Pomníky zimy přehled

Pomníky zimy
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343160/bmid_pomniky-zimy-cE9-343160.jpg 5 211 211

Algor série

< 3. díl >

Plán menabaranského premiéra Avriana Danna vyšel. Viridianský král byl podveden a císař Andrej Korwarian utrpěl těžkou ztrátu. Zatímco se zlomený Georg Talminis vrací domů, algorský císař začíná plánovat záchrannou akci i odplatu. Ani ředitel viridianské tajné služby Michail Petrov nehodlá stát stranou. Na Menabaranu s hrstkou spojenců rozbíhá špionážní akci s dobře ukrytými osobními motivy, při které se nezastaví před ničím. Také situace ve vládě Avriana Danna se vyhrocuje. Ne všichni jsou spokojeni se směrem, kterým se nový premiér ubírá, navíc mnozí jeho spojenci tiše osnovají vlastní plány. A sestry Vanbergovy s Darrenem Iversonem vyrážejí z Newellu na výpravu za pokladem, která je zavede hluboko do vesmíru, až na místo, kam se rozhodně dostat nechtěli. O to těžší bude najít cestu zpět – nebo alespoň přežít. Dávné pomníky skrývají v ledových útrobách mnohá tajemství. Některá jsou však stále živá, a i po stovkách let smrtelně nebezpečná.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pomníky zimy. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (44)

Tydvik
07.03.2024 5 z 5

a sakra...tedy s návykovými látkami zkušenosti nemám, ale po této četbě už si dokážu tu závislost naprosto živě představit. Nemluvila jsem, nespala jsem, odmítala jsem chodit do práce ( to mi samozřejmě neprošlo).
Zařekla jsem se, že v rámci prevence infarktových stavů začnu číst 4. díl až s časovým souběhem vydání dílu pátého. Jestli to vydržím, toť otázka...

parvitas
29.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Perfektné. Ako by povedala Natália, alebo tá druhá sestra, ako space opera z holovízie. Ich skoky k majákom a neskutočné napätie v hlbokom vesmíre na zabudnutej stanici, by vydal za jeden celovečerný hororový film. Záchrany na poslednú chvíľu sú mega.
Tajní agenti sa mi páčia stále viac a viac, rovnako aj osobná stráž cisárovnej. Škoda, že sa ich rady prerieďujú.
A Andrej a jeho milovaná... akože nemiluj ho. Nutné straty sa rátajú na tisícky, ako odpútanie pozornosti ok, ale premýšľa dosť ďaleko dopredu?
Som zvedavá, čo je to za svinstvo, čím ju nadopovali...
Otázka do budúcna - Luciana sa bude vedieť zmeniť na ňu? Lebo táto šedá eminencia je dobrý nezmar. By som ju s radosťou odovzdala do láskavej opatery graciánov.
Podobnosť s hrou o žrútoch je čisto náhodná, že? Ako obrániť svoju planétu - keď je toľko vecí, čo sa môže pokaziť.
Nedokážem prestať čítať...
Dočítané v noci a idem na poslednú časť.


Boby17
03.07.2023 5 z 5

Zase super pokračování, nevím, co psát dál. Všechny dějové linky, tedy algorská záchranná mise, špióni na Menabaranu i vesmírní poutníci na "opuštěné" základně, byly prostě výborné. Takže 5 hvězd je absolutní minimum. Doporučuji všem, brzy se pustím do pokračování.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Ocenění knihy (1)

2017 - Cena Akademie sci-fi, fantasy a hororu (Nejlepší původní česká nebo slovenská kniha)


Kniha Pomníky zimy v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených268x
ve Čtenářské výzvě19x
v Doporučených37x
v Knihotéce133x
v Chystám se číst72x
v Chci si koupit42x
v dalších seznamech2x

Štítky knihy

české sci-fi

Autoři knihy

Jana Vybíralová
česká, 1981
Jan Hlávka
česká, 1979