Svádění jako lék

Svádění jako lék https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188183/svadeni-jako-lek-188183.jpg 4 85 19

Girl-bachelor série

< 4. díl

Londýnská vysoká společnost má pramálo pochopení pro mladou ženu bez patřičného rodinného zázemí, zejména pak pro takovou, která se musí sama starat o živobytí. Avšak když Daisy Merricková dostane výpověď z dalšího zaměstnání, v její nezkrotné mysli se zrodí plán, který by jí mohl zajistit budoucnost, o jaké se jí dříve ani nezdálo. Má to však háček. Úspěch celého plánu závisí na jednom konkrétním muži. A je to ten nejnesnesitelnější a nejtvrdohlavější muž, jakého kdy potkala. Sebastian Grant, hrabě z Avermore, je proslulý spisovatel a prostopášník. Jeho tvorba však poslední dobou prochází krizí a i on sám si připadá vyhořelý, k ničemu. Nejvíce ho ovšem rozlítí, když mu nespokojený nakladatel pošle jako pomocnici mladou nezkušenou dívku. Zprvu ji úplně odmítá, pak se ji pokouší svést..., ale zakrátko zjistí, že mu Daisy přináší inspiraci. Navíc mu její přítomnost přestává být protivná, naopak cítí, že bez útlé rusovlásky si už neumí svůj další život představit...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

With Seduction in Mind , 2009

Hatshepsut
11.10.2021 4 z 5

Určitě mě autorka této série mile překvapila. A rozhodně si přečtu její další tvorbu. Poslední díl byl pravda trochu zdlouhavější a dá se říct, že už tolik nepřekvapil. Nicméně věčný optimismus a upřímnost hlavní hrdinky Daisy? To byl prostě skvělý čtenářský zážitek, který pobaví.

Kudík
20.02.2021 4 z 5

Tak a je tu závěr série, i když osobně bych to viděla ještě na 5. díl, a to ideálně v podání baron Weston vs. Lucy Merricková. :) Daisy se mi moc líbila, klidně mohla být i ostřejší a její kritika neměla chybu. Sebastian trošku za Daisy pokulhával, ale větou „Toho psa musíte zabít!“ mě dostal. Určitě si od autorky časem přečtu i její další knihy.

Zomy
24.01.2021 3 z 5

Tady bych nejradši dala 3,5 hvězdy. Tentokrát se mi to zkraje zdálo trochu zdlouhavé, Sebastian byl na začátku dost nevyvážený (jasně, nebylo to bezdůvodně, ale lezl mi na nervy). Ovšem Daisy je opět, jako zatím každá hrdinka této spisovatelky, úplně parádní. Nebojácná, s vyřídilkou, nenechá se odbýt ani zastrašit.
Autorčin styl se mi moc líbí a čím víc knížek od ní vyjde, tím líp!

vcielka
08.11.2020 5 z 5

Citala som to tak trochu ako poucnu literaturu, asi preto som to nezhltla rychlo ako malinu :) Inak krasna kniha. Pacili sa mi charaktery postav, i ked miestami sa mi zdalo, ze autorka prilis prehana ich posadnutost sebou. Autorka ma ale svojim stylom pisania velmi prekvapila. Ak este niekedy nadabim na podobnu autorku, budem velmi rada.

HelenBarbora
27.12.2019 2 z 5

Při čtení mě místama oči přecházely :D Hrdinka Daisy mně byla sympatická a oceňuji šťastný konec pro oba hrdiny :) Pohodové sváteční čtení.

jitka7
19.09.2018 2 z 5

Pro mě nejslabší díl série. Líbil se mi Sebastianův sarkasmus a cinismus, jenže on ho jaksi skoro při prvním polibku Daisy ztratil a pak už to byla jen a jen slaďárna.

Etule
22.04.2018 5 z 5

Nejlepší díl ze série. :) Sebastianův tvůrčí blok mi byl poměrně blízký, Daisy se mi zamlouvala svou povahou. Nelekla se jako skoro každý.
Zmínka o kokainu mě překvapila, ale ne nijak rušivě. Naopak mi přijde, že dokonale sedla k Sebastianovu charakteru. Je to přece jen taky člověk, který má své slabosti.
Ano, nejlepší díl.

Shanib
06.10.2017 4 z 5

Při dialozích mezi hlavními postavami jsem se upřímně zasmála. Nemělo to chybu. Konec byl sladší než cukrkandl, ale to byl ironický záměr příběhu.

Simi
28.02.2017 5 z 5

Podle mého nepokulhává. Pro mě je nejhezčí ze série. Proč? Protože vím jaké to je, když ON a ONA sedí naproti sobě a pracují, dokáží si pomáhat, oponovat .... a jak o to sladčí to je POTOM :-). Na závěr není žádný epilog, ale P.S. Milé, vcelku i logické, i když v té době realita byla spíš jiná. I když, slovy hlavní hrdinky, proč by ve skutečném životě nemohl přijít dobrý konec.

helenkan
01.10.2016 5 z 5

Další pěkná romantika s dobrým koncem. Celá série stála za přečtení a rozhodně jsem se dobře pobavila.

Lee7
20.05.2016 4 z 5

Pěkná, čtivá a vtipná :)

havrmoni
26.02.2016 3 z 5

O fous lepší než druhý díl a ten je podle mě neslabší. Stejný problém s hl.hrdinkou, nejsem schopná přijít jim na chuť.

TaLu
26.12.2015 5 z 5

Nezdálo se mi, že by tento díl série nějak výrazně pokulhával za ostatními díly. Jiskření mezi hlavními hrdiny jsem si znovu užívala a přiznám se, že zápletka se spisovatelskou tvůrčí krizí mi přišla stejně zajímavá jako ty ostatní. Dokonce nebyl tentokráte tak silný ten prvek Popelky, jež ke štěstí přišla, takže mi to přišlo opravdovější. Erotické scény opět velmi dobře napsané, což je bonus navíc. A v každém případě já proti dobrým koncům nikdy nic nenamítám. Za mne plný počet. Doporučuji všem, kdo v nedělním odpoledni zatouží po chvíli knižní romantiky.

mladkovazuzana
09.03.2015 3 z 5

Do půlky to byla docela nuda,pak už to bylo příjemně čtivé :)

narisa
07.11.2014 3 z 5

Mnohem slabší než první a třetí díl. Rrozhodně mi tam vhybělo více romantiky, něhy a jiskření mezi hlavními hrdiny. Oproti třetímu dílu opravdu pokles

miruska1
03.09.2014 5 z 5

mne sa knihy pačila

machrus
25.05.2014 3 z 5

Tento díl mě teda moc nechytnul.Zatím nejslabší z této série.Je fakt,že jsem knihu táhle četla asi 6 dní možná i celý týden.A to je na mě hodně dlouhá doba na to,že kniha má pouhých 200 + něco stran.Prostě jsem knihu nepřelouskla za dva večery a hned je děj roztahaný a proto asi se mi moc nelíbila.Nebo byla opravdu slabší než ostatní.Uvidíme jak na tom bude další díl.

malazluta
17.04.2014 4 z 5

Na začáku mě Daisy a její styl jednání trochu rozčiloval, to ale během čtení pominulo. Hlavní problém hrdiny a příčina jeho tvůrčí krize mi přišela jako originální nápad, který zvyšuje mé celkové hodnocení. Knihy této autorky mám moc ráda:-)

modranka
14.04.2014 3 z 5

Ak sa chce niekto dozvedieť tajomstvá písania, mierne sa poučí.... mňa ovšem chvíľami kniha nudila. Zdĺhavé dialógy mi nič nevraveli. Ale ako príbeh celkom dobré.

Anglie 19. století pro ženy milostné romány romance

Laura Lee Guhrke
americká, 1960
2012  79%… a pak ji políbil
2014  77%Svádění jako lék
2013  82%Gentlemanovy tajné touhy
2013  75%Pletichy krásného vévody
2021  76%Pravda o lásce

Kniha Svádění jako lék je v