Lidé, kteří mě znali

Čtrnáct let po odchodu z New Yorku bylo vše v pořádku, ale následující den se všechno změnilo... Emily se dostalo štěstí dříve než většině ostatních. Jako velmi mladá se vdala za muže, jehož vášnivě milovala, a budovala si život, jaký vždycky chtěla. Ale nic netrvá věčně. Pár ukvapených rozhodnutí, zamilování do jiného muže, nechtěné těhotenství – a život Emily je vzhůru nohama. Emily se rozhodne manželovi vše říct a odejít za otcem svého dítěte. Avšak její plány vezmou za své 11. září 2001. Strašlivá tragédie je jejím vysvobozením, dává jí možnost beze stopy zmizet z New Yorku a začít nový život. Není to snadné, ale Emily – nyní Connie Prynne –, si v Kalifornii vybuduje nový spokojený život. Ale když jí lékaři oznámí fatální diagnózu, Emily je nucena vše přehodnotit – pro dobro své třináctileté dcery. Strhující debut, v němž je obyčejná žena konfrontována se svou minulostí, aby zajistila budoucnost své dcery, Základní otázka zní: „jak byste se zachovali vy?“ "Osvěžující, napínavý a dojemný příběh. Román o ostré hraně mezi citovým traumatem a velkým zklamání. Je velmi snadné milovat Emily, je jako každý z nás, bojuje a snaží se dělat nejlepší rozhodnutí. Autorka nám připomíná starou pravdu, že minulosti se nelze zbavit a naše rozhodnutí nelze vzít zpět.“ The Wall Street Journal "Čtenáři budou přemýšlet o Emilyině obtížné situaci a možnostech volby. A možná se zamyslí i nad vlastními rozhodnutími.“ Booklist...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/350294/lide-kteri-me-znali-rII-350294.jpg 4.3141
Vydáno:, Omega

People Who Knew Me (2016)

Kniha Lidé, kteří mě znali

sabca

Kniha mě vtáhla do děje hned od začátku. Manželství, které se nedalo zachránit, vztah se svým bývalým přítelem nyní šéfem, těhotenství a do toho 11. září, které pomohlo z Emily stát se Conny. Úplně nový život, která začal v Kalifornii. Příběh byl smutný a možná by bylo dobře napsat pokračování, které by se zaměřilo na život její dcery. Přesto, že jsou to velmi rozdílná hodnocení, za mě je to 5 hvězdiček a knihu doporučuji k přečtení.

Nicol13

Komentář obsahuje spoilery!

Styl psaní se mi líbil. Možná to byl hlavní důvod, proč jsem četla dál. Navíc jsem čekala, co se z toho vyvine, protože hlavní hrdinka byla ve velice zoufalé situaci hned ze začátku.. Líbilo se mi, že to nemá typický happy end, ale konec mohl být vážně lépe vyřešen.
Nelíbilo se mi moc začlenění 11. září, ale to je můj osobní názor.

Co mě však zarazilo, byla konečná část s Gabem. To jako vážně nepřišel nikdo z příbuzných za celý týden k němu domu jo? Já jako nevím, ale být jeho matkou, tak mám o něj strach a minimálně se jdu za ním podívat.

S tou novou identitou.. to taky asi nebude takhle úplně jednoduchý ne?

Takže závěrem.. Bylo tam pár nepřesných věcí, nelíbilo se mi zapojení 11. září a dost situací bylo neuvěřitelných. Spisovatelka si tam nabrala hodně témat, které je nutno buďto více prozkoumat nebo popsat okrajově. Konec byl takový uštíplý. Avšak poprala se s tím vším celkem obstojně. Jako plus vnímám, že je to celé čtivě napsané.

Pro mě tedy nic extra, ale chápu, že pro někoho to mohlo být velmi dobré čtení.

i.stefany

Tenhle příběh mne pohltil od první stránky. Je o ženě, která si vysnila svůj život, ale osud jí namíchal jiné karty. Začátky jsou vždycky slibné, ale pak přicházejí i chvíle, kdy špatná rozhodnutí obrátí váš život naruby. Příběh začíná současností a je vyprávěn samotnou Connie. Postupně se vracíme do minulosti, abychom pochopili, co vedlo Emily k rozhodnutí navždy změnit svůj život. Sloh jakým je kniha napsaná je velmi příjemný, ale osobně mi chyběl více rozvinutý konec.

PetraBery

Emily/Connie se vlivem událostí 11.září rozhodne od základů změnit svůj život. Proč utekla do Kalifornie? Přítomnost se prolíná s minulostí a hlavní hrdinka stojí před zásadním rozhodnutím. Odhalí své dceři tíživé životní tajemství? Čtivá, smutná, ale přesto opravdu vydařená prvotina. Otevřený konec mi nevadil, do knihy si naopak hodil, protože nic není jednoznačné.

kety76

Smutná, zajímavá knížka. Z mého pohledu osudově špatné rozhodnutí o odchodu, ale kdo ví, třeba by to stejně nedopadlo dobře, kdyby zůstala s manželem. V knize postrádám vysvětlení, co se stalo s manželovou maminkou, jak dlouho se o ní staral, jak se mu podařilo postavit se znova na nohy a otevřít restauraci, která prosperovala.

Mathiel

Jediný pocit, který ve mně po přečtení knihy zůstává, je smutek.

Katefite

Knížka byla poutavá a naučná. Jen mi vadily nedořešené situace na konci, kterých bylo celkem dost a tak mě ta knížka nějak nenaplnila když nakonec ani nevim jak to celé zkončí. Jinak se mk knížka celkem líbila.

MajkaH

Kniha se mi moc líbila i když byla smutná a konec jsem čekala lepší, víc rozepsaný. Ale dávám pět, neboť při čtení jsem si znovu uvědomila, že v životě jsou důležitější věci než ty, kvůli kterým se zbytečně trápíme. Hodně mých blízkých a známých svůj boj prohrálo a 11. září si pamatuji do dnes.....od začátku jsem nevěřícně sledovala televizi a na ten smutek a bezmoc nezapomenu nikdy :-(.