machrus machrus komentáře u knih

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

No asi jsem tady neměla číst ty ohlasy. Čekala jsem totiž, že to bude opravdu na stejné úrovni jako 1. díl ne-li lepší. A nebyl ani jedno. Řekla bych zhruba stejně s 2.dílem. Což není ani špatný,ale ani výborný. Je to prostě relax čtení. Ideální na deštivou sobotu nebo na dovolenou. Ale jednička vede.

18.05.2014 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Tak musím říct,že třetí díl asi nejlepší.Sice jsem čekala,že zápletka bude trochu delší a ne že to spisovatelka stihne vyřešit na 10ti stránkách.Tohle ani není čtení, ke kterému bych se natěšeně vracela.Ani nevím jestli se teď donutím začít číst ten první díl.

17.05.2014 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Musím říct,že druhý díl jsem byla schopná alespoň číst a nepřeskakovat stránky jako u prvního dílu. Dvojka určitě čtivější a má alespoň děj.Teď začínám číst trojku,tak třeba po dočtení se donutím přečíst i první díl.

12.05.2014 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Já se přiznávám,že tento díl (jako že první jsem jen tak házela stránkama) četla jen tak s přeskakováním.Právě teď jsem dočetla druhý díl (a to jako,že ten už jsem četla normálně a celý bez přeskakování) a hned jsem začala číst třetí. Musím říct,že na to že ten první díl mi přišel neslaný nemastný a stále jen to samé dokolečka,tak druhý díl už měl alespoň nějaký děj a trojka si myslím,že bude mít ještě lepší děj. SPOILER :Už teď to vypadá,že má na ně někdo spadeno.No nic jedničku hodnotit nebudu.Třeba až dočtu třetí díl tak se k jedničce vrátím. ;-D

12.05.2014

Jako led Jako led J. Lynn (p)

No tato kniha mi přišel takový mišmaš.Spisovatelce by prospělo,kdyby se raději zaměřila na jeden žánr.Jako,že buď ať teda píše romance jako byla Počkám na tebe a nebo ať teda píše thrillery,což se nepovedeně pokusila zapasovat sem do té knihy. Já bych řekla dost nepovedeně.

09.05.2014 3 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Teda jako musím říct,že tato kniha mi dala hodně zabrat.Ale také přiznám,že si za to mohu sama.Už po prvních asi 50 starnách jsem knihu odsoudila k tomu,že ji odložím a nedočtu.Kniha mi totiž nechutně moc připomínala film 12 podmínek k dědictví.(V čemž jsem se zmýlila.)Hodně jsem se přemlouvala abych se ke knize asi po přečtení dalších třech knih vrátila,ale vrátila.Sice jsem ji dál louskala asi po 20 stránkách denně(což v mém případě je sakra málo),ale četla jsem.Snad až od strany 197 mě kniha začala opravdu bavit.A to jsem ji už teda zhltla do finiše na jeden zátah.Ač s velkým přemáháním tak ale knihu jsem zdolala.Konec knihy mě úplně dostal.Tím koncem myslím od strany 197 do konce knihy. Když se podívám na knihu po dočtení. Byla víc než dobrá.Nemít problém s tím začátkem asi bych dala i 5 hvězdiček.Snad změním hodnocení po druhém přečtení. ;-D

05.05.2014 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Řekla bych jedna z těch lepších knih,co teď jsou tak v módě.Měla i nějaký děj.Nebylo to jen sexu,ale měla i pěknou zápletku a pár komplikací navíc.Opravdu mě mile překvapila.Uvidíme jestli druhý díl nebude nudný.

15.04.2014 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Kniha se pěkně čte a má zajímavé téma.To,že hlavní hrdinové a děj se odehrává na vysoké škole nemění nic na tom,že knihu si nemůže přečíst třeba i senior. Proč ne? Nebyly tam nadpřirozené bytosti a přesto mi to připomínalo stylem psaní Twilight ságu, avšak se složitějším dějem.

08.04.2014 4 z 5

Noc jako ta dnešní Noc jako ta dnešní Julia Quinn

Nějak mě druhý díl této série nechytl.

23.03.2014 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Minea: Já naopak nechápu lidi,kteří jdou na stránku o knihách, jdou číst komentáře a počítají s tím, že tam není prozrazena zápletka.Snad si kupuju knihu s tím,že buď se mi líbí obal (hodně časté uvažování lidí) nebo,že jsem na ni slyšela pět chválu a nebo jsem prostě přišla do knihkupectví popadla první knihu,která mi padla do oka, přečtu si na první straně shrnutí o čem kniha je a prostě si ji chci koupit.
A od čeho teda komentáře jsou?Komentář je informace o textu literárního díla. Obsahuje vysvětlivky, jejichž úkolem je objasnit souvislosti, narážky, historické okolnosti, vztahy a jiné nejasnosti.

To teda znamená slovo komentář?Ale ok dopíšu sem alespoň spoiler.

16.03.2014 4 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Tyto dvě knihy o Gabrielovi a Julii jsou dobře propracované.Jde poznat, že to píše chlap nebo vyzrálá žena (já vím,že se píše,že to psal chlap,ale pokud autor není pořádně uveřejněn nevěřím tomu),která nemá tendenci sáhodlouze se rozepisovat o sexuálních zážitcích,ale také to má i nějaký děj.Není to vůbec špatné.Doufám,že to autor posledním dílem už nechce zbytečně natahovat.

14.03.2014 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

SPOILER
No nevím,co jsem od toho čekala. Asi tématika pedofilie mě zrovna moc nevzala.Je strašné číst o takových lidech, kteří jsou schopni něco takového dítěti nebo vůbec živé bytosti udělat.Toto téma se mi opravdu hnusí.Vím,že je potřeba o tom mluvit,ale já kvůli tomu nemohu dát víc hvězdiček. Dala bych možná i jenom tři,ale kniha byla čtivá a moc pěkně napsána,ale prostě to tak cítím.

14.03.2014 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Prý se kniha bude točit jako celovečerák.Mám to z věrohodného zdroje.Píšou to v katalogu NEOLUXOR živě.Píšou,že už je napsaný scénář.
To teď bude v kině samé porno,když si vezmu, že točí i těch Padesát odstínů....

11.03.2014

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

No nečekala jsem nic zvláštního,ale na to že takový žánr psal zrovna chlap,tak to není tak špatné.

04.03.2014 4 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Opět jedna z knih,u kterých si odpočinete a vypnete starosti z vašeho běžně uspěchaného života.Sice trvá než se příběh rozběhne a chytne to pravé tempo,ale musím říct,že jsem se u knihy bavila.Mělo to i slabší chvilky,ale posledních asi 70 stran jsem zhltla jedním dechem.A i slza mi ukápla.Annu při zjišťení jak se co má...jsem víc než jen litovala(scéna u ní v bytě s Jackem a Tedem...některé scény v knihách prostě....prostě někdy se spisovatelům podaří tak bravurně vykreslit tu danou situaci,že mám pocit jak kdybych u dané situace byla nebo ji dokonce i prožívala a právě to na knihách miluji).A u této scény to rozhodně mělo tu pravou atmosféru a vše co to mělo mít.Kniha určitě není to nejlepší,ale rozhodně nejhorší také není.

26.02.2014 4 z 5

Jak svést ostýchavou dámu Jak svést ostýchavou dámu Sabrina Jeffries

Musím říct,že 3.díl série mě bavil zase o něco víc než 2.díl. Moc se těším na další dva díly. Jak jsem už psala v komentáři 1.dílu je naprosto jasné s kým bude Célie, což jsem psala že na to se hodně těším. A po 3.díle je i jasné s kým bude Gabriel a to si myslím,že bude o to zajímavější.No doufám,že to spisovatelka nepodělá jako u 2.dílu.Ten mi totiž přišel takový od věci.Je určitě také jasné,že pokud poslední díl ze série se týká Célie,tak přijde rozuzlení vraždy jejích rodičů,protože to vyřeší spolu s Pinterem.

22.02.2014 4 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Budu se opakovat,co tu psali už jiní.Je to prostě 2.díl. A jako vždy jednička byla lepší. Ale prostě oddechové knihy se dají číst vždycky,což si myslím, že Jennifer Probst zamýšlí. Psát knihy, u kterých si (většinou čtenářky) oddychnou od běžného stresujícího dne.

20.02.2014 3 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Božský cizinec byl krapet slabší než Božský bastard.Ale nevím co bych tomu vytkla.Zábavné to bylo,erotiku to také myslím nepostrádalo ;-D, ale na konci mi ta zápletka s foťákem přišla taková honem honem.Ale skousla jsem to. Bennett a Chloe nezklamali.Teda Bennett moc prostoru nedostal,ale s Chloe jsem se zasmála a Max byl velký sympaťák. Těším se na další díl.

16.02.2014 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Naprosto se ztotožňuji s komentářem uživatele e-Čtenář. První polovina super,zábavná.Opravdu jsem se smála,ale ta druhá polovina...nebo vím přesně od které části to ztratilo tu jiskru...SPOILER přesně ve chvíli kdy ji odmítl ve vířivce....Spisovatelka tohle mohla dotáhnout krapet někam jinam.Ale rozhodně se dá kniha číst.A také souhlasím,že slovo Óčko je trochu moc přemrštěné.Možná kdyby bylo v knize použito míň jak 100krát tak bych to i překousla. ;-D

15.02.2014 4 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Nevím jak to,ale 3.díl mě zklamal.A ne kvůli tomu s Dimitrijem.To jsem věděla, že se to stane. Hned jak jsem si v 1.díle přečetla slib, který si dali Rose a Dimitrij. Vlastně ten konec byl z celé té knihy to nejlepší. Ale prostě 3.díl se hrozně vlekl. A popravdě nevím jestli se teď hned dám do 4.dílu. Ke všemu vím,co mě tam čeká,protože jsem si hlupák přečetla anotaci a teď i prolistovala knihu. A teda myslím si,že to spisovatelka totálně podělala. A přitom první dva díly se mi zdály tak nadějnými. No uvidíme. Asi si dám chvíli oraz a přečtu si něco jiného a snad se donutím dočíst poslední 3.díly. Přesto,ale dám hodnocení 4 hvězdy,protože si stojím za tím, že je to jedna z těch lepších sérií o upírech.

12.02.2014 4 z 5