Magdyla.8 Magdyla.8 komentáře u knih

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

To byla parádní jízda emocí. Hoover vystihla skvěle vztah mezi dcerou a matkou. Jiné fáze života, každý prožívá jinak. A ta zrada od nejbližších bude bolet nejvíce... no velmi emoční a realistický příběh.

12.01.2021 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Co dodat, že jo.. zase brilatni příběh s psychologickým rozborem postav. Akorát s jedním rozdílem tentokrát jsem snad poprvé uhodla jednu půlku vraha. Moc se těším na film

26.08.2020 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Nejspíš vybočím z řady když reknu, že mě kniha moc nezaujala. Což se u Collen nikdy nestává. Kdyby celá rodina nebyla psychicky labilní byl by pro mě příběh uvěřitelnější. Velké poslání ohledně deprese jsem ani nezaznamenala přes všechny ty rodinné problémy. Těžce se mi příběh četl, nesedlo mi to.

01.02.2020 2 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Nevěřila jsem tomu, ale opravdu..tento druhý díl je o něco lepší než první. Sice se v ději může zdát, že se nic neděje, ale to nás jen autor chtěl zahrnout do obrazu, aby to nakonci zase rozbalil! Nestačila jsem zírat. V tomto díle mě trochu štval Nimbus a jeho 'nicnedelani' vůči smrtkam a také konec připomínající Titanic. Nicméně to neznamená, že jsem neuronila nějakou tu slzu. Skončilo to velmi sklíčeně a já se nemůžu dočkat na pokračování.

14.12.2019 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Od první kapitoly je jasné, že postava Alyssy bude inteligentní a hlavní tahounka party. Příběh má spád, rychle se rozjede, zase autoři překvapili s ohromujicimi pasazemi. Ale nevysvetlit konec Bezvodi? Kde se nabrala voda? Co se stalo? Za to nemůžu dát plný počet hvězd. Za konec jsem ráda a postava Henryho se vážně povedla. Brnkal na nervy až až :)

01.12.2019 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Tahle kniha nebyla pro mě tak thriller spíše jako psychologický rozbor postav. Příběh plynul, četl se dobře, napětí by se dalo krájet. Ale nedozvěděla jsem se vůbec žádné odpovědi na konci knihy. Nic nebylo vysvětleno. Motala jsem se mezi postavami. Bylo toho na mě až příliš, moc překombinovaný příběh. Kdybych pochopila kdo je kdo, možná by to bylo pro mě příjemnější čtení

03.09.2019 2 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Ach.. to je tak smutný příběh, vyprávěný chlapcem, který se snaží vyrovnat se ztrátou blízkého člověka. Nechal ve mě proudit myšlenky i dlouho po dočtení.

21.08.2019 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Čekala jsem větší vzrůšo a napětí během příběhu. Stále vyprávění gradovalo, ale čekala jsem hold větší pecku a nějaké zvrácené odhalení v rodině Farinellů. Ale byl to takový průměr.

21.08.2019 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Zajímavé sledovat, jak bolestivá událost zasahuje člověku do života a do jeho budoucnosti. Každý člověk se vyrovnává s nějakou situací jinak. Dobře se příběh četl.

21.08.2019 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Druhý díl byl více politický a na vysvětlování, ale tak to už u těchto dílů bývá. Sice láska mezi Liou a Rafem mi přijde popsána dost povrchově a věřím, že jejich vztah utrpěl velké trhliny, které se již nenapraví. I tak mě příběh nezklamal, konec byl více než napjatý. Nemůžu se dočkat, jak tohle všechno skončí.

05.07.2019 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Dělalo mi problém střídání dvou hlavních postav. Kdy vlastně stejný muž dělal stejná gesta. Věděli jste, co přijde. Po půlce knihy mě opravdu začala štvát Emma. Její problémy byly hlubší než bych čekala. Navodění děsivého domu bylo vážně originální a odhalení vraha to samé, ale čekala jsem od toho mnohem více.

29.04.2019 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Docela komplikovaný únos dítěte a na můj vkus se prolilo příliš krve. Četlo se to velmi rychle a svižne, ale konec jsem si musela přečíst třikrát jestli jsem to správně pochopila.

18.03.2019 2 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Příjemný a dojemný příběh o lásce na dálku. Kniha má zajímavý obal i stránky, které jsou celé poseté hvězdičkami. Oddechové čtení

13.05.2018 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Moje první přečtená kniha od Poznanski a jsem nadšená! Počítačová hra na mě působila přímo živě. Napínala mě až do samého konce, jak tohle vlastně všechno začalo. Je zajímavé pozorovat mladistvé, jak jsou lehce manipulovatelní a nikomu nic neříkají. Co vše se může stát. Za mě super a už se těším na další knihy od autorky

26.03.2018 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Podle mého lepší než film. Dojemná a krásná knížka o lásce.

26.03.2018 3 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Trochu hůře se četla, ale jako oddechová kniha na jeden den super. A jak už tu všichni píšou, konec je velmi překvapivý což mě potěšilo

03.02.2018 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nutně potřebuji druhy dil! Od česke spisovatelky dokonale napsana fantasy vlastniho světa. Necha vas napnute až do konce a budete ješte dlouho premyšlet o přiběhu i po dočteni knihy ... :)

11.03.2017 4 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Páni, očekávala jsem oddechovou romantickou knihu, kde se bude řešit pouze svatba a jiskření mezi hlavními hrdiny. Nečekala jsem návykovou knihu a moji novou oblíbenou spisovatelku. Občas mi vadila Kristen a její chování, protahování pravdy. Nicméně příběh mě od půlky knihy chytl za srdce, uronila jsem pár slz a překvapil mě vývoj situace a svatby. Kniha mě mile překvapila a těším se na příběh Sloan.

20.06.2024 4 z 5

Šach a mat Šach a mat Ali Hazelwood

Tohle bylo tak milé čtení. Nemusíte vědět nic o šachách a stejně vás kniha zaujme. Řešilo se zde i rodinné drama hlavní hrdinky a nejen romantická linka, což za mě má příběh plusové body. Těšila jsem na poslední šachový turnaj, který byl teda dost useknutý a musíte si konec domyslet.

09.06.2024 3 z 5

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

Jak už zde bylo řečeno, kniha měla nadějný začátek, děj rychle odsýpal, někteří sousedé měli temnou minulost (těšila jsem se na nějaké rozuzlení, více zamotaný děj). No ale od půlky knihy se příběh točil v kruhu, jednou přišel překvapivý moment "COŽE" a tím to skončilo. Bohužel pro mě konec nebyl nijak překvapivý, Avery na devítiletou slečnu chovala velmi psychopaticky a bylo jasné, že ji karma jednou dožene.

09.06.2024 3 z 5