Lovec králíků

Lovec králíků
ekniha

Šestý díl série o komisaři Joonu Linnovi. Mistr thrilleru Lars Kepler je zpět s novým strhujícím příběhem o komisaři Joonu Linnovi. Joona Linna sedí už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. Nyní ho však odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě švédského ministra zahraničí totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzy přibývat, spojuje cosi jiného… On i Saga Bauerová musejí pracovat v utajení a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Müllera. Ten má v úmyslu poprvé se postarat o svého syna Sammyho, kterého dosud zanedbával. Avšak místo tří týdnu poklidného soužití je čeká děsivý boj o život. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o deseti malých králících, dejte se na útěk, protože právě tu před smrtí slyšely všechny oběti Lovce králíku. ----- Lovec králíku je opravdu neskutečně napínavý. Je tak dobrý, že je prakticky nemožné odložit ho dřív než po přečtení všech 520 stran. A právě to z něj dělá prozatím vůbec nejlepší Keplerův román. Udržet konstantní napětí na tolika stránkách je mimořádný úspěch. –Fadrelandsvennen Lars Kepler je tak schopný vypravěč, že jsem mu úplně podlehl: startuje plnou rychlostí, a jak pomstychtivý Lovec králíku získává před hlavními postavami náskok, tempo se ještě zrychluje. - Dagens Nyheter Lars Kepler je mistr nečekaných zvratů, tok vyprávění plyne, intenzita se stupňuje až k bodu varu a Kepler nás nutí věřit ve všechny protagonisty. - Tronder-Avisa...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333157/lovec-kraliku-xPL-333157.jpg 4.413

Detektiv Joona Linna (6.)

Kaninjägaren (2016)

Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Host

Kolka11
předevčírem

Čtivé, napínavé a se zajímavou zápletkou, ale určitě to není nejlepší kniha od Larse Keplera.

CAM

Moje první kniha od tohoto autora. Ze začátku mi trvalo než jsem se začetla, pro mě více brutální. Pak, ale děj dostal spád, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, překvapivý závěr a hlavně konec...možnost pokračování ?

Anie.M

další parádní krimi od oblíbeného autora. přečtená jedním dechem, funguje tu napětí, psychologie postav, strach, chvílema je to taková rychlost, že pomalu přeskakuju věty a někdy potřebuju pořádně projít detaily. rozhodně doporučuji, jako všechny díly. čtyři hvězdy protože pět může mít jen Písečný muž.

a.k

Ve své rezidenci je zavražděn významný představitel politické scény. Zdá se, že pachatel zamýšlí další vraždy. Policie netuší, kdy se vrah znovu rozhodně udeřit, ani kdo je další na řadě. Pomoci by mohl detektiv Joona Linna. Ten si ale odpykává svůj trest ve vězení.
Případ nepostrádá napětí a vyhrocené situace. Pohnutky vraha se odkryjí až k závěru. Přestože mi nevadí krvavé a lidská těla devastující scény, tady byly některé masakry zcela zbytečné a spíše jsem měla pocit, že je autoři psali na efekt. I tak se mi celková zápletka líbila a kniha mě bavila.

BaNaMa

Co napsat, neuchvátila a ani nenadchla, řekla, bych že byla nebo je nejslabší.

Efča59

Podle mého názoru zatím nejslabší Keplerova, bohužel.

Radunnie

Od dob Agathy Christie se toho hodně změnilo...

OBSAHUJE SPOILERY
S duem Lars Kepler jsem se setkala úplně poprvé v rámci plnění Čtenářské výzvy a po přečtení zdejších komentářů, a hlavně po dočtení Lovce králíků si říkám, zda-li jsem raději neměla začít něčím z jejich dřívější tvorby...
Díky detailním popisům bez jakéhosi psychologického vhledu mi celou dobu připadalo, jako bych četla filmový scénář, nikoliv knižní thriller.
Vůbec by neškodilo, kdyby kniha byla zkrácena o třetinu, prvních cca 200 stran je pro čtenáře poněkud nezáživných a bohužel místy i zbytečných, nehledě k nelogickému jednání postav. U některých scén mi přišlo, jako kdyby se autoři snažili za každou cenu šokovat: "Je to dostatečně drsné a šokující? - Je. - Tak to tam hoď!" Například u "záchodové scény" jsem už vážně musela kroutit hlavou, o průběhu zpackané protiteroristické operace ani nemluvě! Scény se neustále mění, například Joonovy zážitky ve vězení by mohly být vynechány úplně, stejně tak detailní popis Sažina vyšetřování na parkovišti. Čtenář má pocit, že autoři přeskakují sem a tam, aniž by napnuli veškerou koncentraci k hlavní dějové linii.
Bohužel ani v této knize nejsme ochuzeni o rádoby šokující odhalení ve stylu Cimrmanova Vichru z hor, kde se čtenář dozví o rodinných propletencích, ve kterých tápe snad i jejich hlavní aktérka. Sladká pomsta za prohřešky dávno minulé samozřejmě nesmí chybět.
Co se nedá autorům upřít je smysl pro napětí a gradaci. Jakkoliv se jedná o technicky nepravděpodobnou záležitost, u analýzy záznamů z bezpečnostních kamer by se napětí dalo krájet, stejně tak u scény v Rexově bytě, kdy vyjde najevo, kdo se za maskou Lovce králíků skrývá (ne že by to tedy bylo až takové překvapení). Závěrečné rozuzlení v hotelu mi přišlo jako dobrý nápad, ačkoliv na posledních několika desítkách stránek jsem se nemohla zbavit dojmu, že autoři doslova vaří z vody a už nevědí, jak co nejlépe celé dílo ukončit. To, že Rex bude opět otcem a psycholožka Jeanette čeká se svým "záchodovým playboyem" dítě, už považuji za naprostou absurditu. Závěr samotný mi připadá tristní a předvídatelný, i když pro zkvalitnění rodinných vztahů proč ne?!
Není každý den posvícení, Keplerovým dám třeba ještě šanci poté, co nás v epilogu navnadili na další díl.

sinead-jana7029

moc brutalni, nekdy mi ty severske detektivky pripadaji jako handbooky pro " vrahy, psychopaty a uchylaky", **

Cia_Z

Napínavé čítanie, nevedela som sa odtrhnúť. Moja prvá Keplerovka a hodnotím na 1*

ivusse

Napínavé a dobré čtení. Jen mě překvapil ten konec...

_Joker_

První část knihy byla na můj vkus celkem zdlouhavá a mrzí mě, že některé dějové linie jsou nedokončené. Jinak napínavý příběh plný zvratů jako vždy. :)

annettka1098

Starý dobrý Joon Linna je zpět! Po Stalkerovi, který byl pro mne zklamáním, je Lovec králíků velmi povedený díl. Opět napětí od začátku. Sice mne původní zajímalo jak je to tedy se Sofií a tato linka byla nakonec nedotažená, ale napětí střídá napětí, takže mi to ani nepřišlo.

SilverEx

Kniha je pro mne po předchozích dílech spíše zklamání. Hlavně první část knihy, kdy se neodehrává v prostředí kriminálního vyšetřování nastaveného předchozími díly ale je jakýmsi protiteroristickým vyšetřováním a zásahy(velice amatérskými). No a kdybych napsal, že v tomto tématu je tato spisovatelská dvojice velice slabá, tak by to byla ještě pochvala. Celá část věnovaná státní bezpečnosti vyzní spíše jak z pera nějakého konspirátora a prokousat se jí bylo docela utrpení.
Jen jako příklad uvedu pár nesmyslů. Například část, kdy je dívka ze začátku příběhu nalezená na místě vraždy (téměř nahá a zraněná) unesena policií na tajné vyšetřovací místo, kde je následně mučena a vyslýchána. A to i přesto, že vyšetřovatelé velmi záhy uznávají, že evidentně nic neví a s činem nemá žádnou souvislost. Druhá, až skoro komická věc je ta, kdy vyšetřovatelé spolu s Joonou Linou usoudí z faktu, že po sobě vrah sesbíral nábojnice a způsobu vyměňování zásobníku, že jde o extrémně profesionálního zabijáka. Podobných nesmyslů je kniha plná.
O tom že některé dějové časti, jako je část ve vězení anebo protiteroristický útok působí téměř komicky se rozvádět ani nebudu.
Druhá část, která se týká vyšetřování, vypadá na první pohled o lépe. Ale až do okamžiku, kdy je zlom ve vyšetřování způsoben prověřováním bezpečnostních kamer, která spočívá v analýze mnohokrát přemazaných bezpečnostních záznamů, kde se v odrazu postavy ve váze získá precizní detail - to už je fakt moc. Opravdu nemám rád, když se spisovatel pouští do technických detailů a neobtěžuje se o popisované technologii něco zjistit.
Kniha je plná brutality, která je jen samoúčelná a nemá žádný jiný význam.
Na konec ještě jeden hřebíček do pomyslné rakve tohoto škváru - ochranka nedokáže ani po cca čtvrthodině lokalizovat odstřelovače a pobíhá kolem jako bezhlavá slepice, kdežto imigrantka z Afganistánu vycítí odstřelovače téměř okamžitě a přesně jen tak mimoděk při debatě u čaje.

Pavlnka

Dlouho jsem knihu odkládala, ale nakonec jsem hodně spokojená. Trochu brutální, někdy trochu moc strohé, ale napínavé, děj mě naprosto pohltil. Těším se na další díly.

Anet2106
13. červenceodpad!

Další díl, který nezklamal :)

Džena

Na rozdiel od Hypnotizéra ma to už nedostáva do kolien. Čítam to už len kvôli Joonovi, no jeho postava sa akoby nevyvíjala vnútorne..

Mandlevest

Drsná, depresivní, temná, svým dějem i svými hrdiny, ale vedle toho velmi napínavá, čtivá, inteligentní a hutná četba. Miluju Joona Linnu a smekám před autory, jak si se svými čtenáři pohrávají a napínají je, jak to bude dál. Pro mě nebyl tento díl slabší, prostě dobrovolně jedu na vlně, která ještě zdaleka nedopadla. Doporučuji, s dovětkem, že je to místy brutální čtení.

wlado

Kniha je pokračovanie knihy "Stalker", aspoň čo sa týka ďalšieho osudu komisára Joona Linna. Nesklamala, aj keď ma tak nezaujala ako Stalker.

moudivlacek

Ten začátek mi říkal, děvče, tady se asi budeš nudit, navíc, to, co se stalo Joonovi, jsem autorovi jen tak neodpustila - za dobrotu na žebrotu. Ale najednou to vzalo spád a já se začala těšit na další stránky. Sice jsem uhodla velice rychle Lovce králíků, ale přesto jsem se vůbec nenudila a můj mozek měl šanci přemýšlet a kombinovat.
Joona byl prostě skvělý. Jen, jako plno lidí zde, nechápu ten úplný závěr. Má to snad být vyhlídka na nový díl?

ladyka

Tak to mě fakt bavilo! Dokonce ještě víc jak některé předchozí detektivky této autorské dvojky. Možná mi taky jako některým čtenářům nějaké scény přišly "přehnané", ale nerušilo mě to a čtení jsem si užívala...takže dávám 5*.

petra5721

Zatím první kniha, která mne moc neuchvátila.

Dandy1

Lovec kraliků mě nezklamal. Motiv byl dobře vymyšlený a osud Grace smutný...

Melodiel27

Knizku jsem dostala od kamaradky, ze se mi pry bude libit. Dost dobre zna muj styl:) autora(y) jsem nikdy pred tim nezahledla/velka to chyba. Po Nesbovi mam dalsiho favorita a tuto knizku radim mezi me top 10. Splnila naprosto vsechno co si od psycho thrilleru predstavuju a dej byl neskutecne napinavej. Tleskam a diky. Nicmene se mi uz vezou dalsi knihy a zacnu s Joonem pekne od zacatku:)

evasamankova

L. Kepler by tuto sérii měli už snad raději uzavřít, protože jejich knihy mají sestupnou tendenci co se kvality týče. Chybějící nápad stále více nahrazují zvrácenostmi a zbytečnou, často nelogickou vatou.
Zápletka jednoduchá jen zabalená do 500stránkového kabátu okaté zdlouhavosti.
Nejslabší díl série.

Layss

Další napínavá knížka ze série mého oblíbeného detektiva Joona Linny. Mít na čtení více času, určitě bych knihu přečetla na jeden zátah. Jsem zvědavá na další díl.

lenysek69

Tento díl byl naprosto strhující. Musím se tedy, přiznat, že ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale pak už je to naprostá bomba. Jonna Linna je opět dokonalý, ikdyž se zde objevuje méně. Určitě doporučuji si přečíst.

aachilovka

dobrá kniha, od tohoto autora si jich přečtu více, snad mě nezklamou. Zatím jsem přečetla 2 a spokojenost

Strnady095

Tak to se povedlo, Joona je zpět, trochu jsem se bál v jaké formě, ale jen v té nejlepší...a Saga (ne sice Saga Noren) skvěle sekunduje :-)

Heluše852

Super kniha. Už se těším na další ;))

Klarinet

Při lovu se střídá čas čekání a nudy s akcí a napětím. Přesně jako v této knize. Někdy čtete jedním dechem, jindy se setkáváte s prázdnem. Joona je opět nepřekonatelný, umíněný a pekelně chytrý...konec utahaný, málo uvěřitelný. Nejslabší kniha od "Keplerů", zatím mají u mě padáka :)