Pandořina hvězda – Invaze

V XXIV. století díky technologii červích děr lidstvo kolonizovalo řadu planet a vytvořilo obrovskou komunitu s názvem Společenství. Setkali se jen s přátelskými nebo neutrálními formami mimozemského života. Toto poklidné spolužití skončilo, když jeden bezvýznamný astronom objevil záhadnou hvězdu oddělenou od okolního světa neprostupnou energetickou bariérou. Lidstvo vysílá k této hvězdě misi s cílem odhalit tajemství hvězdy. Expedice dorazí ke svému cíli, místo zkoumání záhadné bariéry však pozorují její stejně nevysvětlitelné zmizení. Silové pole bylo vytvořeno k uvěznění extrémně agresivního a krutého druhu, který jakoukoli jinou inteligentní rasu považuje za smrtelnou hrozbu pro svou existenci. Po pádu bariéry cizí vetřelci okamžitě zaútočí na nepřipravené Společenství. Bez slitování vyhlazují jednu planetu za druhou. Tisíce lidé umírají a další v hrůze a zmatku opouštějí domovy. Je to chvíle, kdy je třeba se vzchopit a vzdorovat. Ale nic není takové, jak se zdá být a lidé si kladou otázku, zda nejsou manipulováni nějakou cizí silou s nepředstavitelnou mocí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389656/pandorina-hvezda-invaze-RIs-389656.jpg 4.343

Sága Společenství 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Planeta9

Pandora's Star, 2004

Kniha Pandořina hvězda – Invaze

zaphod3846

Pandořina hvězda je jedna velká bichle (což dělá celkem 1288 stran textu!), dost násilně rozdělena na dvě půlky - tohle je ta druhá. . A i tady platí to samé, co pro první - "spam, egg, spam, spam, bacon and spam. Spam, spam, spam, egg, and spam. Spam, spam, spam, spam, spam, spam, baked beans, spam, spam, spam and spam..."

- příšerný objem bezobsažného balastu, jen cca. 20 až 30% reálného příběhu a děje. Který je ale OK, být tohle celé - jako, komplet těch 1288 stran coby jedna kniha tak s 400-500 stránkami, bylo by to naprosto skvělé pětihvězdičkové sci-fi a chrochtal bych si blahem. Takhle s bídou 3*. Třeba prvních 100 - 150 stran této druhé poloviny (neuzavřeného) příběhu je vyloženě utrpení číst. A například doteď - po div že ne 1300 stránkách pořád nechápu smysl celé větve s putováním Bilba Pytlíka - pardon - Ozzyho po zasyflených - pardon - Silfenských stezkách. Možná to nakonec bude mít nějaký smysl, až přečtu dlaších 1200 stran Jidáše zbaveného pout (nebo taky ne), ale - vůbec se mi do toho nechce...

Ládja

Ano, je tam politika, ale kdo četl Webera a jeho Honor, tak s politikou a s pletichařením problém mít nebude. Mrzí mě jen, že jsem tak dlouho odkládal celou sérii, ale zas teď nemusím čekat až vyjdou další díly.
Pořád je jen škoda té korektury. Jasně, malé nakladatelství, tak každá koruna se hodí, ale je to škoda. Ztrácí se v tom to kouzlo celého díla.
4* a v nejbližší době jdu dál.

bydza

Nedal jsem to, bohužel, nešlo to dočíst. Nebyl jsem schopen se prokousat začátkem knihy, desítky stránek "politických" zákulisních jednání byly nad moje síly, knížka nedočtena a ani neplánuji v dohledné době dočíst. Oproti prvnímu dílu veliké zklamání.

Hadati
11.12.2020

Druhý díl trpí stejnými neduhy jako ten první. Stejně jako se v první díle „Bariéra“ dostalo lidstvo k samotné bariéře až na konci knihy, i zde k invazi jako takové dojde až v poslední čtvrtině knihy.

Ve světě i v postavách jsem se naštěstí už orientoval lépe, a nudných pasáží ubylo, kdy všechny osudy lidí se pomalu začínají proplétat s hlavním dějem. Je tu i pár nových hlavních postav. Stále zde však není žádná, která by nějakým způsobem nad ostatní vyčnívala.

Velkým bonusem bylo, když jsem se konečně dozvěděl o mimozemské civilizaci, která se skrývala pod bariérou, kdy autor vám předestře celou její historii, která není nezajímavá. Trochu mi připomínala emzáky z Enderovy hry, ale ještě více odlišné od našeho druhu. Nápaditostí mi to pak připomnělo Geroldovi Chtorany.

Ke čtení jsem se však musel neustále nutit. Asi právě proto, že kniha postrádá sympatické postavy. Přesto mám v úmyslu číst i další pokračování, protože autor stále neodhalil některá tajemství, která mě zajímají.

Také jsem si až v téhle knize uvědomil, že Hvězdoplavec (nepřítel Strážců) a Výsostný anděl, nejsou jedna a ta samá entita. U první knihy jsem si z nějakého důvodu tyto dvě osobnosti omylem spojil.

Klilad
02.11.2020

Výborná záležitost. I když trochu jiná, než můj běžný typ knihy.
Pandořina Hvězda je opravdu rozsáhlá scifi sága, která jde trochu jiným směrem, než většina sérií, které jsem doposud četl.
Zapomeňte na vesmírné lodě, lidstvo staví červí díry a o cestování vesmírem nejeví zájem. Nicméně, když zmizí hvězda, touha po letech vesmírem se drápe opět na povrch.
Hodně dlouho jsem nečetl sérii, kdy děj prostě... plyne. Spousta postav, každá má svůj život a ten si žije. Čím dál člověk postupuje volně plynoucím dějem, tím víc se osudy postav proplétají. Někdy víc, někdy míň.
Tohle není kniha na jedno odpoledne, tohle je kniha na postupné louskání během týdnů, měsíců. Pokud se člověk do děje ponoří, čeká ho výborný zážitek. Ale to ponoření do děje může být pro spoustu lidí problém. Spousta vaty, vedlejších postav a akce opravdu pomálu. Nicméně, tahle kniha stojí za to.
(Části Bariéra a Invaze hodnoceny jako jedna kniha.)

jurajp
28.04.2020

Výborná kniha.

Racek213
11.02.2020

Krásně se to rozjelo. Ta kniha, nebo tedy celá sága, snad obsahuje vše, co správná tvrďácká SCIFI má mít. Vůbec mi nevadily odbočky, paraelní děje či technika. Tak tohle tedy můžu!

RaptoR
10.02.2020

Pandořina hvězda: Invaze je dalším skvělý počinem Petera F. Hamiltona. Přestože kniha působí "jen" jako intermezzo před velkolepým finále (které na sebe nenechá dlouho čekat), jedná se o kvalitní, velkoobjemovou sci-fi, kde budete na jedné straně zkoumat vesmírné dálavy a na straně druhé plout na voru po neznámém oceánu. Prostoru pro tak různorodé příběhy má Hamilton více než dost. A co je ještě důležitější, vypravěčský talent mu rozhodně nechybí.
Více v recenzi.