Tenký led

Algorský císařský pár sice přežil pokus o atentát, ale jeho pachatel je stále na svobodě. Císařovna Viktorie se snaží znovu najít klid, jenže daleko od ní se začíná rodit další, mnohem horší spiknutí, do něhož je pomalu zatahován i viridianský král Georg Talminis. Na Menabaranu si zatím Avrian Dann upevňuje svou moc, s velkorysou podporou sil, o kterých netuší skoro nic, zatímco Nikola a Natalie Vanbergovy prchají na lodi Darrena Iversona z planety. V patách však nemají jen policii, a Newell se jim může namísto bezpečného domova stát vražednou pastí. V úvodní knize cyklu Algor bylo rozehráno mnoho her. Nyní poznáme, na jak tenký led se všichni hráči vydají, ať už chtějí či nikoliv – i to, pod kým z nich se nakonec prolomí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229897/big_algor-tenky-led-Gue-229897.jpg 4.8181

Kniha Tenký led

Franc

Mimořádně výživný čtenářský zážitek, který zasytí čtenářův hlad, ale ne v takové míře, aby ukojil touhu po dalším soustu.

V tento okamžik už máte jasno o uspořádání světů, jejich hrdinů, a společenském uspořádání. Nalezli jste své favority, a ty, kterým přejete, aby jim autoři už konečně hodily překážku pod nohy, kterou nebudou schopni překonat.

Líbí se mi způsob, kterým autoři nechávají splynout jednolitvé dějové linky. Tyto jdou nezávisle na sobě, aby se v jeden okamžik spojily v celek, který se záhy znovu rozpadne.

Autoři mají skvěle propracované jednotlivé světy, u kterých můžete v jednotlivých náznacích shledávat paraleru s naším uspořádáním světa.

Nejsilnější dojem zanechá závěr, ke kterému se osudy jednotlivých účastníků pomalu, ale jistě blíží od samého začátku. Akční jízda, která Vás nenechá vydechnout, a do poslední chvíle není jesné, komu Fortuna ukáže svou vlídnější tvář.

Autoři mají celek pevně v rukou, není míst, které by postrádaly smysl, a byly pouze můstkem pro jednotlivé události. Vše má svůj řád, smysl, a důvod.

Takže těžko napsat něco, co by již nezaznělo níže. Opravdu, ale opravdu luxusní literární počin.

soukroma

Stejně skvělé jako první díl, byť ještě o pár set stran delší: svižné a plynulé čtení, i když u různých dějových linek a na různých místech (přibyla jedna planeta) s různými hrdiny setrváme různě dlouho. Líbila se mi i romantická linka mezi císařským párem, trochu pohádková, ale vcelku dojemná (a právě kvůli ní bude asi další díl převelice "úderný"). Zase jsme při velmi akčním vrcholu hned dvou zápletek přišli o pár sympatických hrdinů, ale takový už je život - po Exodu ze Země (ale i tam jsme se na chvilinku zastavili - zničená planeta s pár archeology na ruském území) na různě vlídné, ale naštěstí obyvatelné planety. A zase se bude prchat ještě někam jinam.
Napínavé a čtivé, zábavné i lidské (i když už se do popředí dostali také uměle "vylepšení") s výraznými hrdiny.

hanzmb
19.11.2021

Co ještě napsat, když jsem všechny superlativy už vyplácal na 1.díl? Snad jen tu nejzákladnější informaci, že tahle dvojka ( i když bych nevěřil, že to je možné) je ještě mnohem lepší. Autoři částečně přitvrdili a zvýšili akčnost, ale na druhou stranu zlidštili rodícím se vztahem císaře a císařovny. A i literární zpracování šlo nahoru. Pokud by měl každý další díl přinést další takové zlepšení, nevím na jakou úroveň se ve čtyřce dostaneme.

michal3736
14.12.2020

Trošku mi to trvalo než sem se začetl a mezitím přečetl spoustu jiného, ale rozhodně nelituji a kniha po začteni byla lepší než první díl. Rozhodně budu pokračovat v dalším což určitě bude lepší. Za mě nejvíc části na Algoru a doufám, že jim teď ukážou s kým si zahráli...

czpilar
02.10.2020

Tohle byla ale jízda i přes to, že kniha má o 200 stránek více než předchozí díl. Parádní děj, ale stále se mi nejvíce líbí Algor. A hlavně konec knihy dal smysl jejímu názvu.

Alixon
13.08.2020

Tohle bude složitější. Druhý díl má o 200 stránek víc a to je podle mě chyba. Těch 200 stránek je cítit a občas je to prostě uměle natahovane. Některé postavy jsou navíc a být tam nemusely. Některým důležitým se zas nedostává místa..To je ale většinou úděl 2 dílu v sérii.
I tak je to ale zase jízda a jaká! 4 světy / 4 velké story.. Těším se na 3 díl. Kdybych byl spravedlivý, tak dám 4 hvězdy, ale že jsou to Češi a že jsem se vlastně až tak moc v té vatě nenudil dám +1. Doufám že v příštím díle se tento neduh nebude opakovat, protože 1 díl byl famózní..

Affares
08.06.2020

Děj nabírá na obrátkách, zvraty jsou velice silné a vždy překvapí. Líbí se mi nepředvídatelnost a přitom jasná propracovanost. Druhý díl postupně odkrývá hlubší intriky a velkou politiku, která naopak dopadá na každého občana. Zamyslete se, co který svět a jeho politika vlastně reprezentuje. Rozhodně se těším na třetí díl.

Ryorka
22.05.2020

Shledávám tento díl neméně zábavným jako první.