Pomníky zimy

Plán menabaranského premiéra Avriana Danna vyšel. Viridianský král byl podveden a císař Andrej Korwarian utrpěl těžkou ztrátu. Zatímco se zlomený Georg Talminis vrací domů, algorský císař začíná plánovat záchrannou akci i odplatu. Ani ředitel viridianské tajné služby Michail Petrov nehodlá stát stranou. Na Menabaranu s hrstkou spojenců rozbíhá špionážní akci s dobře ukrytými osobními motivy, při které se nezastaví před ničím. Také situace ve vládě Avriana Danna se vyhrocuje. Ne všichni jsou spokojeni se směrem, kterým se nový premiér ubírá, navíc mnozí jeho spojenci tiše osnovají vlastní plány. A sestry Vanbergovy s Darrenem Iversonem vyrážejí z Newellu na výpravu za pokladem, která je zavede hluboko do vesmíru, až na místo, kam se rozhodně dostat nechtěli. O to těžší bude najít cestu zpět – nebo alespoň přežít. Dávné pomníky skrývají v ledových útrobách mnohá tajemství. Některá jsou však stále živá, a i po stovkách let smrtelně nebezpečná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343160/big_pomniky-zimy-cE9-343160.jpg 4.9161

Kniha Pomníky zimy

Franc

Snad není nic, co by bylo možno vytknout.

Jednotlivé dějové linky ubíhají mílovými kroky, napětí, drama, zrada, přátelství a nenávist, to vše ruku v ruce, nezadržitelně směřujíc k velkolepému finále.

Autoři mají příběh pevně v rukou, logicky navazují na události zmíněné v minulých dílech náznakem, odpovídají na otázky kladené při četbě, a díky novým událostem Vás nutí klást otázky nové.

Konání jednotlivých hrdinů ve Vás chtě nechtě probouzí emoce v míře málokdy vídané. Nechápete naivitu jednoho, obdivujete urputnost dalšího, aby Vás opět překvapila proradnost třetího.

Opět se musím opakovat, ale vskutku mimořádné dílo, kterému se dostává všeho, a nechybí nic.

Knihomlok2015

Královsky se bavím. Co k tomu říct víc?

Sási
19.12.2021

Přátelé, jsem uchvácen tímto veledílem. Světy, postavy, intriky a vztahy jsou perfektně a komplexně zpracovány. Na nic se zde nezapomnělo.
U této série se ve mně mísí snad všechny pocity a emoce, jež v mých očích dělají kvalitní knihu. Vztek, pohrdání, překvapení, radost, naděje a obdiv jsou jen některé z nich.
Navíc je text psán opravdu čtivě. Jsem hrdý na to, že tento skvost píší čeští autoři, neboť je to pro mě space opera světového formátu.
Chtěl jsem si dát chvíli pauzu a vrhnout se na něco jiného, nicméně epilog mé plány naprosto zhatil.
No nic, čtvrtý díl již čeká v poličce a nastal jeho čas.
Paní Vybíralová a pane Hlávko, děkuji Vám!

hanzmb
04.12.2021

Už to není takové skokové navýšení kvality jako mezi 1. a 2. dílem. Ono už taky není moc kam skákat :-). Většina dějových linií plynule navazuje na minulý díl a posouvá jej dál. Snad jen parta z Achillea prochází progresivní změnou. Jejich linie je velmi zajímavá a akční. Máme tu náznak českého Vetřelce.

alva1
06.03.2021

Jsem velmi ráda, že jsou mezi námi lidé s bujnou fantazií a ještě takhle skvěle to umí napsat a podělit se s námi čtenáři. Za mě rozhodně báječné čtení, při kterém jsem se výborně bavila. Děkuji autorům :-)

rimar
12.12.2020

Velmi kvalitní série. Algořani jako samurajové jdou přes zákeřného nepřítele. Špioni bojují svoje zákulisní války a do toho vesmírný skaut objevuje zapomenuté vesmírné stanice. Rozhodně se těším na další díl ale u téhle série bude náročné čekání na další díl chtělo to si počkat až bude série kompletní ale to jsem netušil když jsem bral do ruky první díl že mne to tak chytne. Rozhodně mám radost číst podobně zajímavou sérii od domácích autorů.

Aneon
28.09.2020

Pro mě nejlepší kniha, kterou jsem poslední dobou četla. Teď jsem ji četla podruhé (kvůli vycházejícímu 4. dílu), a stále stejně napínavé!

Alixon
13.09.2020

Vysokooktanová jízda nekončí! Kola osudu se roztáčí do plných obrátek a já zase přečetl 600+ stran jak nic.
George je ještě věští debil než jsme doufali, André zas frajer. Skokani zažívají větší vzrůšo jak Ripleyova ve vetřelci 32 nebo 40? A kde je sakra další díl? Samé otázky!