Pomníky zimy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Plán menabaranského premiéra Avriana Danna vyšel. Viridianský král byl podveden a císař Andrej Korwarian utrpěl těžkou ztrátu. Zatímco se zlomený Georg Talminis vrací domů, algorský císař začíná plánovat záchrannou akci i odplatu. Ani ředitel viridianské tajné služby Michail Petrov nehodlá stát stranou. Na Menabaranu s hrstkou spojenců rozbíhá špionážní akci s dobře ukrytými osobními motivy, při které se nezastaví před ničím. Také situace ve vládě Avriana Danna se vyhrocuje. Ne všichni jsou spokojeni se směrem, kterým se nový premiér ubírá, navíc mnozí jeho spojenci tiše osnovají vlastní plány. A sestry Vanbergovy s Darrenem Iversonem vyrážejí z Newellu na výpravu za pokladem, která je zavede hluboko do vesmíru, až na místo, kam se rozhodně dostat nechtěli. O to těžší bude najít cestu zpět – nebo alespoň přežít. Dávné pomníky skrývají v ledových útrobách mnohá tajemství. Některá jsou však stále živá, a i po stovkách let smrtelně nebezpečná....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/343160/pomniky-zimy-cE9-343160.jpg 4.9103
Série

Algor 3.

Žánr
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Brokilon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Pomníky zimy

Přidat komentář
Tamten
14. března

Opět stejné tempo a stejný styl jako předchozí díly, jen už začíná být trochu předvídatelný. U tohoto dílu to ještě nevadí, ale pokud se u dalších nezmění, začne to být příliš přes kopírák.

AVmagix
02. ledna

Vynikající série. Jan Hlávka je opravdu Pan spisovatel. Obsáhlý svět, výrazné osobnosti, zajímavé světy a vše dohromady to krásně ladí. Po přečtení celé série si zcela jistě dám repete. Netuším jakou měrou se podílela Jana Vybíralová, ale jako série luxusní čtení. Space opera jak má být...

Valenis
27.12.2019

Maximálně čtivé jako všechny ostatní díly série.

Pivoňka12
30.11.2019

Zatím poslední očekávané dobrodružství ze světa Algor. Opět famózně propracované. Tento svět jsem si užívala a jen doufám, že již brzy vyjde další kniha. Čeští spisovatelé dokazují, že umí napsat nádhernou space operu. Pro takové skvosty nemusí Český čtenář ani za hranice našeho státečku. Mistr Hlávka a paní Vybíralová vám to dokazují.

Ingenír
22.09.2019

Již dlouho jsem nebyl tak nadšený z České knihy a ryze Českého příběhu. Tato zatím trilogie space opery je to nejlepší, co naši spisovatelé kdy napsali. Pan Hlávka a spisovatelka Jana Vybíralová se našli a jejich příběh je dechberoucí, dobrodružný a zavede nás po hlubin vesmíru. Teprve nedavno jsem zjistil, že se připravují ještě dvě knihy. Už teď se nemohu dočkat.

Abia
17.07.2019

Četla jsem dnes (včera?) do čtyřech do rána, abych to dočetla. To vypovídá o všem. Tempo příběhu zůstává, střídají se příběhy z jednotlivých planet. Žene se to dopředu zběsilou rychlostí a nedá se tomu odolat. Naivně jsem si myslela, že je to fakt konec, nějak jsem přehlédla, že budou další díly. Tak se těším a doufám, že si vzpomenu nebo možná to vezmu znova od začátku.

joshuagrey
13.06.2019

Wow, docteno. Cela kniha i pres hodne stranek ctiva. Zaver opet fenomenalni a napinavy jak stare trenky. Nemuzu se dockat na dalsi dil.
Dokazu si predstavit, ze by z toho byl paradni scenar pro super film ci serial.

kralika
02.02.2019

Umná mixáž osvědčeného, kde každá dějová linka má své osobité kouzlo. Algor? To je military sci-fi jako když vyšije. Na Menabaranu vládne kyberpunk. Viridianská linie je silně špionážní a příběh Darrena a jeho posádky není nepodobný dobrodružnému sci-fi typu Firefly (na Newellu obzvlášť). Dohromady to funguje výborně a jak to tak u podobně obsažných knih často bývá, čtenáři na konci jen hořekují, že dostali málo...

1

Štítky

české sci-fi

Autoři knihy

Jan Hlávka
česká, 1979
Jana Vybíralová
česká, 1981

Podobné knihy

Kniha Pomníky zimy je v

Právě čtených4x
Přečtených119x
Čtenářské výzvě14x
Doporučených18x
Knihotéce43x
Chystám se číst38x
Chci si koupit26x
dalších seznamech1x