Pandořina hvězda – Bariéra

Píše se rok 2329 a lidstvo již pomocí červích děr kolonizovalo více než čtyři sta planet. Poprvé v historii vládne mír. Pak se stane něco zdánlivě nemožného – hvězda vzdálená tisíce let náhle zmizí. Nepromění se v supernovu ani nezkolabuje do černé díry. Jednoduše zmizí, uvězněna v obrovském silovém poli. V situaci, kdy jsou klasické mezihvězdné lety dávnou minulostí, je na průzkum tohoto nevysvětlitelného jevu vyslána jediná loď, která dokáže vyvinout nadsvětelnou rychlost. Zároveň však čím dál neodbytněji vyvstává otázka, že izolace odlehlé hvězdy mohla mít své důvody. A proniknout dovnitř nakonec nemusí být tak obtížné, jako zabránit něčemu, aby se dostalo ven... Příběhy jednotlivých aktérů se postupně splétají a slévají v ohromující kosmickou ságu, tak jak to umí jedině Peter F. Hamilton....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366401/pandorina-hvezda-bariera-gD2-366401.jpg 471

Sága Společenství 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Planeta9

Pandora's Star, 2004

Kniha Pandořina hvězda – Bariéra

Hellrampage

Prvá kniha prvej časti dvojčasťovej série space opery je za mnou a moc ma neoslovila, pretože pôsobí ako také intro do celého sveta a dej sa moc dopredu nehýbe. Autor píše veľmi podrobne o každej jednej veci, až to je na škodu. Kniha mi prišla rozťahaná, v kľude by som polovicu textu preškrtal a potom by sa do väzby zmestila rovno aj druhá časť. Je tu obrovské množstvo postáv, skoro ako v Malaze a autor lieta od jednej k druhej. Dejová linka s detektívkou ma moc nebavila, bavil ma kapitán Wilson Kime, Nigel Sheldon a jeho spoločník Ozzie. Až na konci ma kniha vtiahla do deja, kedy sa konečne borci dostali k bariére a začali sa diať veci. Dúfam, že druhá časť nespomalí a pôjde v nastolenom tempe konca prvej časti.

zaphod3846

Nechápu těch 688 stran, to chtěl autor víc vydělat? A nacpal k celkem slušné knížce pár set stran absolutně zbytečného bezobsažného balastu? Samotný nápad a ta smysluplná část knihy je fajn, ale je to neskutečně rozředěné zbytečným spamem. Jak montypythonovské menu - spam, egg, spam, spam, bacon and spam. Spam, spam, spam, egg, and spam. Spam, spam, spam, spam, spam, spam, baked beans, spam, spam, spam and spam...

Přemýšlel jsme nad 2*, nakonec dal 3 protože ke konci byly preci jen i baked beans and bacon, ne jen spam, spam spam. Lovely spam, wonderful spam!

Ládja

Přirovnal bych knihu k obědu či k večeři, kdy omáčka je lepší než hlavní chod. Ke knize se musí přistupovat jako k úvodu. Dalo by se říci, že celá kniha je jen úvod do světa(zajímavého světa), ale už ne tak originálního. Vidím v tom Půjčovnu masa a několik dalších knih. Ale tak inspirace se může vzít všude.
Bohužel mi nakladatelství Planeta9 začíná trochu připomínat zaniklou Plejádu. Minimálně s korekturou, i když je pravda, že knihy od Plejády se nedaly číst, tady je to lepší.
Zůstávám velkým fanouškem Planety9 a držím palce ať vyjde od Hamilta i další pokračování či další jiné jeho knihy.
3,5* přeci jen za všechny chyby se musí něco strhnout.

bydza

Oceňuji zajímavý námět, zajímavé nápady, i vedlejší dějová linka kolem mě celkem bavila. Konec knihy zajímavě pojatý. Nenadchla a neurazila.

AnoMANder
04.08.2020

Námět velmi zajímavý (systém kolonizace, omlazování), ale styl psaní mi nesedl. Těžko jsem se prokousával dějem, chyběla mi tam energie, některé popisy byly moc dlouhé, těžkopádné. Problematika Bariéry jakoby stále byla v pozadí. Část, kde se vyšetřuje vražda mi přišla se samotným dějem nesouvisející a jen představující jednu z významnějších postav. Postavy se rychle objevovaly a zase mizely. Plusem je vytvořené Společenství lidí, jejich soužití s mimozemšťany.

maki232
16.05.2020

Více než polovinu knihy jsem měla pocit, jako bych pořád četla jen úvod. Zbytečně mnoho postav a ani jedné není věnován dostatek prostoru, abychom si ji mohli skutečně oblíbit. Skoro až do půlky knihy to bylo co kapitola, to nový příběh a postava. Stejně tak je popisu prostředí věnováno až moc prostoru. Kniha mě opravdu začala bavit asi posledních 200 stran. Plánuji si přečíst druhý díl, ale poněkud mě odrazuje to, že nemá hned navazovat na události z konce této knihy, ale zase začít "omáčkou" okolo.

jurajp
28.04.2020

Výborná kniha.

Senua
19.04.2020

Kniha má vynikající nápad, který se bohužel ztrácí v nastavované omáčce. Když už to vypadalo, že se děj rozjede, tak to autor utl novou kapitolou, která se pouze vleklé táhla a knize ubírala spád a atmosféru. Některé stránky jsem jen přeskákala. Docela mě to mrzí, protože mě záhada týkající se bariéry velmi zajímá a svět jako takový zajímavý je, ale čte se to špatně. S množstvím postav nemám problém, ale tady moc charismatických postav nenajdete. Zachránil to až samotný závěr, který by zasluhoval všechny hvězdičky světa, ale nemůžu je dát, protože jsem knihu 3x odložila a nejhorší je, že druhý díl začíná úplně stejně nastavovaně jako ten první. Moc jsem doufala, že naváže na závěrečné události prvního dílu, ale to bych asi chtěla moc.
... Druhý díl nakonec po 100 stránkách odkládám. Možná ji časem dočtu. Mrzí mě to, ale dlouho jsem se s knihou tak nenatrápila jako tady.