Tenký led

Algorský císařský pár sice přežil pokus o atentát, ale jeho pachatel je stále na svobodě. Císařovna Viktorie se snaží znovu najít klid, jenže daleko od ní se začíná rodit další, mnohem horší spiknutí, do něhož je pomalu zatahován i viridianský král Georg Talminis. Na Menabaranu si zatím Avrian Dann upevňuje svou moc, s velkorysou podporou sil, o kterých netuší skoro nic, zatímco Nikola a Natalie Vanbergovy prchají na lodi Darrena Iversona z planety. V patách však nemají jen policii, a Newell se jim může namísto bezpečného domova stát vražednou pastí. V úvodní knize cyklu Algor bylo rozehráno mnoho her. Nyní poznáme, na jak tenký led se všichni hráči vydají, ať už chtějí či nikoliv – i to, pod kým z nich se nakonec prolomí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/229897/algor-tenky-led-Gue-229897.jpg 4.897

Algor (2.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Brokilon

Kniha Tenký led

radka.csemi

skvělé pokračování

kralika

Obsahem vlastně komorní, což se o rozsahu narážejícím na technické limity paperbacku říct nedá. Přesto strhující...

"Lidé vždy touží být na místě někoho jiného, protože věří, že je na tom lépe."

Ponyo

Kéž by příběh nikdy neskončil :D Tak zaujatá jsem hooodně dlouho nebyla a to jsem spíš thrillerová, asi (určitě) přesedlávám na sci-fi.

Belisima
05.11.2018

Příběh rozehrán na všech stranách a na všech planetách perfektně. Vždy, když skončila kapitola v nejlepším, tak jsem byla nedočkavá, jak to dopadne, ale další kapitola byla ještě lepší, tak jsem byla přinucena číst dál, další kapitola zase z jiné planety a zase napínavé, a takto byl napsán celý druhý díl, tak že jsem se moc nevyspala. Dokonce to zašlo tak daleko, že abych se líp soustředila, tak jsem si dala doma sluchátka do uší a pustila filmovou hudbu, aby mi ani jedno slovíčko neušlo a aby mě nic nerušilo. Až jsem si říkala, až to dočtu tak si odpočinu, ale ono houby. Zavřela jsem druhý díl a hned otevřela třetí díl a čtu dál. Knihy se mi do knihovny nechce vracet, musím si všechny díly koupit i kdybych je dala do šatní skříně tak doma budou.

Gurus
01.08.2018

Příjde mi vtipné číst knihu v těchto tropických vedrech, kdy vody ubívá a příroda umírá, skoro jako planeta země před Exodem nebo jako horký Newell. Teď ale zpět ke knize, která je lepší než první díl a ke konci jsem si řikal sakra to už končí a co bude dál? K tomu všemu má knihovna v Praze zavřeno. Já budu myšlenkami s Viktorii a Andrejem.
Teď nějaké mé postřehy. Linka na Newellu mě ze začátku nebavila, ale ke konci to byla jízda. Algor mě jako vždy bavil nejvíc a pak jsem si ještě užíval osudy Becka a Petrova...tešim se jak nakope prdel Danovi...doufám.

orson
17.02.2018

Sága se mi líbí čím dál více. Propracované postavy, jen lehce načrtnutá minulost a spousta zajímavých intrik, zvratů a nápadů. Myslím, že čeští autoři v pohodě obstojí před těmi zahraničními.

Terva
17.01.2018

Na Alghoru jsem nebyl.
Na Viridianu jsou všude brouci a komáři.
Na Menabaranu zase všechno pořád mluví.
Newell je jednoduchý. Věcem tam rozumím.

Ačkoliv se druhá část Cyklusu Algor jmenuje Tenký led, kniha tomu neodpovídá. Je tlustá 6 centimetrů a čítá 690 stran. Dost stran na to, aby se spousta čtenářů lekla. Taky jsem se u první knihy Mráz a hry lekl, ale teď už jsem věděl do čeho jdu. Vzhledem k tomu, že pan Hlávka a Jana Vybíralová vytvořili space operu o čtyřech světech není tu místo pro nudu. Maj to skvěle rozjeté a protože svět střídá svět, nikdy není nouze o dobrodružství a napětí. Až mě někdy štvalo, když vše vrcholilo a já otočil stránku a další kapitola už byla o něčem jiném a naopak, když jsem se začetl, už zase skok jinam a tak jsem četl jako šílený až do konce.

Malá ochutnávka:
Máte smůlu, pánové, zlaté časy skončily. Teď se musíte snažit, zasloužit si uniformy i ty hvězdy na nich. Natluču vám to do hlav, nebo z vás udělám uklízeče a do kapitánských křesel posadím třeba opice.....

Konec opět zazářil. Vyvrcholení několika událostí bylo sice čekané, ale teprve až přišlo, došlo mi, jak je to mistrně poskládané. Pěkně dávkované a opět, jako v první knize, se spoustou mrtvol a krve.

Zase jsem našel pár maličkostí, které mi tak trochu celý příběh kazí. Například postava Patrika, která se již v první knize dostala do paměti oslím můstkem, postava, která tvrdě přísahá, že nic neprovede a při tom hned za rohem udělá absolutně nečekanou blbost. Postava, která je bludným holanďanem v tomto příběhu, ale mnohdy na ní závisí život ostatních. Postava o které nevím, co si myslet a do příběhu mi nezapadá i když se tvůrci strašně moc snaží jí tam vetřít.

Citát: Jsme na Newellu. Byli jsme na Zemi, Darren našel krabičku, skákali jsme naslepo a stříleli po nás. Možná ještě umřeme.

Další věcí, ale to už je hnidopišství, je řeč, jazyk. Já si vyjedu na Slovensko a spoustě slov už nerozumím, a další státy, dál za hranicema rozhodně nerozumí mě, ale v tomto světě jsou čtyři planety ale jazyková bariéra rozhodně není na pořadu dne. Aspekt, který možná není tak důležitý, ale pro mě velmi nepřehlédnutelný.

Nic to však nemění na tom, že příběh je rozjetý, kostky jsou vrženy, tenký led možná už praská a já se těším na třetí dobrodružství.

…......................od téhle chvíle bruslí na tenkém ledě už úplně všichni..................

B4LU
13.12.2017

Delší čekání na toto pokračování výborného Mrazu a her se vyplatilo. Pravda, než jsem se do toho plně začetl, chvíli to trvalo - Tenký led začíná přesně tam, kde Mráz a hry končily, a rozpomenout si na všechny postavy, které se v příběhu vyskytovaly, chvíli trvá. Sem bych směroval svou první výtku - menší rejstřík postav a jmen á la Duna by v tomhle případě nebyl od věci. Pro budoucí čtenáře: nejspíš bude nejlepší číst oba díly na jeden zátah.
Jakmile ale člověk prolomí trochu náročnější start, od knihy se opět neodtrhne. Tenký led, které je vzdor svému názvu sedmisetstránková bichle, jsem i přes jeho tloušťku dokázal zpracovat asi za tři dny. Důvod, proč knihu nehodnotím na plný počet, je spíše subjektivní - hlavní událost knihy je důsledkem ukázkové blbosti jedné z hlavních postav, což poněkud sráží jinak poměrně realistické prostředí.