.

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Komisaře Gamache jsem si oblíbila už v knize Zátiší a postupně četla všechny jeho případy. Bohužel, tento mě zklamal, nevtáhnul mě do děje, občas jsem i nějakou stránku přeskočila, což skoro nikdy nedělám. Tak snad příště.

14.06.2018 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Jedním slovem bravo.

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Knihu jsem četla již před nějakým časem a nedá mi to, dopsat ji , a to za pět hvězdiček. Jsem docela rozpačitá z nižšího hodnocení, mě se kniha zdála výborná a nevadilo mi na ní nic, i když kniha je hodně smutná a místy depresivní, osud mladé hlavní hrdinky mě bral hodně za srdce, ale konec knihy dává velkou naději. Četla jsem i Spálenou oblohu, stejně napínavou a čtivou, stejně emotivní. Budu netrpělivě vyhlížet autorčinu další knihu, kterou si určitě přečtu.

13.06.2018 5 z 5