machrus machrus komentáře u knih

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Nechce se mi srovnávat její knihy,ale musím.Prostě moje první kniha,kterou jsem od Jojo četla byla samozřejmě kniha Než jsem tě poznala - tu už asi nic nepředčí,ale....už jak jsem psala u druhé knihy,kterou jsem od Jojo četla Poslední dopis od tvé lásky tak i teď to píši pro Stříbrnou zátoku. Scéna jak popsala snahu o záchranu mláděte kosatky byla tak dojemná až jsem se z toho fakt rozbrečela...což nepopírám se Jojo povedlo u všech jejich knih,ale tato kapitola byla opravdu dojemná. Musím přiznat,že touto knihou...tímto příběhem mi trochu připadalo jako styl Nicholase Sparkse...ale je to jen má domněnka.Jojo prostě umí psát. Její knihy se čtou s krásnou lehkostí.Umí přeskakovat z postavy na jinou postavu a příběh přesto plyne dál a vy se snažíte říct si...Tak a dnes už jenom Lisu a půjdu spát,ale stejně se přistihnete,že si ještě přečtete další dvě kapitoly. ;-D A někdy prolistujete i kapitoly další...;-D Nesnáším to ale někdy to prostě udělat musím. :-DPak toho však lituji.Těším se na další díla této autorky.

04.03.2015 5 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Jamaica Lane se mi líbila víc než London Road,ale na Dublin Street to nemělo.Samantha píše velice čtivě doufám,že další díly budou opět odpočinkové a čtivé jako díly doposud.

22.02.2015 4 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Nevím jestli se mi to jen zdálo,ale měla jsem pocit,že tohle psal úplně někdo jiný než sérii Božský. Nechci tím tvrdit,že to bylo úplně nudné a nezáživné,ale oproti sérii předešlé určitě tak o 30% nižší hodnocení a kvalita. Pro mě to tak je.Doufám,že další díly série si polepší.

18.02.2015 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Tak tohle byla opravdu moc příjemná kniha.Z toho příběhu na mě působilo něco tak příjemného.Lehkost příběhu a žádné ohrané pasáže,které teď kolují tolika knihami.Prostě naprosto jednoduchý příběh,který zahřeje,rozesměje ale i pár slz mi skáplo.A ať už je kniha určená pro náctileté nebo ne může si ji s klidem přečíst kdokoli.

02.02.2015 5 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Tato kniha mi přišla slabší než díl Počkám na tebe. Hlavně mi to přišlo až moc přetažené s tím jeho odmítáím.Ale jako dalo se to číst.Děj ubýhal rychle.Asi bych tomu byla ochotná dát 4* ale nadsazovala bych tomu hodnocení.Třeba u dalšího dílu přisadím.

31.01.2015 3 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Život jedna báseň - co k tomu dodat.Kdybych srovnala s knihou bez naděje tak určitě slabší děj.Autorka to až přehnala s tou smrtí všech rodičů.Jako chápu,že se to může stát.Ale tak přeci jeom je to kniha.Když už tak měla zabít...třeba jednoho z hlavních hrdinů nebo jejího bratra.Když už teda musela někoho ještě mít mrtvého.Nevím je to můj názor.A i když příběh plynul pěkně a četla se kniha dobře opět mi tam něco chybělo.

31.01.2015 3 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

I když tato kniha nebyla úplně to nej co Sparks napsal,tak ale i přesto musím dát 5*.On je to prostě veliký moc veliký spisovatel.Konec mě dostal.Ta aukce.Asi stránku.... těsně ve chvíli...no prostě,když nabídl právník obraz podobizny Ruth,tak v tu chvíli mi to docvaklo a začaly se mi řinout slzy.Čekala jsem vše,ale tohle... prostě...maaaazec...Pěkné čtení.Neříkám nej,ale moc pěkné a kouzelné.Snad mě i víc bavil příběh Ira a Ruth než Sophie a Luka.No vlastně to bylo tak,že když jsem se začetla do příběhu Ira a Ruth a najednou se skočilo do příbehu Sophie a Luka,tak jsem chtěla přeskočit do příbehu Ira a Ruth a když jsem se začetla do příběhu Sophie a Luka tak to zas přeskočilo na příběh Ira a Ruth a já chtěla pokrčovat u Sophie a Luka.A to vypovídá o hodně dobrém ději.Ne prostě jako celek moc pěkná kniha.

04.09.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nelly: Vždycky,ale ta naděje nemusí být. Myslím,že ta věta neboli citát, který zaujal mě, a který už mi třetí den běží hlavou.Stále si ho opakuji a musím se přiznat, že ho mám od včerejšího večera i napsaný propiskou na ruce a po dnešním náročném dni i znovu zvírazněný, aby se jen tak nevymyl. Právě ta nerealističnost toho, že by si tak moc nemocní lidé a ještě mladí lidé dokázali v takových chvílích dělat srandu je tak nemožná až je nádherná. A proto mě ten citát asi tak dostal. ,,Svět není továrnou na splněná přání.´´ Už jen tento citát vystihuje celou knihu. Opravdu. Když se hlouběji zamyslíte nad slovy této věty. Prostě vše se splnit nemůže. SPOILER: A ten zvrat,že člověk od samého začátku počítá s tím, že kdo tam umírá je ona a končí to tím,že ona dál čeká na to kdy příjde konec. Nevyvracím ti tvé hodnocení ačkoli si myslím,že je dost nízké,ale komentář ano. Jen láska? A co přátelství,síla vůle, neskonalá opora rodiny? Ta kniha toho měla mnoho,ale jen láska to nebyla.
Ještě musím dodat,že naděje tam byla.Měl ji přeci Izák.

29.08.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Taky musím napsat,že mám hodně smíšené pocity.Ale nutí mě to dát plný počet.Četla jsem knihu Než jsem tě poznala od Jojo Moyesové a myslela jsem si,že už žádná kniha ji nepřekoná.Tato kniha je však stejně dobrá ne-li lepší.Sice jen trošinku,ale asi je. SPOILER:Jsou tu dva úplně obyčejní puberťáci.Žádné zbytečné psaní toho,co v životě zažili,že jsou bohatí,nejoblíbenější.To,že jeden o druhém pronesli, že je ten druhý krásný,tak vzhledem k tomu,že se do sebe zamilovali,tak je to asi normální, že se ten jeden zdá být nejnádhernější osobou pro toho druhého.Prostě úplně obyčejný příběh o umírání a to docela bolestivém.Úplně jsem hltala to jejich špičkování a ten jejich černý humor. Chtěla jsem napsat ke komentáři jenom jednu větu,kterou ukončím tento komentář,ale nemohla jsem si odpustit to srovnání s knihou Než jsem tě poznala.Jinak jenom malé přiznání. Myslela jsem si,že to vydržím a nebudu brečet,ale po dialogu Gase a Izáka jsem brečela až do úplného konce. Gas:,,Co oči?´´ ,,Jo skvělý,´´řekl Izák.,,Jediný problém je,že je nemám v hlavě.´´ ,,No tak to je bezva,´´řekl Gas. ,,Ne,že bych se na tebe chtěl vytahovat,ale mám tělo už v podstatě jen z nádorů.´´ A tahle část mě tak rozesmála,že jsem z toho začala brečet.
Nádherný a silný příběh.
Ta věta zní: ,,Svět není továrnou na splněná přání.´´

27.08.2014 5 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Příjemné dokončení série,ale nic extra.Prostě klidné,nenáročné čtení.Když chcete odpočívat a nijak moc přemýšlet,tak tato kniha či série stačí.

25.08.2014 3 z 5

London Road London Road Samantha Young

Po druhém díle trochu slabší,ale ne nějak výrazně.Děj byl opět zajímavý a opravdu se dá napsat,že nějaký děj vůbec kniha měla.Protože poslední dobou tyto knihy plné sexu nemají jiný děj než jenom sex. Tyhle knihy se hrozně lehce čtou.Jsou to prostě zamilované slaďáky (jak já tomu říkám - takový ten úprk od reality),ale některé ty knihy prostě začínájí postrádat i nějaký ten děj.A právě u Samanthy Young ho vždycky alespoň najdu.

27.07.2014 4 z 5

Ideální nevěsta Ideální nevěsta Stephanie Laurens (p)

No o něco lepší než minulý díl.Ale asi by Cynsteři chtěli už ukončení.

24.07.2014 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Sparks opět nezklamal.

24.07.2014 5 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Asi se opakuju,ale když já na té dovolené tuhle knihy opravdu četla a musím říst,že jsem se u knížky smála.

24.07.2014 4 z 5

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

Trochu lepší než první díl,ale je to čtení na dovču.Nijak náročné.

24.07.2014 3 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Na dovolenou čtení dobrý.

24.07.2014 3 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Dávám tomu 5*,ale něbylo to úplně to nej co jsem četla.Určitě ale jedna z těch lepších teen,co jsem v poslední době přelouskala.Kniha má určitě zajímavý děj,ale něco mi tam prostě malinko vadilo.Asi,jak Nastya zpanikařila nebo ten Joshův úlet...nevím,ale něco mi tam nesedlo.Ale kniha se četla pěkně.A souhlasím s tím koncem.Kdo prožil klinickou smrt...věřím v to,že se mu ukáže jakým směrem se má dát v dalším životě.To nápsání v dalším životě je záměrné,protože když člověk prodělá klinickou smrt je to opravdu jako by se znovu narodil.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Myslím si,že tato spisovatelka píše velice dobře.Sice to není takové jako Než jsem tě poznala,ale nemohu říct,že to bylo slabší.Kniha Poslední dopis od tvé lásky mě teda dostala snad úplně stejně.Opravdu to byl opět silný příběh.

Hřích v barvě lilie Hřích v barvě lilie Julie Anne Long

Nevím.Nějak mě tato série nechytla.

23.06.2014 3 z 5

Svádění jako lék Svádění jako lék Laura Lee Guhrke

Tento díl mě teda moc nechytnul.Zatím nejslabší z této série.Je fakt,že jsem knihu táhle četla asi 6 dní možná i celý týden.A to je na mě hodně dlouhá doba na to,že kniha má pouhých 200 + něco stran.Prostě jsem knihu nepřelouskla za dva večery a hned je děj roztahaný a proto asi se mi moc nelíbila.Nebo byla opravdu slabší než ostatní.Uvidíme jak na tom bude další díl.

25.05.2014 3 z 5