Pomníky zimy

Plán menabaranského premiéra Avriana Danna vyšel. Viridianský král byl podveden a císař Andrej Korwarian utrpěl těžkou ztrátu. Zatímco se zlomený Georg Talminis vrací domů, algorský císař začíná plánovat záchrannou akci i odplatu. Ani ředitel viridianské tajné služby Michail Petrov nehodlá stát stranou. Na Menabaranu s hrstkou spojenců rozbíhá špionážní akci s dobře ukrytými osobními motivy, při které se nezastaví před ničím. Také situace ve vládě Avriana Danna se vyhrocuje. Ne všichni jsou spokojeni se směrem, kterým se nový premiér ubírá, navíc mnozí jeho spojenci tiše osnovají vlastní plány. A sestry Vanbergovy s Darrenem Iversonem vyrážejí z Newellu na výpravu za pokladem, která je zavede hluboko do vesmíru, až na místo, kam se rozhodně dostat nechtěli. O to těžší bude najít cestu zpět – nebo alespoň přežít. Dávné pomníky skrývají v ledových útrobách mnohá tajemství. Některá jsou však stále živá, a i po stovkách let smrtelně nebezpečná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343160/pomniky-zimy-cE9-343160.jpg 4.9141

Algor 3.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Brokilon

Kniha Pomníky zimy

alva1

Jsem velmi ráda, že jsou mezi námi lidé s bujnou fantazií a ještě takhle skvěle to umí napsat a podělit se s námi čtenáři. Za mě rozhodně báječné čtení, při kterém jsem se výborně bavila. Děkuji autorům :-)

rimar
12.12.2020

Velmi kvalitní série. Algořani jako samurajové jdou přes zákeřného nepřítele. Špioni bojují svoje zákulisní války a do toho vesmírný skaut objevuje zapomenuté vesmírné stanice. Rozhodně se těším na další díl ale u téhle série bude náročné čekání na další díl chtělo to si počkat až bude série kompletní ale to jsem netušil když jsem bral do ruky první díl že mne to tak chytne. Rozhodně mám radost číst podobně zajímavou sérii od domácích autorů.

Aneon
28.09.2020

Pro mě nejlepší kniha, kterou jsem poslední dobou četla. Teď jsem ji četla podruhé (kvůli vycházejícímu 4. dílu), a stále stejně napínavé!

Alixon
13.09.2020

Vysokooktanová jízda nekončí! Kola osudu se roztáčí do plných obrátek a já zase přečetl 600+ stran jak nic.
George je ještě věští debil než jsme doufali, André zas frajer. Skokani zažívají větší vzrůšo jak Ripleyova ve vetřelci 32 nebo 40? A kde je sakra další díl? Samé otázky!

Affares
05.09.2020

Co dodat? Snad je že touto ságou nemůžete udělat chybu. Výborná kvalita psaní, ještě vybroušenější děj a prostě chcete vííííííc! :-) A to bez jakékoliv nadsázky. Tato série putuje rovnou do TOP četby.

Dalamar
03.07.2020

Naprostá pecka. I přes všechny pozitivní ohlasy jsem nečekal, že mě svět Algoru takhle chytne a nepustí do posledního písmenka. Důkazem budiž to, že jsem po dočtení druhého dílu ani nestihl napsat komentář. Nebyl čas, čtení bylo důležitější. Nemá moc cenu opakovat slova, která již zazněla v předešlých komentářích. Snad jen, že se mi moc líbí jak se spisovatelské duo nesnaží čtenáři vysvětlovat každou podrobnost a detail ze světa Algoru a nechává tak čtenáři prostor pro vlastní úvahy anebo si tak sami spisovatele nechávají pootevřená dvířka pro další možné rozšiřování světa a poodhalovaní tajemství. A co si budeme povídat, já chci vědět o světě Algoru naprosto vše a nejlépe hned.

Ryorka
24.05.2020

Už ať si pohnou s těma korekturama u Chiméry, protože tohle bylo vážně skvělý. Akce, špioni, intriky, spiknutí, tajemství, utajení. No a samozřejmě, povídka bez lásky je jako klobása bez hořčice, takže i ta tam musela být. A s poslední větou mi spadla brada. A nutně potřebuju další díl. Tohle bude ještě hodně zajímavý.

Schary
12.05.2020

Opět skvělé, čtivé, svižné. Celá trilogie je taková trošku vesmírná pohádka. Hlavní hrdinka krásná princezna, vedle ní mocný, urostlý císař, k tomu spousta neohrožených bojovníků. A aby byla zápletka zajímavá nesmí chybět silný, všehoschopný záporný hrdina, se záhadnou Lucianou za zády, která ovladá genetická kouzla...Ještě tu máme druhou dějovou linku,kde v zakletém zámku (vesmírná stanice) příšera honí bezbranné dívky a cestovatele...A pak světe div se, že se to tak líbí. Pohádky má každý rád :) Oceňuji, že autoři se zvlášť nevyžívají ve vraždění ústředních postav...Těším se na Chiméru a jsem zvědavá, jak to vše skončí, doufám, že opravdu pohádkově,tedy....žili šťastně až do smrti:)