Pomníky zimy

kniha od:

Pomníky zimy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343160/bmid_pomniky-zimy-cE9-343160.jpg 4.9 203

Algor série

< 3. díl >

Plán menabaranského premiéra Avriana Danna vyšel. Viridianský král byl podveden a císař Andrej Korwarian utrpěl těžkou ztrátu. Zatímco se zlomený Georg Talminis vrací domů, algorský císař začíná plánovat záchrannou akci i odplatu. Ani ředitel viridianské tajné služby Michail Petrov nehodlá stát stranou. Na Menabaranu s hrstkou spojenců rozbíhá špionážní akci s dobře ukrytými osobními motivy, při které se nezastaví před ničím. Také situace ve vládě Avriana Danna se vyhrocuje. Ne všichni jsou spokojeni se směrem, kterým se nový premiér ubírá, navíc mnozí jeho spojenci tiše osnovají vlastní plány. A sestry Vanbergovy s Darrenem Iversonem vyrážejí z Newellu na výpravu za pokladem, která je zavede hluboko do vesmíru, až na místo, kam se rozhodně dostat nechtěli. O to těžší bude najít cestu zpět – nebo alespoň přežít. Dávné pomníky skrývají v ledových útrobách mnohá tajemství. Některá jsou však stále živá, a i po stovkách let smrtelně nebezpečná.... celý text

Komentáře (43)

Komentáře 43 Recenze 1

parvitas
parvitas
29.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Perfektné. Ako by povedala Natália, alebo tá druhá sestra, ako space opera z holovízie. Ich skoky k majákom a neskutočné napätie v hlbokom vesmíre na zabudnutej stanici, by vydal za jeden celovečerný hororový film. Záchrany na poslednú chvíľu sú mega.
Tajní agenti sa mi páčia stále viac a viac, rovnako aj osobná stráž cisárovnej. Škoda, že sa ich rady prerieďujú.
A Andrej a jeho milovaná... akože nemiluj ho. Nutné straty sa rátajú na tisícky, ako odpútanie pozornosti ok, ale premýšľa dosť ďaleko dopredu?
Som zvedavá, čo je to za svinstvo, čím ju nadopovali...
Otázka do budúcna - Luciana sa bude vedieť zmeniť na ňu? Lebo táto šedá eminencia je dobrý nezmar. By som ju s radosťou odovzdala do láskavej opatery graciánov.
Podobnosť s hrou o žrútoch je čisto náhodná, že? Ako obrániť svoju planétu - keď je toľko vecí, čo sa môže pokaziť.
Nedokážem prestať čítať...
Dočítané v noci a idem na poslednú časť.

Boby17
Boby17
03.07.2023 5 z 5

Zase super pokračování, nevím, co psát dál. Všechny dějové linky, tedy algorská záchranná mise, špióni na Menabaranu i vesmírní poutníci na "opuštěné" základně, byly prostě výborné. Takže 5 hvězd je absolutní minimum. Doporučuji všem, brzy se pustím do pokračování.


nero 13
nero 13
11.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Budu se opakovat a stejně jako u prvního a druhého dílu musím jenom chválit, oba autoři vytvořily naprosto skvěle propracovaný svět kde všechno do sebe perfektně zapadá. Trochu nám v Pomnících zimy ubylo počet vyprávěných linek a vlastně se vše točí jenom kolem přípravy na osvobození Císařovny a její následné realizace, a uvíznutí Iversona, Daleyho a sester Vanbergových na zapomenuté stanici, kde vládne byrokratická umělá inteligence a ještě NĚCO.
Zatímco dění na Algoru a Menabaranu je suprovej akčňák, tak ten na zapomenuté stanici se promnění na slušný horor, no a teď nezbývá než zažehnout motory a vzhůru do Mrtvé díry.

nechapacka84
nechapacka84
10.03.2023 4 z 5

Za mě slabší než Tenký led. Ačkoliv bych ani tentokrát neváhal dát 5/5 Kvůli závěru linky s Iversonem dávám jenom 4. Jako takhle ne. Nevadí mi když je dobrá sci-fi komplet vyfantazírovaná, ale má to svoje meze.

popi099
popi099
17.02.2023 5 z 5

Paráda, naprosto perfektní, taková Hra o trůny z budoucnosti :-)

Franc
Franc
18.05.2022 5 z 5

Snad není nic, co by bylo možno vytknout.

Jednotlivé dějové linky ubíhají mílovými kroky, napětí, drama, zrada, přátelství a nenávist, to vše ruku v ruce, nezadržitelně směřujíc k velkolepému finále.

Autoři mají příběh pevně v rukou, logicky navazují na události zmíněné v minulých dílech náznakem, odpovídají na otázky kladené při četbě, a díky novým událostem Vás nutí klást otázky nové.

Konání jednotlivých hrdinů ve Vás chtě nechtě probouzí emoce v míře málokdy vídané. Nechápete naivitu jednoho, obdivujete urputnost dalšího, aby Vás opět překvapila proradnost třetího.

Opět se musím opakovat, ale vskutku mimořádné dílo, kterému se dostává všeho, a nechybí nic.

Knihomlok2015
Knihomlok2015
16.01.2022 5 z 5

Královsky se bavím. Co k tomu říct víc?

Sási
Sási
19.12.2021 5 z 5

Přátelé, jsem uchvácen tímto veledílem. Světy, postavy, intriky a vztahy jsou perfektně a komplexně zpracovány. Na nic se zde nezapomnělo.
U této série se ve mně mísí snad všechny pocity a emoce, jež v mých očích dělají kvalitní knihu. Vztek, pohrdání, překvapení, radost, naděje a obdiv jsou jen některé z nich.
Navíc je text psán opravdu čtivě. Jsem hrdý na to, že tento skvost píší čeští autoři, neboť je to pro mě space opera světového formátu.
Chtěl jsem si dát chvíli pauzu a vrhnout se na něco jiného, nicméně epilog mé plány naprosto zhatil.
No nic, čtvrtý díl již čeká v poličce a nastal jeho čas.
Paní Vybíralová a pane Hlávko, děkuji Vám!

hanzmb
hanzmb
04.12.2021 5 z 5

Už to není takové skokové navýšení kvality jako mezi 1. a 2. dílem. Ono už taky není moc kam skákat :-). Většina dějových linií plynule navazuje na minulý díl a posouvá jej dál. Snad jen parta z Achillea prochází progresivní změnou. Jejich linie je velmi zajímavá a akční. Máme tu náznak českého Vetřelce.

alva1
alva1
06.03.2021 5 z 5

Jsem velmi ráda, že jsou mezi námi lidé s bujnou fantazií a ještě takhle skvěle to umí napsat a podělit se s námi čtenáři. Za mě rozhodně báječné čtení, při kterém jsem se výborně bavila. Děkuji autorům :-)

rimar
rimar
12.12.2020 5 z 5

Velmi kvalitní série. Algořani jako samurajové jdou přes zákeřného nepřítele. Špioni bojují svoje zákulisní války a do toho vesmírný skaut objevuje zapomenuté vesmírné stanice. Rozhodně se těším na další díl ale u téhle série bude náročné čekání na další díl chtělo to si počkat až bude série kompletní ale to jsem netušil když jsem bral do ruky první díl že mne to tak chytne. Rozhodně mám radost číst podobně zajímavou sérii od domácích autorů.

Aneon
Aneon
28.09.2020 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha, kterou jsem poslední dobou četla. Teď jsem ji četla podruhé (kvůli vycházejícímu 4. dílu), a stále stejně napínavé!

Alixon
Alixon
13.09.2020 5 z 5

Vysokooktanová jízda nekončí! Kola osudu se roztáčí do plných obrátek a já zase přečetl 600+ stran jak nic.
George je ještě věští debil než jsme doufali, André zas frajer. Skokani zažívají větší vzrůšo jak Ripleyova ve vetřelci 32 nebo 40? A kde je sakra další díl? Samé otázky!

Affares
Affares
05.09.2020 5 z 5

Co dodat? Snad je že touto ságou nemůžete udělat chybu. Výborná kvalita psaní, ještě vybroušenější děj a prostě chcete vííííííc! :-) A to bez jakékoliv nadsázky. Tato série putuje rovnou do TOP četby.

Dalamar
Dalamar
03.07.2020 5 z 5

Naprostá pecka. I přes všechny pozitivní ohlasy jsem nečekal, že mě svět Algoru takhle chytne a nepustí do posledního písmenka. Důkazem budiž to, že jsem po dočtení druhého dílu ani nestihl napsat komentář. Nebyl čas, čtení bylo důležitější. Nemá moc cenu opakovat slova, která již zazněla v předešlých komentářích. Snad jen, že se mi moc líbí jak se spisovatelské duo nesnaží čtenáři vysvětlovat každou podrobnost a detail ze světa Algoru a nechává tak čtenáři prostor pro vlastní úvahy anebo si tak sami spisovatele nechávají pootevřená dvířka pro další možné rozšiřování světa a poodhalovaní tajemství. A co si budeme povídat, já chci vědět o světě Algoru naprosto vše a nejlépe hned.

Ryorka
Ryorka
24.05.2020 5 z 5

Už ať si pohnou s těma korekturama u Chiméry, protože tohle bylo vážně skvělý. Akce, špioni, intriky, spiknutí, tajemství, utajení. No a samozřejmě, povídka bez lásky je jako klobása bez hořčice, takže i ta tam musela být. A s poslední větou mi spadla brada. A nutně potřebuju další díl. Tohle bude ještě hodně zajímavý.

Schary
Schary
12.05.2020 5 z 5

Opět skvělé, čtivé, svižné. Celá trilogie je taková trošku vesmírná pohádka. Hlavní hrdinka krásná princezna, vedle ní mocný, urostlý císař, k tomu spousta neohrožených bojovníků. A aby byla zápletka zajímavá nesmí chybět silný, všehoschopný záporný hrdina, se záhadnou Lucianou za zády, která ovladá genetická kouzla...Ještě tu máme druhou dějovou linku,kde v zakletém zámku (vesmírná stanice) příšera honí bezbranné dívky a cestovatele...A pak světe div se, že se to tak líbí. Pohádky má každý rád :) Oceňuji, že autoři se zvlášť nevyžívají ve vraždění ústředních postav...Těším se na Chiméru a jsem zvědavá, jak to vše skončí, doufám, že opravdu pohádkově,tedy....žili šťastně až do smrti:)

ydnac
ydnac
14.04.2020 5 z 5

WOW :-)Fantastické, strhující, napínavé. Lépe to nedokážu vystihnout:-) Moc se mi to líbilo, nešlo přestat číst. Jak jenom přežiju než vyjde další díl...Obdivuji autory jak dokázali vymyslet tak úžasné světy a děj, které vás nenechá oddechnout. Miluju Viktorii a Andreje, taky celou ochranku, taky Patrika, Vločku, Nikolu, Natalii, Iversona… prostě všechny:-) Kdybych si měla vzít na pustý ostrov 3 věci, tak jednou z nich by byla tato kniha. Čtěte lidi a žijte úžasné příběhy :-)

Tamten
Tamten
14.03.2020 5 z 5

Opět stejné tempo a stejný styl jako předchozí díly, jen už začíná být trochu předvídatelný. U tohoto dílu to ještě nevadí, ale pokud se u dalších nezmění, začne to být příliš přes kopírák.

AVmagix
AVmagix
02.01.2020 5 z 5

Vynikající série. Jan Hlávka je opravdu Pan spisovatel. Obsáhlý svět, výrazné osobnosti, zajímavé světy a vše dohromady to krásně ladí. Po přečtení celé série si zcela jistě dám repete. Netuším jakou měrou se podílela Jana Vybíralová, ale jako série luxusní čtení. Space opera jak má být...

Valenis
Valenis
27.12.2019 5 z 5

Maximálně čtivé jako všechny ostatní díly série.

Pivoňka12
Pivoňka12
30.11.2019 5 z 5

Zatím poslední očekávané dobrodružství ze světa Algor. Opět famózně propracované. Tento svět jsem si užívala a jen doufám, že již brzy vyjde další kniha. Čeští spisovatelé dokazují, že umí napsat nádhernou space operu. Pro takové skvosty nemusí Český čtenář ani za hranice našeho státečku. Mistr Hlávka a paní Vybíralová vám to dokazují.

Ingenír
Ingenír
22.09.2019 5 z 5

Již dlouho jsem nebyl tak nadšený z České knihy a ryze Českého příběhu. Tato zatím trilogie space opery je to nejlepší, co naši spisovatelé kdy napsali. Pan Hlávka a spisovatelka Jana Vybíralová se našli a jejich příběh je dechberoucí, dobrodružný a zavede nás po hlubin vesmíru. Teprve nedavno jsem zjistil, že se připravují ještě dvě knihy. Už teď se nemohu dočkat.

Abia
Abia
17.07.2019 5 z 5

Četla jsem dnes (včera?) do čtyřech do rána, abych to dočetla. To vypovídá o všem. Tempo příběhu zůstává, střídají se příběhy z jednotlivých planet. Žene se to dopředu zběsilou rychlostí a nedá se tomu odolat. Naivně jsem si myslela, že je to fakt konec, nějak jsem přehlédla, že budou další díly. Tak se těším a doufám, že si vzpomenu nebo možná to vezmu znova od začátku.

joshuagrey
joshuagrey
13.06.2019

Wow, docteno. Cela kniha i pres hodne stranek ctiva. Zaver opet fenomenalni a napinavy jak stare trenky. Nemuzu se dockat na dalsi dil.
Dokazu si predstavit, ze by z toho byl paradni scenar pro super film ci serial.

kralika
kralika
02.02.2019 5 z 5

Umná mixáž osvědčeného, kde každá dějová linka má své osobité kouzlo. Algor? To je military sci-fi jako když vyšije. Na Menabaranu vládne kyberpunk. Viridianská linie je silně špionážní a příběh Darrena a jeho posádky není nepodobný dobrodružnému sci-fi typu Firefly (na Newellu obzvlášť). Dohromady to funguje výborně a jak to tak u podobně obsažných knih často bývá, čtenáři na konci jen hořekují, že dostali málo...

buster21
buster21
18.01.2019 4 z 5

celkom dobre citanie ..

Belisima
Belisima
11.11.2018 5 z 5

Fenomenalni. Tak to byl zazitek. Ted bych si prala vymazat pamet a znovu to precist. Vsechny dily se v mem poradi posouvaji na prvni misto. Nic lepsiho v tomto zanru jsem necetla a trochu se bojim, ze ani neprectu. Nebudu spojlerovat a prozrazovat dej, ale muzu jenom rict, ze kdo ma rad scifi, tak bude nadseny. Treti dil je nejlepsi. Nejradsi bych si to precetla hned znovu, ale pockam na ctvrty a pak...

Gurus
Gurus
04.09.2018 5 z 5

5/5 - top scifi V současné době není na trhu nic lepšího v žánru Space opery! Tenhle díl byl zatím nejlepší, celá série má vzestupnou tendenci. Pomníky zimy neměli žádná hluchá místa, nebo o něco nudnější pasáže jako v případě druhé knihy a Newelské větve.

*Spoiler* - Děsím se toho co Luciana provedla Viktorii. Podle mě bude Viktorie jako živá zbraň, která má zabít Andreje. Podle mě je tohle celkem očekávatelné, zvlášť jak se v ní Luciana vrtala. Přál bych si happy end pro Andreje a Viktorii, ale uvidíme kam to Jana a Jan dovedou.

B4LU
B4LU
05.05.2018 4 z 5

Spokojenost. Po závěrečném veletoči předchozího dílu jsem měl docela obavy, kam se to celé posune, ale naštěstí neoprávněně. Navíc s tím, jak se zlehka poodhrnula opona těch, kdo stojí v pozadí všech těch událostí, jsem opravdu zvědavý, s čím další díl přijde.

Štítky knihy

české sci-fi

Autoři knihy

Jana Vybíralová
česká, 1981
Jan Hlávka
česká, 1979

Kniha Pomníky zimy je v

Právě čtených2x
Přečtených254x
Čtenářské výzvě19x
Doporučených36x
Knihotéce124x
Chystám se číst68x
Chci si koupit42x
dalších seznamech3x