Lovec králíků

Lovec králíků
ekniha

Šestý díl série o komisaři Joonu Linnovi. Mistr thrilleru Lars Kepler je zpět s novým strhujícím příběhem o komisaři Joonu Linnovi. Joona Linna sedí už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. Nyní ho však odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě švédského ministra zahraničí totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzy přibývat, spojuje cosi jiného… On i Saga Bauerová musejí pracovat v utajení a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Müllera. Ten má v úmyslu poprvé se postarat o svého syna Sammyho, kterého dosud zanedbával. Avšak místo tří týdnu poklidného soužití je čeká děsivý boj o život. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o deseti malých králících, dejte se na útěk, protože právě tu před smrtí slyšely všechny oběti Lovce králíku. ----- Lovec králíku je opravdu neskutečně napínavý. Je tak dobrý, že je prakticky nemožné odložit ho dřív než po přečtení všech 520 stran. A právě to z něj dělá prozatím vůbec nejlepší Keplerův román. Udržet konstantní napětí na tolika stránkách je mimořádný úspěch. –Fadrelandsvennen Lars Kepler je tak schopný vypravěč, že jsem mu úplně podlehl: startuje plnou rychlostí, a jak pomstychtivý Lovec králíku získává před hlavními postavami náskok, tempo se ještě zrychluje. - Dagens Nyheter Lars Kepler je mistr nečekaných zvratů, tok vyprávění plyne, intenzita se stupňuje až k bodu varu a Kepler nás nutí věřit ve všechny protagonisty. - Tronder-Avisa...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333157/lovec-kraliku-xPL-333157.jpg 4.31543

Detektiv Joona Linna (6.)

Kaninjägaren (2016)

Detektivky, Thrillery
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, Host

lenysek69

Tento díl byl naprosto strhující. Musím se tedy, přiznat, že ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale pak už je to naprostá bomba. Jonna Linna je opět dokonalý, ikdyž se zde objevuje méně. Určitě doporučuji si přečíst.

aachilovka

dobrá kniha, od tohoto autora si jich přečtu více, snad mě nezklamou. Zatím jsem přečetla 2 a spokojenost

Strnady095

Tak to se povedlo, Joona je zpět, trochu jsem se bál v jaké formě, ale jen v té nejlepší...a Saga (ne sice Saga Noren) skvěle sekunduje :-)

Heluše852

Super kniha. Už se těším na další ;))

Klarinet

Při lovu se střídá čas čekání a nudy s akcí a napětím. Přesně jako v této knize. Někdy čtete jedním dechem, jindy se setkáváte s prázdnem. Joona je opět nepřekonatelný, umíněný a pekelně chytrý...konec utahaný, málo uvěřitelný. Nejslabší kniha od "Keplerů", zatím mají u mě padáka :)

šipek

Knihy od této dvojice autorů jsem si zamiloval. Ne nadarmo mám tohoto autora v oblíbených. Kniha má spád, zajímavá zápletka, Joon Linna opět vynikající, ale něco málo mi v této knize oproti ostatním knihám od tohoto autora chybělo. Asi jsem přísnější než na ostatní autory ale jednu hvězdičku ubírám. A co říci k tomu závěru knihy? Nezbývá nám než se těšit na další díl.

novina

Joona Lina je můj oblíbenec, přesto jsem se do knížky nemohla začíst. Až v druhé polovině příběhu nastal obrat a příběh byl čtivý a napínavý. Místy až brutálně popsaný. Vraha jsem odhalila hned.
Pro mě je kniha trochu zklamání, z celé série nejslabší.

iveta3689

Děj byl zdlouhavý, takový utahaný. Teprve v polovině knihy jsme se dozvěděli, co se vlastně děje a proč jsou oběti zabíjeny. Ale také je od této chvíle jasné, kdo je vrah. Také mi vadilo to neustálé přesouvání Joony do a z vězení, podle mě to knize vůbec neprospělo a vlastně nás to ani v ději neposunulo.

lenulitah

Ale co ten konec? Já ho nepochopila..Jinak výborné, děj je napínavý a má spád.

mi-380

Situace, do kterých Keplerovi tlačí své postavy, jsou stále víc bizarní a nepravděpodobné. Napínavé hororové momenty, a těmi se nešetří, jsou ale popsány tak mistrně, že mi při čtení běží před očima jako skvělý filmový thriller. A ten konec?!: 75% (zatím 1503 hodnotících s průměrem 86%).

bigben

Sympatický hlavní hrdina - jinak mě knížka moc neoslovila.

Zlatinka.Emilly

Určité momenty se mě zdály dost drastické. Je to vůbec možné, co lidská bytost dokáže? Tak tuhle knihu už bych znovu nečetla.

jarka2222

Abych se přiznala, teroristický nebo politický thriller mě nudí a nevyhledávám ho. Proto minimálně prvních sto stránek jsem byla jako na trní a chtěla jsem knížku odložit. Ale pak začal foukat jiný vítr a mě to neskutečně začalo bavit. Výborná detektivka.

polednice1705

Pro mě druhá nejlepší po Písečném muži, jen tak dál...

David164

Napínavá krimi od začátku do konce

hajrys

Mám ráda příběhy detektiva Joona Linny. Dobrá zápletka, děj má spád, i když místy se objevují kapitoly, které nemají s dějem nic společného. Některé popisy byly možná až moc brutální, ale taková je asi policejní práce.

lenkavildomcova

To byla jízda... Nejlepší díl s Joonem Linou. Ale co ten konec?

OndřejMergl

Kdopak nám to loví králíčky? Konkrétní jméno se sice dozvídáme až ke konci, ale detektivek znalému čtenáři je od začátku jasné, kdo (ve vztahu k ostatním postavám) a hlavně proč to dělá.

Do hlavy ovšem nejde chování vraha, který chodí a vraždí tak trochu Terminátor stylem, jako by ho nemohlo nic ohrozit, především ne přeživší svědci.

Ke vzteku je také klišé v podobě hlavního detektiva, který samozřejmě na všechno přijde a z každé situace se vylízá, dokonce i z vězení.

Jaruš7

Jako zatím všech pět i tato šestá kniha od autorů pseudonymu L.K. co jsem četla, byla kniha s drsným napětím. Zvrácenosti k němé tváří pro mstu na lidech, bylo ale jaksi nadmíru. Zde se časem rány nehojily, ale živily se vzpomínkovou bolestí, což pro mstu a thriller jsou to neskutečné možnosti, a tak zde, k té neskutečnosti bylo skutečně blízko.
Audiočetba sice dobrá, ale i s úlevným pocitem, že to mám za sebou.

Šemík
08. dubnaodpad!

Zdlouhavý, nudný, překombinovaný. Vadí mi snaha autorů o maximální extrém, na úkor děje nebo hlubší myšlenky. Naprosto zbytečná kniha.

planeta

Úplně jsem se do detektivek Larse Keplera zamilovala, už dlouho se mi nestalo, že bych tak s nadšením hltala knihu. Čte se se úplně sama. Musím, ale říci, že Lovec Králíků zatím z mnou přečtených knih je trochu slabší, některé události mi nedávali smysl.
Ale jinak opět fajn napínavé čtení. Už se těším na novou knihu.

L.Helena

Zbytečně moc brutální...

limruska

Tak po Playground jsem byla opět nadšena! Dobrá kniha, chvílemi trochu děsivé, ale díky tomu, tak čtivé, že se nechce knihu odložit.

Nela.Rob

Tak jako všechny předchozí kníhy této dvojice autorů, ani tato nezklamala. Nabídla mi naprosto vše, co jsem od knihy čekala. Milovníkům detektivek můžu jen doporučit. Joona Linna se stal jedním z mých neoblíbenějších detektivů, dokonce překonal i Harryho Hola.

TomHr

Detektivky mám prostě rád. Lars Kepler (tedy autorská dvojice) štědře koření své knihy vším, co ke správné detektivce patří: zápletka s překvapivým rozuzlením, nezničitelný a neokázale statečný hlavní hrdina, strhující finále, tady navíc v neotřelém prostředí... Co víc si přát? Knihy s Joonou Linnou jsou dlouhé, přesto přečtené natotata.

elisa194

Nejlepší díl byl pro mě Písečný muž. Toto nebylo úplně nejhorší, ale moc mě nezaujal děj.

nikol1774

Od knihy jsem neměla velká očekávání, ale překvapila mě víc než mile.. nejvíc mě zaujalo, že kniha začala být napínavá od prvních stránek. Hned na začátku byla zápletka, více méně žádný úvod, ale to se vůbec nedá vyčítat. Rozhodně je to kniha, která patří mezi mé TOP.

Val

Tak tohle byla zas jednou pořádná jízda. Bez mučení se přiznám, že jsem se zhruba v polovině knihy podívala , kdo je vrah, páč bych to zřejmě psychicky nezvládla. K ničemu to nebylo...bála jsem se stejně :-) Konec nervy drásajíci a úplný závěr děsivý...

plachosrst

docela reznicina. cast s teroristama uplne mimo. nicmene chci dalsi dil

mystar

Dalsi napinavy dil "Joonovky" opet nezklamal. Byl to desivy, napinavy a strasidelny pribeh. Obcas absurdni sceny, brutalni a vulgarni. Presto doporucuji precist. Jestli se chcete bat a zazit desivy pribeh, je tato kniha prave tim pravym orechovym. :)