Šach a mat přehled

Šach a mat
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502984/bmid_sach-a-mat-65b2a7cc4c845.jpg 4 349 349

První young adult román od autorky oblíbených romantických komedií Hypotéza lásky a Hlava plná lásky. Mallory už šachy nehraje. Svého snu se vzdala, aby se mohla věnovat nemocné mámě a ségrám. V jiném vesmíru by se teď nejspíš chystala na vysokou, místo toho ale bere jednu směnu za druhou a snaží se vydělat dost na to, aby rodina nestrádala. Všechno se změní ve chvíli, kdy se Mallory rozhodne zúčastnit posledního turnaje v šachu a náhodou se jí podaří porazit šachového mistra Nolana Sawyera. Nolan nevěří, že mu to natřela taková nicka. Ještě víc ho ale překvapuje, že má chuť utkat se s ní znovu. Mnohem chytřejší by přece bylo vycouvat, tak co to s ním je? Pro Mallory je tohle vítězství cestou k dalším peněžním výhrám, které by jí vytrhly trn z paty. Brzy se však přesvědčí o tom, jak nelítostná (a přitažlivá) dokáže konkurence být... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

Check & Mate , 2023


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šach a mat. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (76)

ClaireW
předevčírem 4 z 5

Knížka s krásnou ořízkou. Milý příběh Mallory a Nolana z prostředí šachů. Šachy jsem hrála tak jednou v životě a vůbec tomu nerozumím ale i tak se to četlo hezky.

Ticholovec
12.06.2024 3 z 5

Autořiny hrdinky mě poněkud štvou svými komplexy méněcennosti a nerozhodností. Mallory není výjimka. Osobně nejsem příliš fanynkou nepodstatných dramat. A těch je tu přehršel. Kniha se odvíjí v podobném duchu, jako předchozí díla autorky. Nebylo to vyloženě špatné, ale vracet se k tomu nebudu.


Books_by_Dee
12.06.2024 5 z 5

Ali Hazelwood mě asi nikdy nezklame, přestože jsem se bála, jak se vypořádá s young adult. Tak za mě se s tím vypořádala úžasně. Vůbec mě nechyběly peprné scény a čtení čisté romantiky jsem si užila, tak taky jsem ji za jeden den přečetla. Plus tedy musím vychválit naprosto dokonalou barevnou ořízku. Tahle kniha bude vypadat v knihovně fakt dokonale!

Ali jsem i zvyklá čist v angličtině, ale na tuhle jsem si počkala na český překlad a vůbec mě to nevadilo.

V téhle knize se seznamujeme s Mallory, pro kterou byly šachy při dospívání všechno s rodinnou krizí však šachy přestala zcela hrát a začala se věnovat pouze své rodině – nemocné matce a mladším sestrám. Všechno se změní, když se Mallory rozhodne zúčastnit jednoho šachového turnaje – a náhodou porazí šachového mistra Nolana Sawyera.

A takhle začíná celý příběh, ve kterém se ji Nolan snaží přesvědčit, aby si s ním ještě jednou zahrála. Náhoda nebo osud…ale tenhle šachovém turnaji nebude jejím posledním.

Zamilovala jsem si snad všechny postavy, i ty její upištěné sestřičky. Příběh mě bavil. Trochu jsem si při čtení vybavovala Dámský gambit, seriál z roku 2020, který jsem naprosto milovala a mám díky knize chuť si ho pustit znovu.

Za mě Ali prostě umí a zatím mě všechny její knihy sedly a hodnotila jsem je 5 . Hypotéza lásky bude u mě ale vždy patřit mezi TOP knihy.

všechny komentáře

Související novinky (5)

Vila v Itálii, Noční dům a další knižní novinky (21. týden)

19.05.2024


10 nejčtenějších knih (duben)

15.04.2024


Žebříček 10 nejčtenějších knih (březen)

15.03.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (1)

2023 - Goodreads Choice Awards (Young Adult Fiction)


Kniha Šach a mat v seznamech

v Právě čtených14x
v Přečtených449x
ve Čtenářské výzvě93x
v Doporučených22x
v Knihotéce242x
v Chystám se číst313x
v Chci si koupit86x
v dalších seznamech7x