Lovec králíků ekniha

Šestý díl série o komisaři Joonu Linnovi. Mistr thrilleru Lars Kepler je zpět s novým strhujícím příběhem o komisaři Joonu Linnovi. Joona Linna sedí už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. Nyní ho však odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě švédského ministra zahraničí totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzy přibývat, spojuje cosi jiného… On i Saga Bauerová musejí pracovat v utajení a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Müllera. Ten má v úmyslu poprvé se postarat o svého syna Sammyho, kterého dosud zanedbával. Avšak místo tří týdnu poklidného soužití je čeká děsivý boj o život. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o deseti malých králících, dejte se na útěk, protože právě tu před smrtí slyšely všechny oběti Lovce králíku. ----- Lovec králíku je opravdu neskutečně napínavý. Je tak dobrý, že je prakticky nemožné odložit ho dřív než po přečtení všech 520 stran. A právě to z něj dělá prozatím vůbec nejlepší Keplerův román. Udržet konstantní napětí na tolika stránkách je mimořádný úspěch. –Fadrelandsvennen Lars Kepler je tak schopný vypravěč, že jsem mu úplně podlehl: startuje plnou rychlostí, a jak pomstychtivý Lovec králíku získává před hlavními postavami náskok, tempo se ještě zrychluje. - Dagens Nyheter Lars Kepler je mistr nečekaných zvratů, tok vyprávění plyne, intenzita se stupňuje až k bodu varu a Kepler nás nutí věřit ve všechny protagonisty. - Tronder-Avisa...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333157/lovec-kraliku-xPL-333157.jpg 4.31889

Detektiv Joona Linna (6.)

Kaninjägaren (2016)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno: (ekniha), Host

veronika_m

Napínavé čtení :-)

katallinka

Myslela jsem, že nic lepšího než Písečného muže už Kepler nenapíše a přece zase ještě o kousek lepší. Za mě jedna z nejlepších knih tohoto roku!

jana1941

Nezaujala mě. Zbytečně překombinované a přehnané ... Byla to první autorova kniha, ale dám mu ještě šanci

Mája777

Super, to byla jízda. Možná bych trochu ubrala na popisu vražd, bylo by víc prostoru pro fantazii. Ale přesto parádní příběh, skvělý Joona i Saga a napětí od začátku až do konce.

Martina410

Ve ctvrtine jsem si musela dat pauzu, nejak me nebavila, ale pak jsem se zacetla. Celkem napinavy dil, ale konec opet prehnany.

p.pavlina

Kniha se mi moc líbila. Byla čtivá a napínavá.

wlk

Dle mého, hodně špatné. Rozvláčné zcény, a zápletka již od půlky téměř jasná...

sheylka

Přečteno s klasickou vervou, která mi u Keplera nikdy nechybí - vím přesně, co mám čekat a taky to dostanu. Ano, Joona je trochu Chuck Norris a Saga trochu Lisbeth Salanderová (v mnohem krásnějším balení) a knihy připomínají americké akčňáky, ale pro mě mnohem zajímavější než romány se stále stejnou zápletkou lásky až za hrob, kde odhadnete závěr knihy už na straně 10. Směle do toho :)

Marta08

Kniha se mi líbila více než Stalker, který je pro mě nejslabší ze série.

Mulanka

Super.....

JIVaJaH

...šla jsem do čtení se zárukou napínavého čtení. Vyplnilo se. Jen jsem se nudila u zvláštně akční operace v loděnici.

JustWomen

Wow, za mě úžasné, napínavé, čtivé. Pokud jsem dávala 5 hvězdiček, tato kniha by jich zasloužila šest. Zatím nejlepší z dílny Lars Kepler.

ctenarka88

Pro mě zajímavé a napínavé od první kapitoly. Knihy od LK patří mezi mé oblíbené. Přestože mě trochu zklamalo, jakým způsobem došlo k prozrazení pachatele a některé situace mi přišly při představě reality až neskutečné, kniha jako celek mě nezklamala. Už teď vím, že musím mít další knihu v pořadí - Lazar.

Bonie
29.12.2018

Od první stránky napínavé, dobrá oddychová kniha na dlouhé zimní večery. Ke konci jsem se nemohla odtrhnout a dočetla jsem na jeden zátah.

Devil-Ivet
27.12.2018

Po Stalkeru zase slabší díl, který mě ze začátku nudil. Má pomalý rozjezd a dlouho jsem nevěděla, o čem bude vůbec řeč (když nevezmu v úvahu ono vraždění). Ale pak se Joona pustil do vyšetřování a konečně jsem se začetla a dostalo to správné tempo a já konečně byla zvědavá, jaký bude konec. Nebýt nudného začátku, tak by to byla další perfektní detektivka.

Madelisi
25.12.2018

Bylo to napínavé. Hvězdičku ubral fakt, že občas jsem se v některých kapitolách na začátku nudila.
Stylově odpovídá severským kriminálkám, dostaneme milion epizodních příběhů, z nichž jenom některé patří k ději. Postava, která až moc vypadá, že její příběh se děje netýká, je ta hlavní.
Oceňuji krátké kapitoly, délka akorát tak do tramvaje.

stumpy
11.12.2018

Za mne jen 4. Je to klasická Kepler a Joona. Začátek, ikdyž brutální vraždy tu jedou hnedka, tak byl poměrně nudný a moc se to nehýbalo. Od třetiny bylo jasný co se hledá, od půlky bylo jasné i kdo to je. Rozuzlení je docela brutální a smutný zároveň a prolog čtenáře připravý na další díl. Je to ale čtivé, takže šup na to. Kdo to ještě nečetl nechť knihu hned otevře a jede.

Braenn
10.12.2018

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Příběh si zaslouží čtyři, je napínavý, byť mě trochu mrzelo, že totožnost vraha nechali vyplynout dřív, než došlo na věc. Zápletka je luxusní a originální.
Jednu, možná i dvě hvězdy, bych ovšem sebrala za několik strašlivých klišé. Jednak osoba Joony, ze kterého se stal jakýsi finský Chuck Norris. Je polda, ale ve vězni ho berou. Vypadá tak, že policistkám při pohledu na jeho nahý hrudník vlhnou kalhotky. Stačí mu jedna dvě věty čehokoli, a vyřeší půlku případu. A... když potřebuje znát tvář pachatele, ehm, stačí přinést kamery s dávno smazaným záznamem, kde v noci stojí postava u stromu, a její tvář se zrcadlí v kulaté váze naproti v okně za sklem. Klik, klik, klik, ještě jeden klik počítačového experta, pracujího s Photoshopem (jakože fakt?), experta hodného americké kriminálky, obraz zvětšit, zesvětlit, narovnat - a náš genius Joona má před sebou obrázek tváře, ze které už pachatele stoprocentně pozná.
Tyhle věci těžce nesu, i přes hezky vygradovaný závěr.

tomik2132
02.12.2018

Celkově postup děje byl podle mě dobrý a napínaný. Rozhodně skvělé čtení do mrazivých/deštivých/ i slunečných dnů, jelikož mi při čtení naskakovala až husí kůže. Hodně napětí, akce, krve a brutality a tady byly vraždy dost podrobně popsány. Takže za tohle u mě kniha stoupla ještě víc. 5/5

March
25.11.2018

Mám slabost pro JN, knížka byla napinava, četla se jedním dechem, jen ten závěr na mě poměrně zdlouhavý. Co je fakt, od knížky jsem se nemohla odtrhnout a potřebovala jsem ji prostě dočíst, takže napětí a rozuzlení ji opravdu nechybělo.

malinovka
24.11.2018

Dobrý a drsný...

Disinka
24.11.2018

Tak a co ke keplerovkam dodat skoro na konci serie? Opet naprosto dokonaly...
Jak uz tu v jednom komentu je - hluchota a slepota ktera nedovolila prijit hlave na to kdo je vrah a o to mi vic padla brada a vsechno mi docvaklo...
Je to naprosta bomba a Lazar si myslim bude taky dobry...

mmmisulka.r
23.11.2018

Pozor! Lovec králíků rozhodně nechytá žádné miloučké králíčky Azurity! Duo Kepler nám silně přiostřuje a od začátku knihy nás nešetří a napíná jako strunu. Joona opět nezklamal, ani jsem to neočekávala. Pecka, pecka, pecka! Těším se na Lazara! ★★★★★

Viviana-Mori
22.11.2018

Kniha je opravdu napínavá, čtivá, hutná a málem jsem si nafackovala, že jsem vraha neodhadla hned, byla tam vodítka jak blázen, ale já zase byla slepá a hluchá. No, nicméně se neubráním myšlence, že kniha je až zbytečně brutální a také že je velmi přehnaná. Není pro mne uvěřitelná, je to spíš taková brutální napínavá jízda, která mne bavila, ale v mnoha pasážích zbytečně přemrštěná.
V jiných dílech mi přišly přitažené za vlasy hlavně konce, tady toho bylo mnohem víc. Ale i tak jsem si čtení užila a určitě nevzdám ani další díl.

tomai
20.11.2018

Zlepšení od minula bych řekl.

callahanh
11.11.2018

U Larse Keplera většinou píšu pořád to samé a ani Lovec králíků nebude výjimkou. Snad všechny Keplerovy knihy totiž připomínají scénáře hollywoodských akčních thrillerů, v nichž je možné úplně všechno. Joona Lina už se stal supermanem, který přežije úplně všechno, nepotřebuje snad žádné indicie, ale ví, že vrah bude vraždit znovu a celé jeho charisma začíná být trochu pochybné. Ano, Lovec králíků je pořád dobrá oddechová literatura, má atraktivní příběh, atraktivní prostředí, je potřebně brutální a je v něm několik dobrých nápadů, celkově vzato ale jde o lehce nadprůměrný thriller, v němž je plno předvídatelných věcí (SPOILER: Těhotenství policejní komisařky + další otcovcství Rexe Müllera KONEC SPOILERU). Román je čtivý, svižný, v závěru už mi ale přišel hodně přehnaný, zbytečně protahovaný, a jelikož nepatřím k příznivcům velké akce v knihách, tak i přespříliš nepřehledný a akční. Škoda, že se vrah odhalil tak brzy, protože od té doby šla kvalita trochu dolů, protože čtenář pak podvědomě tuší, že určitým postavám se nic moc nestane a zkrátka musí přežít. Hodně laciný mi ovšem přijde závěrečný cliffhanger, který jsem nejdřív vůbec nepochopil a až po přečtení komentářů mi to došlo. I to je mimochodem jeden z těch filmových prvků, který Kepler používá. Přes veškerou kritiku ale nakonec ty čtyři hvězdičky dám, protože jakožto oddechovka fugnuje kniha velmi dobře, trochu rozvine osud hlavního hrdiny a má docela spád. 70 %

esfinge
02.11.2018

Pro mně zatím nejslabší Kepler. Zbytečně dlouhý začátek a zbytečně brzy se ukáže vrah.

Vojslava
01.11.2018

Autor se nezapře, napětí až do konce, a dobře chápu, že máme čekat pokračování? Každopádně příběh má spád, nevyhneme se ani tradiční falešné stopě a troše toho poněkud nechutného líčení okolností... :-) Určitě nelituji četby, je to příjemné zpestření občas "krotšího" odborného čtenářského deníčku...

Calibra
29.10.2018

Je to taková Keplerovská klasika - příběh dobrý, mírně záhadný, sem tam nějaká nechutnost a plno akčních scén s nesmtelným Jonnou Linnou. Osobní život Joony v tomto díle nedostal tolik prostoru jako v předchozích, ale myslím, že Lazar to napraví. Budu si ho muset přečíst co nejdříve, protože konec u Lovce králíku je opět otevřený...!

Majulda8
25.10.2018

Dávám sice plný počet, i když tam místy byly části, které by autoři nemuseli tak detailně zmiňovat, když stejně nikam nevedli. Ale možná to bylo právě účelem. Jinak super. Jen ten vrah to má až podezřele moc dobře promyšlené až to na mě působí nereálně.