Mráz a hry

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Algor. Ze všech lidmi obývaných planet je tou nejchladnější. Ani vláda císaře Andreje Korwariana neoplývá vřelostí, nehledě na spolupráci s hrozivým církevním řádem graciánů, zakázaným všude vyjma Algoru. Viridian. Princezna Viktorie dostává nabídku k sňatku, která se neodmítá, a city v ní nehrají žádnou roli. Menabaran. Sestry Nikola a Natalie mají dost svých starostí. Nezajímají se o probíhající volby, kde se k moci dere nový vůdce s tajnými a přinejmenším pochybnými spojenci. Přesto mu brzy zkříží cestu a policejní komisař Preston začne řešit nejpodivnější případ své kariéry. Vztahy mezi planetami čekají změny. Dotknou se vládců i obyčejných obyvatel, natož těch neobyčejných. Ale jen málokdo může čekat změnu k lepšímu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/172454/algor-mraz-a-hry-NmC-172454.jpg 4.8158
Série

Algor 1.

Žánr
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Brokilon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (40)

Kniha Mráz a hry

Přidat komentář
Kudrc
20. března

Skvělá kniha, těším se na pokračování. Nemá cenu popisovat již zde popsané, můžu jen doporučit.

ydnac
09. března

Supéééér :-) jsem nadšená, moc se mi to líbilo. Všechny příběhy jsou skvělé, princezna Viktorie i její ochranka mě baví, čekám jak se projeví císař. Nikola a Natalie jsou taky bezva. Celý děj je napínavý, místy nějaká vtipná hláška. Rozvleklé mi nepřipadalo nic a po Hře o trůny nic není bichle :-) naopak chtěla bych více stran:-) Těším se na další díl, jsou to fakt úžasné knihy. Všem doporučuji!!!

michal3736
17. února

Opravdu delší rozjezd, na druhou stranu aspoň jsme částečně pochopili fungování jednotlivých planet. Byť nejsem militarista, tak Algor pro mě byla zatím ta nejlepší planeta v příběhu. Uvidíme kam se to bude ubírat dále....

Tamten
12. února

Trochu delší rozjezd, než se člověku podaří zorientovat ve všech postavách. Ale tak od třetiny kniha začíná jízda, která stupňuje na rychlosti i napětí a přitom nepostrádá logiku.

AVmagix
02. ledna

Vynikající série. Jan Hlávka je opravdu Pan spisovatel. Obsáhlý svět, výrazné osobnosti, zajímavé světy a vše dohromady to krásně ladí. Po přečtení celé série si zcela jistě dám repete. Netuším jakou měrou se podílela Jana Vybíralová, ale jako série luxusní čtení. Space opera jak má být...

Valenis
27.12.2019

Je to tlustá bichle (ty další ještě víc), ale vždy jsem je zhltla za pár dní. Skvělé čtení. Vše odsýpá, děj je logický, postavy zajímavé. Moc se těším na poslední díl.

Kakiko
14.11.2019

Tak tohle bylo perfektní! A ještě lepší z toho má člověk pocit, když je to od českých autorů. Češi sci-fi psát umí a skoro každá kniha, kterou si od českého autora přečtu, mě v tom utvrdí.
Tato kniha má všechno - rozvětvený děj, který v mnohém překvapí a není předvídatelný, mnoho postav, kde si každý najde svého oblíbence, humor, napětí... Svým způsobem mi to připomíná takovou ASOIAF ve sci-fi podání. Rozhodně doporučuji.

Pivoňka12
21.09.2019

Tímto světem jsem hodně nadšená. Vůbec jsem netušila, že něco takového existuje. Až po přečtení mnoha komentářů, vesměch pochvalných, jsem se rozhodla si tuto sérii pořídit. Vlastně mě to začalo bavit okamžitě po přečtení první kapitoly. Dlouho jsem se nerozmýšlela a hned se dávám do čtení druhé knihy.

1

Štítky

české sci-fi

Autoři knihy

Jan Hlávka
česká, 1979
Jana Vybíralová
česká, 1981

Podobné knihy

Kniha Mráz a hry je v

Právě čtených6x
Přečtených185x
Čtenářské výzvě13x
Doporučených39x
Knihotéce80x
Chystám se číst160x
Chci si koupit40x
dalších seznamech4x