machrus machrus komentáře u knih

Po čem touží vévoda Po čem touží vévoda Sabrina Jeffries

Romance s lehce detektivní zápletkou. Dobrý úvod série. Uvidíme jak se spisovatelka popere s dalšími díly.

03.03.2016 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

No nevím, co jsem od knihy čekala, ale nějak mě to zvlášť neoslovilo.Já se ale prostě asi nikdy nedonutím dát knize méně než 3* protože pokud se kniha dá dočíst do konce nevidím důvod proč někomu brát naděje jen proto že mně se kniha nijak extra nelíbila. Prostě číst se to dalo, ale mochy se tam našly. ;-D

29.02.2016 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Kniha byla super. Začínám mít Petrusovou v oblibě. Její knihy se čtou opravdu dobře. Jejím knihám nechybí typický český humor, čtivý děj (lehce naznačím, že zápletka lehce nápodobna knize Než jsem tě poznala od Jojo Moyes - opravdu jen lehce), ale úplně suprové mi přišly recepty na začátku každé kapitoly, které doufejme v brzké době ozkouším alepoň ty bez masa. ;-D Určitě se chystám ozkoušet Makadonové mušličky,koláčky nebo co že to bylo.Při těch receptech jsem měla co dělat abych nešla péct či vařit :-DDD A ještě co tedy u knihy bych klidně uvítala pár stran navíc, ale myslím si že autorka vycítila v pravou chvíli to utnout a čtenáři si naopak mohou snít o tom jak ten konec vlastně asi mohl dopadnout.

24.02.2016 5 z 5

Láska pod parou Láska pod parou J. Lynn (p)

Souhlasím s barbora2863...lepší než první díl. Přesto stejné umístění páru na chatě. Jíná zápletka, ale ke čtení to bylo.

23.02.2016 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Líbí se mi, že v dalších dílech se objevují i postavy z předchozích dílů. Použité prvky přátelství, důvěra a láska vždy udělají knihu čtivou. Jinak nic extra, ale čtivé rozhodně.

23.02.2016 3 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Tato série není geniální, ale vůbec není špatná. Knihy se pěkně čtou. V tomto díle se mi líbílo, že Roxy s Reecem měli mezi sebou dávné přátelství a jeden druhému prostě pomáhali. Možná knihy použiju do Výzvy 2016 jako kniha o přátelství.

22.02.2016 3 z 5

Slzy v písku Slzy v písku Nura Abdi

Příběh vyprávěný dost stroze, ale i přesto dost poutavý.Problematika somálského národa, životní cesty jedné dívky a pohled na úplně jiný svět. Chvílema jsem se musela nutit abych četla dál, ale u konce knihy jsem se přistihla, že si říkám... To už je konec?

22.02.2016 4 z 5

Irsko: turistický průvodce Irsko: turistický průvodce Mark Connoly

Myslím, že průvodce má vše co by měl mít. Informace jsou i dost aktuální. Mapy jsou dost podrobné, ale podle mého v Irsku se nedá zabloudit. A kdyby přeci jen vždy pro mě platí heslo: Všechny cesty vedou do Říma.
Irsko je nádherná země plná ochotných, vlídných a nápomocných lidí (mluvím opravdu o rodilých Irech). A je to opravdu celý rok zelená země s nádherným počasím někdy opravdu aprílovým (prostě celý rok uplatníte pláštěnku a gumáky ;-D).

20.02.2016 4 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Životní zkoušky je to co náš charakter a život utváří.

Přiznám se bez mučení vztah Noaha k bratrům mě několikrát dostal k slzám.
Kniha má mouchy, ale mě se prostě líbila a nevidím důvod nedat jí 5*.

20.02.2016 5 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Četla jsem komentáře tak že můj bude podobný jako u většiny. Dala jsem si na čas a četla knihu Důvěřuj mi snad s dvou roční pomlkou od Počkám na tebe. A myslím, že to bylo dobře. Jak tu asi většina lidí psala a nebo si alespoň myslela děj knihy Důvěřuj mi doplňuje a téměř se dá napsat i kopíruje děj knihy Počkám na tebe. Proto nejlepší co můžete udělat je přečíst celou sérii a pak teprve tento díl. ;-D A co si budeme povídat díl s Avery a Camem je the best ze série. Tak že neurazí když si děj přečtete ještě jednou. Kolikrát při druhém čtení knihy zjišťuji, že při prvním čtení mi unikly určité detaily a druhé čtení si víc vychutnávám.

17.02.2016 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Doplnění celé série.Jenom lituji, že jsem to nečetla dříve, když jsem HP hltala díl za dílem. ;-D Snad jednou až si zase dám celou sérii přidám i tento titul k tomu.

20.01.2016 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Tak lehké čtení přesto to rozzuzlení na konci. Krásně a čtivě psané...Charlie byl pohodář po tom všem ...

Takže mám pocit, že jsme tím, kým jsme, ze spousty různých
důvodů. A na většinu z nich možná nikdy nepřijdeme. Ale i když není v naší moci změnit to, odkud pocházíme, pořád si můžeme vybrat, kam směřujeme. Pořád můžeme něco dělat. A můžeme se snažit, abychom s tím byli spokojení.
Myslím, že kdybych měl někdy děti a ty by byly nespokojené, nikdy bych jim nevykládal o tom, jak v Číně strádají a takové věci, protože to nic nezmění na tom, že nejsou spokojené. A i když je na tom třeba někdo daleko hůř, nic to nezmění na tom, že ty jsi na tom zrovna takhle. Dobře nebo špatně.

18.01.2016 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Kouzelný příběh, který upoutal a nepustil až do úplného konce. Příběh mně něčím připomněl fim Má mě rád, nemá mě rád. Sice tady u knhy vzal konec trochu silnější drama, ale i tak na mě tato kniha působila velice klidným a uspořádaným dojmem. Děkuji za Výzvu 2016, protože k této knize bych se možná dostala až nevím kdy...a kdo ví jestli vůbec někdy.

05.01.2016 5 z 5

India Place India Place Samantha Young

Asi normálně bych napsala že Hannah byla fňukna ufňukaná,ale v tomhle případě asi i trochu chápu, že si něco prožila a že se z toho jen tak 17tileté děvče lehce nevykřeše a už vůbec ne když se předevšema blízkýma uzavřela. Marco působil jako sympaťák,ale měl dostat víc prostoru. Kniha nebyla až tak nejhorší, ale na Dublin Street to nemělo.

27.12.2015

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

SPOILER: Prostě to, že vítězové poslali do dalších hladových her jsem čekala,ale i přesto jsem cítila odpor ke Kapitolu. I druhá část měla dinamiku jako první část. Velké sympatie patřily postavě Finnicka a to i ve filmové podobě kdy si ho tam střihnul sympaťák Sam Claflin. Trochu mě dostali tím, že zajali Peetu.Prostě musíte číst dál.

Filmová část...dokonalost sama šaty Katniss aneb svatební šaty reprodrozda...Opět filmová verze hodně dobře zpracovaná.

27.12.2015 5 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Nápad dobrý,kniha měla spád,ale prostě přišlo mi, že autorka to chtěla mít rychle za sebou. Měla bych i tedenci srovnávat to s Manželskou smlouvou, protože tam autorka měla chvíle, při kterých se mi sevřela hruď a chtěla se mi uronit slza, protože do situací, do kterých se dostali hlavní hrdinové jsem byla na měkko.Nebylo to, že bych se mi chtělo brečet,ale prostě se mi z té dané situace hlavních hrdinů sevřela hruď a cítila jsem jak bych se cítila v dané situaci asi já. Tohle u knih zbožňuju. Ale prostě vím, že mi v knize i něco vadilo a nesedělo.

05.10.2015 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Tak už jsem také podlehla této knize č snad sérii.Hned po dočtení prvního dílu jsem začala číst druhý.Tak uvidím.Netvrdím,že je to dokonalé,ale má to prostě něco co vás opravdu nutí číst další a další a další kapitolu a když zjistíte,že už jsou dvě hodiny ráno a taky ráno musíte vstávat a být funkční celý den tak knihu zavíráte,ale hned jak druhý den je možnost čtete dál. U knih se mi to občas stává,ale podle toho soudím,že je to můj šálek kávy... ;-D
SPOILER: Několikrát se mi oči opravdu zalily slzama.Jako například téměř na začátku kdy se vyhlašujou dva lidi do hladových her a Katniss se obětuje pro svou sestru a lidi z kraje jí projeví vyjádření díků a obdivu tím že tisknou tři prostřední prsty levé ruky ke rtům a pak je vztahují ke Katniss. Že je série dost krutá jsem si začala říkat u scény kdy smečka těch spolčených zabila tu holčinu co si rozdělala ten oheň a Katniss tomu přihlížela na stromě. A další bylo když umírala Routa. Tyhle tři okamžiky byly asi nejsilnějším čtením z první knihy. Jinak není to dokonalost sama. Kniha má i velice slabá místa,ale prostě nedonutím se dát tomu menší hodnocení. První díl hodně povedený. Asi než dočtu druhý díl podívám se na první část filmu.Jsem hrozně zvědavá. :-D

Filmové zpracování:
Musím sem dopřipsat že scéna při výběrů jedinců z 12 kraje byl úplně masakroidní...Připadalo mi to inspirováno koncentračníma táborama,,,oblečení lidí...jejich výrazy...Myslím si, že první díl hodně povedené zfilmování.

04.08.2015 5 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

naprosto se stotožňuji s komentářem Ankavi

26.07.2015 3 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Dočteno sice posledních 42 stran jsem četla celé dva měsíce co jsem v ČR ale prvních 234 stran jsem dala cestou domů z cest. ..famózní kniha o tom že.... BĚHAT SE MÁ JEN TAK... ke stranám 94-98 se budu vracet a posledni sloupec v knize mě naprosto rozsekal...je to moje první kniha do které jsem se nestyděla psát. ..psát propiskou...byla to prostě nutnost...a nebýt toho že si ji chce půjčit má sestra tak by se mnou letěla zpátky. ..když jsem si ji kupovala dala jsem na recenzi jediného čtenáře který napsal....když čtete tuto knihu nechce se vám nic jiného než běžet :-D :-D :-D

01.07.2015 5 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

tohle mě fakt pobavilo
....
Tohle je fakt: muži myslí na sex dvacet čtyři hodin denně, sedm dní
v týdnu. Přesné číslo je každých 5,2 vteřiny nebo nějaká podobná hovadina.
Takže jde o to, že když se zeptáte: „Co chceš k večeři?“, my myslíme na to, že vás ošukáme na
kuchyňské lince. Když nám vyprávíte o připitomělém filmu, který jste minulý týden viděly s
kamarádkami, my myslíme na porno, které jsme sledovali na kabelovce včera v noci. Když nám
ukazujete modelové lodičky, které jste si koupily ve slevě, my myslíme na to, jak by vypadaly na
našich ramenou.
Jen jsem si myslel, že byste to chtěly vědět. Nestřílejte, jen tlumočím. Je to prokletí, fakt.
Podle mě za to může Adam. Tomu chlapovi ležel svět u nohou. Pobíhal si tu nahý, měl sexy
ženskou, která uspokojila každý jeho rozmar. Doufám, že to jablko bylo fakt dobrý, protože nám
ostatním to kvůli němu pěkně podělal. My se teď musíme snažit, v mém případě zoufale toužit,
abychom to nechtěli neustále dělat.
...
Krucinál, chlap může milovat jednu, a přitom ošukat deset jiných. Tak to prostě je.
Sex je relax, čistě fyzická záležitost. To je všechno. Aspoň pro muže.
Fajn, fajn. Uklidněte se a nezačněte po mně házet boty nebo tak.
Aspoň pro tohohle muže. Lepší?
Možná pochopíte můj postoj, když vám to řeknu jinak. Určitě si čistíte zuby. Řekněme, že nejradši
máte pastu Aquafresh. V krámě ji ale nemají. Mají jen Colgate. Co uděláte? Použijete Colgate, nebo
snad ne?
Můžete si chtít čistit zuby Aquafreshem, ale když dojde na věc, použijete prostě to, co máte, abyste
ty svoje perličky udrželi čistě bílé. Chápete, jak to myslím? Fajn.
...
Psi si hlídají své území. To snad víte. Proto se v parku každé čtyři vteřiny zastavují a čurají na
všechny strany. Myslí si totiž, že je park jejich, a chtějí, aby to ostatní psi věděli, aby věděli, že oni
tam byli první. Je to neverbální způsob jak říct: „Vypadni a najdi si svůj park.“
Muži jsou stejní.

04.06.2015 4 z 5