Mráz a hry

Mráz a hry https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172454/bmid_mraz-a-hry-0eF-172454.jpeg 5 305 67

Algor série

Algor. Ze všech lidmi obývaných planet je tou nejchladnější. Ani vláda císaře Andreje Korwariana neoplývá vřelostí, nehledě na spolupráci s hrozivým církevním řádem graciánů, zakázaným všude vyjma Algoru. Viridian. Princezna Viktorie dostává nabídku k sňatku, která se neodmítá, a city v ní nehrají žádnou roli. Menabaran. Sestry Nikola a Natalie mají dost svých starostí. Nezajímají se o probíhající volby, kde se k moci dere nový vůdce s tajnými a přinejmenším pochybnými spojenci. Přesto mu brzy zkříží cestu a policejní komisař Preston začne řešit nejpodivnější případ své kariéry. Vztahy mezi planetami čekají změny. Dotknou se vládců i obyčejných obyvatel, natož těch neobyčejných. Ale jen málokdo může čekat změnu k lepšímu.... celý text

tanuki
16.09.2015 4 z 5

Bylo by to téměř na 5 hvězd, ale ve srovnání s Myceliem Vilmy Kadlečkové nemá Algor tak pohlcující tajemnou atmosféru. Je více přímočarý, což samozřejmě nemusí být nutně na škodu. Problém je však ve velkém množství postav, ve kterém je občas dost obtížné se orientovat. Zvlášť když ochranka císařovny má kromě svých vlastních jmen i přezdívky, pak je v tom už totální chaos.:-) Těším se na druhý díl.

AlesN
20.08.2015

Kniha je velmi čtivě napsaná. Přečetl jsem i druhý díl a koupím si i třetí. Jsou tam ale drobné problémy s vnitřní konzistencí. Např. atentátník složitě dopravuje rakety na hlavní třídu a pak se ukáže, že rakety lítají i za roh, neboť jdou navádět přes kameru. To je tedy mohl dát o tři ulice dál a měl by klid. Anebo - Sojornerová zavře oči při výboji iontového paprsku. Na to, že se ty částice nejspíš pohybují rychleji než světlo v atmosféře je to slušný výkon. Autoři by možná mohli konzultovat jejich nápady s někým, kdo ví něco více o dané oblasti (počítače, genetika, fyzika). Příběh by tak byl ještě uvěřitelnější a tedy lepší.

Ale do třetího dílu jdu.

Ládja
25.06.2015 4 z 5

Ani popravdě k tomu nemám moc co dodat. 4* spíše za to, že jsem měl rozkouskované čtení a občas se mi nějaké postavy ztrácely a párkrát jsem se ztratil v tom, na jaké vlastně jsem světě. Ale jinak nemám co více dodat. Space opera hodná k tomu dostat se za hranice naší země. Dobře vystavěný svět(y), vlastně tato kniha je jen jeden velký rozjezd, který se snad dostane ještě někam výš. Těším se na další díl, jako už delší dobu na žádnou knihu.

ladynka
23.01.2015 4 z 5

Space opera s jejími pozitivy i negativy. Předností je rozsáhlost světa, který zobrazuje, takže se zde setkáme s rozmanitým prostředím a mnoha zajímavými postavami. Přesto mi schází obecný pohled na dobu, do které je děj Algoru zasazen. Kolik je vlastně osídlených světů? Těch několik, které jsou v knížce zmíněné? Zobrazené planety jsou od sebe jasně odlišené a připomínají soudobé státy. Samotný děj je čtivý, napínavý a dobře provázaný. Postavy jsou charakterově různorodé, přesto srozumitelné a nepříliš komplikované. Zatím jde však dějově i charakterově (aspoň doufám) pouze o počáteční nástin - Jak je to s algorskou politikou? Co graciánský řád? Provázání politiky a obchodu na Menabaranu, genetický výzkum, další světy atd. Doufám také, že se dočkám většího zapojení Petrova...

witko
18.09.2014 5 z 5

Musím říci, že kladných recenzích jsem se toho trošku bál, ale po přečtení knihy musím říct jedině: bomba! Jsem nadmíru spokojen, vynikající světy, postavy a načrtnuté linie. Už se těším na další díl.

Fiona
21.03.2014 5 z 5

Jako obvykle jsem v knize od Jana Hlávky našla spoustu zajímavých prvků a konceptů, například Natalii Vanbergovou, stejně tak odkazů na díla jiná, například Orwellovo 1984 se mi vybavilo mnohokrát, a rovněž podnětů k zamyšlení (nebo přejití, to je již na laskavosti čtenáře).
Kniha je psána velmi lehce, některé postavy dávají tušit potenciál, když mi nepřečtené stránky začaly kvapem ubývat, byla jsem na autory docela naštvaná, že je nerozpracovali a potenciálu nevyužili víc. Jiné postavy či celé kousky jsou předvídatelné a více či méně jejich rysů je ne zrovna originální, nicméně do celkového příběhu příjemně zapadající.
Pozdě, příliš pozdě jsem odhalila, že jde o první díl série a konec je opravdu opravdu otevřený. V knize jsem se ani na chvíli nenudila a chtěla bych víc...nejlépe hned!

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Příběh mě strhl hned od prvních stránek. Dlouho jsem nečetl nic tak dobrého, naposled od Amy Kathleen Ryan. Kniha je napěchována výborným dějem, v několika líniích, které jsou bravurně vymyšleně propojené. Takový styl psaní vyhledávám, ale jsem málo uspokojený. Tu to neplatí. Moje první čtení od této dvojce, a jistě ne poslední.

české sci-fi

Autoři knihy