Magnat Magnat komentáře u knih

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Parádní dovršení příběhu ve kterém autor popustil pořádně uzdu své fantazie a přenesl nás mnohem dál než si umíme představit.

09.09.2018 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Knížku jsem dostal zdarma a k věcem zdarma jsem podezíravý, ale tohle je parádní knížka. Trochu neuvěřitelný příběh je vyprávěný od konce, napětí postupně graduje a odhalují se podrobnosti života v zahradě. Těžko říct co bude v dalších dílech trilogie, protože příběh v podstatě skončil, ale už se na něj těším.

03.01.2018 5 z 5

Pomysli na Fléba Pomysli na Fléba Iain M. Banks (p)

Druhý překlad je prý výrazně lepší než zpackaný první pokus, takže čtěte ten. Poměrně velké množství překlepů trochu ruší, ale jinak je příběh velmi dobrý. Poctivá space opera o válečném konfliktu mezi Kulturou a Idirskou říší (kdo je padouchem si každý zvolí dle svého) a putování Chameleona Horzy (hrdiny/padoucha) po stopách mocného artefaktu druhé strany. Těším se na další díly, protože galaxie se zdá dobře vymyšlená a žijou v ní zajímavé druhy.

18.01.2019 5 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Parádní druhý díl, který plynule navazuje na děj předchozí. Některé dějové zvraty (a zvláště závěr) jsou skvěle promyšlené a uvěřitelné. Těším se na závěrečný díl, protože ten má být z celé trilogie prý nejlepší.

30.01.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zas takový hit jak bych očekával od bestselleru mi to nepřišlo.

04.06.2017 3 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Celá trilogie začala jako povídka - četl jsem ji v jednom časopise a po několika měsících jsem náhodou našel v knihkupectví Silo - plno tajemství, odvážná hrdinka, postapokalyptický svět. O rok později vyšel Turnus a nyní se celá trilogie uzavírá. Děj je bohatý (a bohužel tak trochu čekaný i když se najdou i "AHA" momenty), bohužel ke konci málo rozepsaný (vím že autor v epilogu píše, že si příběh máme dál domyslet sami - každý svým směrem) - strašně by mě zajímalo co bude potom? Je opravdu silo 40 mrtvé? Co bude s ostatními sily? Doufám že autor se do tohoto světa ještě vrátí a napíše něco dalšího .

09.01.2017 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Filozofický traktát snad nikdo nečeká a autor v závěru přiznává že píše brakovou literaturu. Je to taková jednohubka o superhrdinovi (který přežije snad úplně všechno), partě kolem superhrdiny (když to někdo odskáče - nevadí, za rohem se najde někdo nový na doplnění stavů), tunách nepřátel, bednách střeliva a doutníků.

Některé hlášky jsou velmi povedené a postavám sedí.

Pokud potřebujete zahnat nudu ve vlaku, metru, autobuse a nejste slečinky - knihou občas létají všechny možné vnitřnosti - nelze než doporučit.

02.01.2017 4 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

U knihy jsem se náramně pobavil, akční děj, příběhové zvraty a vtipné situace při střetu časových rovin. Nevím kde, nebo kdo to řekl, ale dostačně pokročilá technologie vypadá jako magie - a dostačně pokročilá může vypadat i naše technolgie v době Římanů. Určitě mohu doporučit k přečtení.

13.03.2016 5 z 5

Smrtící Apollo Smrtící Apollo Chris Hadfield

Parádní kniha - to, že je autor bývalým astronautem určitě přidalo na uvěřitelnosti. Autor skvěle míchá skutečnou historii se smyšlenkami a to takovým způsobem, že jsem si na konci knihy musel přečíst co je skutečné a co ne. Jednoznačně doporučuji.

18.02.2024 5 z 5

Pandořina hvězda – Invaze Pandořina hvězda – Invaze Peter F. Hamilton

Druhá část space opery Pandořina hvězda je jízda a to co bylo v první části (takový delší úvod) je teď v plném běhu - mimozemšťané (velká část je věnována jejich zrodu, popisu, motivaci), Hvězdoplavec, Ozzie, Toči, Orion, Paula Myo, Adam Elvin, Bradley Johanson, Nigel, atd... Jednotlivé příběhy se začínají hezky do sebe zapojovat a ... v tom nejlepším je konec. Netrpělivě očekávám pokračování (snad letos a opět ve dvou dílech).

07.05.2019 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Velmi dobré pokračování prvního dílu (možná dokonce lepší) - noví nepřátelé mají poněkud zvrácenou logiku chápání světa a na našich hrdinech je vyvést pomatence z omylu. Připadalo mi, že jatka jsou menší a skupina kolem hlavního hrdiny se tak často neobměňuje jako v prvním díle - dle mého ku prospěchu příběhu a kvality knihy.

10.01.2018 4 z 5

Pomníky zimy Pomníky zimy Jan Hlávka

Parádní pokračování předchozích dílů. Doufám že další díl vyjde v roce 2018, protože se nemůžu dočkat pokračování děje z Algoru, Viridianu a Menabaranu.

28.12.2017 5 z 5

Rudý úsvit Rudý úsvit Pierce Brown

Zdařile napsané, taková variace na Hunger Games, ale v drsnějším pojetí (trochu mi to připomnělo Urban Games). Začátek je takový pomalejší, ale to se po několika desítkách stran změní v akční jízdu - škoda jen že autor konec příliš nedobrzdil a je narychlo vyplácnutý na několika stranách. Další osud Darrowa v češtině bych bral, uvidíme...

01.10.2017 4 z 5

Plástev jedu Plástev jedu Josef Pecinovský

Parádní česká sci-fi ze světa, kde miliardy pracují aby si miliony mohli pohodlně žít. Svět je správně děsivý, děj se posouvá rychle dopředu a celé to do sebe zapadá.

07.06.2017 5 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Dle mého názoru nepříliš povedené - o tom že bych na konci knihy chtěl rozšlápnout mobil a hodit tablet z okna dost pochybuju. Pár vražd - řádně trhlých, nadnárodní korporace, policisté, odhodlaná hrdinka a skryté motivace všech dalších. Detektiva Servaze tohle nemůže překonat, opravdu ne.

01.03.2020 3 z 5

Pandořina hvězda – Bariéra Pandořina hvězda – Bariéra Peter F. Hamilton

Nedá se začít nijak jinak než koncem - kdyby to byl film v televizi, tak právě tady je místo na reklamu. Velmi rozsáhlý prolog, takový náčrt vesmíru s s větším množstvím více či méně osobitých postav. Dějové linky jsou nespojité, těžko říct co odhalí další díl na který už se velmi těším.

19.03.2019 5 z 5

Dvě místa na slunci Dvě místa na slunci Becky Chambers (p)

Kybych měl knihu hodnotit jedím slovem tak bych řekl: "milé". Jedna příběhová linie navazuje na to co se stalo na Poutníkovi, druhá začíná 20 let před Poutníkem a dozvíme se tak něco o Chilli a Blue. Knížka je v podstatě nenásilná, milá, místy humorná.

02.11.2018 5 z 5

Vzestup Persepole Vzestup Persepole James S. A. Corey

Po předchozích slabších dílech série je tohle velmi napínavý a čtivý kousek. Děj rychle odsýpá, pořád se něco děje. Závěr je takový zvláštní a jsem zvědav jak se s ním autoři v dalším díle vypořádají.

29.10.2018 5 z 5

Nikam Nikam Dalibor Vácha

Postav je až příliš mnoho, nakonec stejně zjistíte že je to úplně jedno jak se jmenují - přesto to nebylo vůbec špatné.

14.05.2017 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Ještě o něco lepší než Pan Mercedes, možná proto že Morris je opravdu šílený fanoušek literatury a jeho (a nejen jeho) nadšení z díla Rothsteina je tak opravdové až jsem si musel najít, že nikdo takový opravdu neexistuje. Protože kdyby někdo napsal Běžce, šel by hnedka na řadu. Poslední kapitola je lahůdkou sama pro sebe - trochu mi to připomnělo závěrečnou scénu jednoho z X-Menů.

08.04.2016 5 z 5