Pandořina hvězda - Invaze

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V XXIV. století díky technologii červích děr lidstvo kolonizovalo řadu planet a vytvořilo obrovskou komunitu s názvem Společenství. Setkali se jen s přátelskými nebo neutrálními formami mimozemského života. Toto poklidné spolužití skončilo, když jeden bezvýznamný astronom objevil záhadnou hvězdu oddělenou od okolního světa neprostupnou energetickou bariérou. Lidstvo vysílá k této hvězdě misi s cílem odhalit tajemství hvězdy. Expedice dorazí ke svému cíli, místo zkoumání záhadné bariéry však pozorují její stejně nevysvětlitelné zmizení. Silové pole bylo vytvořeno k uvěznění extrémně agresivního a krutého druhu, který jakoukoli jinou inteligentní rasu považuje za smrtelnou hrozbu pro svou existenci. Po pádu bariéry cizí vetřelci okamžitě zaútočí na nepřipravené Společenství. Bez slitování vyhlazují jednu planetu za druhou. Tisíce lidé umírají a další v hrůze a zmatku opouštějí domovy. Je to chvíle, kdy je třeba se vzchopit a vzdorovat. Ale nic není takové, jak se zdá být a lidé si kladou otázku, zda nejsou manipulováni nějakou cizí silou s nepředstavitelnou mocí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/389656/pandorina-hvezda-invaze-RIs-389656.jpg 4.28
Série:

Sága Společenství (2.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Planeta9
Orig. název:

Pandora's Star (2004)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Pandořina hvězda - Invaze

Přidat komentář
ortis
26. května

Peter F. Hamilton se v Bariéře rozmáchl k poctivé space opeře a Invaze je její skvělé pokračování. Opět není nouze o fantastické scenérie, dobrodružství a osudy mnoha postav.

Hutný děj se posouvá výrazně dopředu a začíná se pospojovat. Návrat Druhé šance přináší znepokojivé zprávy do Společenství, politikaření významných rodů se dává do pohybu, vyšetřování Pauly Mayo dostává grády, agresivní mimozemšťané jdou jasně za svým cílem, putování Ozzieho, Oriona a Točiho po silfenských stezkách přináší odpovědi a to není zdaleka vše.

Ještě teď jsem celý poslintaný. Neustále jsem měl příběh před očima, nemohu se dočkat dalšího pokračování. Doporučuji.

trudoš
15. května

A je to tady! Pandořina skříňka byla otevřena a to, co se z ní vyřítilo, nejsou zrovna růžoví jednorožci. Bohudík se nacházejí stovky světelných let daleko, takže se většina politiků spoléhá na taktiku „sejde z očí, sejde z mysli“. Což, jak z vlastní historie víme, není úplně nejlepší strategie. Jenže vesmír je natolik obrovský, že by dokázal pojmout hned několik desítek dobyvatelských kultur, aniž by se jedna o druhé vůbec kdy dozvěděla. A to je pro mnohé známka bezpečí. Jenže v pozadí událostí tahá za nitky ještě někdo jiný. Zdánlivě nesouvisející náhody tak dláždí cestičku ke zkáze, která se zdá být neodvratitelná…
Peter F. Hamilton není žádný troškař. Konflikt s mimozemskou rasou rozehrává pozvolna, formou osudů desítek postav v různých koutech galaxie. Jednotlivé střípky se však začínají spojovat, takže i když finální střet přichází s prodlevou, o to katastrofálněji vyznívá. Naneštěstí se vyprávění akorát dostalo na vrchol a na vyústění si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Magnat
07. května

Druhá část space opery Pandořina hvězda je jízda a to co bylo v první části (takový delší úvod) je teď v plném běhu - mimozemšťané (velká část je věnována jejich zrodu, popisu, motivaci), Hvězdoplavec, Ozzie, Toči, Orion, Paula Myo, Adam Elvin, Bradley Johanson, Nigel, atd... Jednotlivé příběhy se začínají hezky do sebe zapojovat a ... v tom nejlepším je konec. Netrpělivě očekávám pokračování (snad letos a opět ve dvou dílech).

Däniken
04. května

Ta druha polovina uz byla krapet horsi. Nejlepsi byli dejove linie s „Mimozemstanem“ a ta dobrodruzna s Ozziem, Orionem a Tocim. Zbytek cervena knihovna!

PS: ti ctenari co se domnivaji ze Invaze je zakoncena obstojnym finalem budou zklamani, to si budou muset pockat na Jidase.

https://www.deviantart.com/kernovy/art/Pandora-s-star-Characters-Part-1-449611510