machrus machrus komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Téma šikana dětí je mi známá z dětství. Tudíž kniha mě chytla hned od začátku. Kniha byla super.

11.12.2017 4 z 5

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Já se u knihy velice bavila, několikrát jsem se i chechtala. Dokud to mezi dvojicí jen jiskřilo bylo to vtipné potom to samozřejmě ztratilo vtipnost a bylo to už jenom plné sexu, ale tak to se dalo také přetrpět. Kdo tyto autorky zná, tak ví že těchto scének se u jejich knih dočká. To že Lola chtěla pauzu hned snad po týdnu by se mohlo zdát dost ujeté, ale zase když komiks byl celý její dosavadní život dá se to i pochopit. Kniha nebyla špatná. Mně se možná líbila víc než Vášnivý svůdník.

06.11.2016 4 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Pěkně napsaný příběh dvou lidí, kteří si něco prožili.Cole byl sympaťák už od druhého dílu. Shannon v sympatiích trochu za Colem pokulhávala, ale dalo se to. Ale nemyslím si, že by tohle byl závěr série.

26.08.2016 4 z 5

V zajetí hraběte z Glencrae V zajetí hraběte z Glencrae Stephanie Laurens (p)

Zakončení únosů se mi líbilo.Ale prostě mi přijde, že série ztrácí rytmus a spád děje.Tady u třetí části únosů ho opět autorka lhce našla, ale bojím se že nastane pokračování, kterého nadobro bude postrádat. někdy by autoři měli vědět kdy se sérií počkat či nadobro skončit.

07.08.2016 4 z 5

…protože jsi má …protože jsi má Lisa Kleypas

Řekla bych, stejně dobrá jako první část a jestli ne lepší.

24.07.2016 4 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

100% první díl byl lepší,ale neřekla bych že druhý byl horší jen neměl tolik propracovaný děj.Mně se líbila zápletka Johnovi rodiny. Spoiler: Byla jsem ráda, že Johnův otec přišel k rozumu. Trochu mi neseděl ten epilog o dva roky později, ale to je věc názoru.Já bych ho dala až do knihy, která bude uzavírat sérii.

24.07.2016 4 z 5

Kouzlo intuice Kouzlo intuice Louise L. Hay

Kniha byla poučná a pokud člověk je schopen stále myslet na to, že by se knihou měl řídit...a řídí se jí, věřím, že síla mysli je velice silný pomocník v životě a v řízení osudu..

18.07.2016 4 z 5

Dáma nikdy neprohrává Dáma nikdy neprohrává Sabrina Jeffries

Přiznám se, že na ten závěr jsem čekala dost dlouho a čekala od něho mnohem, ale mnohem víc.Sice to nebylo velké zklamání, ale prostě to nemělo takový spád, který jsem čekala.Snad až sérii opět jednou vezmu do rukou a tentokrát si ji budu moc přečíst díl po dílu hned spolu snad na poslední díl, na který jsem se po prvním díle těšila snad nejvíc změním názor a pohled.

13.07.2016 4 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Přesně jak už tady někdo zmiňoval,Jane Austen to nebyla, ale rozhodně nějaká podobnost tam byla. Řekla bych, že to byl příběh z její knihy Emma o Jane Fairfexové.Řekla bych, že to nebyl ale styl Jane Austenové, ale byl to víc styl Georgette Heyer.Kniha byla rozhodně čtivá a na dovolenou pěkné čtení.

13.07.2016 4 z 5

Předvečerní láska Předvečerní láska Lisa Kleypas

Moc povedená série.

17.05.2016 4 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Je to strašně silný příběh, ale mám z toho strašně smíšené pocity.Ani nevím, co bych víc dodala.

26.04.2016 4 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Závěr mi vehnal i slzu do oka.Myslela jsem si, že tento díl už bude o ničem, ale J.Lynn opět dokázala,že i když stále stejné téma umí být neohrané a stále milé.

19.04.2016 4 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Mám trochu smíšené pocity a nevím jak ohodnotit knihu. Ač klasická a tuctová romanťárna, tak přesto tam byla světlá a zábavná místa. Dokonce jsem celou dobu tak podvědomě tušila o co tam opravdu jde, ale stále jsem si říkala snad autorka neudělá takovou chybu a nebude to tak jak myslm. SPOILER: Já si prostě opravdu celou dobu říkala, že kdyby Trent byl opravdu tím kým byl, že by mu to Kecey snad nikdy nemohla odpustit...nebo zpět ...odpustit se to dá, protože to jak to Kacey posléze psychiatr podal je pravdivé...Cole za nic nemohl jen udělal chybu za kterou zaplatil posléze.Ale já si říkala, že i kdyby mu to teda Kacey odpustila tak by ale zbytek života nemohla být s člověkem, který udělal...nebo spíš špatnou volbou zapříčinil...nevím není reálné, že by se tohle mohlo stát...Ale je to kniha, vím. Asi proto dám o něco lepsí hodnocení, protože jinak kniha měla pěkný námět. Postavy byly sympaťáci. Trent, Kacey, Livie, Storm i Ben. Děj byl pěkný, nenudila jsem se, ale kdybych si mohla vybrat jiný konec...brala bych ho jiný.Buď katasrofický, jako že by zemřel buď Cole nebo Kacey a nebo by Trent nebyl kdo byl a prostě jen Kacey pomohl překonat životní trauma. Asi tak.

11.04.2016 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Já zbožňuji psané slovo...opět Jojo ukázala, že ona to prostě se slovy umí. A i když by se na první pohled zdálo,že použila rozdělení knihy opět na dva příběhy jeden z minulosti a druhý z budoucnosti stejně jako tomu bylo už u knihy Poslední dopis od tvé lásky, tak prvni 2 strany jsem si říkala aha tak tohle bude asi horší než předešlé knihy od teto autorky, ale hned následně člověka příběh tak pohltil, že i přes kruté a osudové zvraty v obou příbězích byla kniha prostě Krásná... Musím přiznat, že v ten závěr prvního příběhu už jsem ani nedoufala a přesto že se celý soud tak různě vlekl a protahoval autorka si s tim poradila tak že ja jsem se ani chvíli nenudila. Oba příběhy měla propracované až do úplného závěru i tím, že vlastně dala čtenářovi na výběr otevřeného konce.
Láska a příběh Sophie a Edouarda mě pohltil...
,,Nevěděl jsem, co je opravdové štěstí, dokud jsem nepotkal tebe."

09.04.2016 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Sabrina Jeffries

Tak konečně jsem se dočkala i Gabrielova příběhu. Nejvíc se však těším na Celii, protože snad od prvního dílu jsem měla tušení, že ona to prostě dá dokupy s Pinterem a hlavně se těším na rozzuzlení vraždy rodičů.
Gabriel byl sympaťák a Virginia byla také milá. Jsem ráda, že tu opět dostala dost velký prostor rodina, protože díky tomu byla khiha o Jerretovi nejslabší. Popichování a hašteření rodiny je vždycky zábavné a milé. Tak trochu mě dojala i pobavila scéna u společné večeře, kde rodina zjistila dávné tajemství o vánočním pudinku, až jsem málem uronila slzu (ale jen málem). Řekla bych po Oliverovi a Marii zatím druhý nej díl.

06.04.2016 4 z 5

V patách Elize Cynsterové V patách Elize Cynsterové Stephanie Laurens (p)

Řekla bych nejslabší díl ze série. Děj byl téměř totožný předchozím. Měla ten druhý únos pojmout úpně jinou cestou než první únos.Téměř vše se opakovalo a to jsem si meziHeather a Ellize přečetla takových dobrých 5 jiných knih a přesto mi to přišlo téměř totožné a ke všemu byla autorka přidat nějakých 50 stran navíc. No příště to bude zase o nějakém švagrovi či příteli Cynsterů tak snad než autorka dojde k ději s Angelicou tak se trochu vzpamatuje.

04.04.2016 3 z 5

Voľba Voľba Nicholas Sparks

Začínám mít pocit, že Sparks neumí psát líp než výborně. Sparks je pro mě vždy jasná volba. Mě ty jeho knihy prostě vždycky dostanou. Jeho příběhy nejsou nikdy nudné a musíte se nutit jít spát. Dala jsem ji na jeden zátah. Končila jsem ve tři ráno a ještě musela ohodnotit knihu zde.

Příběh plynul lehce, nenuceně, ale zarazilo mě to rozdělení knihy... říkala jsem si jestli Sparks nenapsal první část někdy před lety a potom se k ní vrátil a dopsal tu druhou část. Ale celkový příběh a děj navazoval na sebe bez nějakých nenávazností. První část romantická příjemná oddechovka. Druhá část zasáhla životní zkouška, tragédie, která lidi zničí nebo posilní do konce života. Vlastně obě části byly o VOLBĚ. Hlavní postavy byly sympaťáci.
SPOILER: Ať jsem zvyklá u Sparkse na jakékoli konce ( a že většinou bývají špatně končící pro hlavní postavy), tak tady jsem ten Happy End ocenila a přesto druhou část jsem potřebovala kapesník.

02.04.2016 5 z 5

Pravidla důvěrných vztahů Pravidla důvěrných vztahů Suzanne Enoch

Po dlouhé době jsem zase sáhla po této autorce. Tyto romantické knihy už se někdy až moc dějem opakují a říkáte si, je to stále to samé, ale Enoch si najde vždycky děj, že je to opět něco co vás prostě baví. Její knihy mě zatím vždycky bavily. Prostě se u nich nenudím.

16.03.2016 4 z 5

V rukou vikomta Breckenridge V rukou vikomta Breckenridge Stephanie Laurens (p)

I když série Cynsterové se zdá už nějakou dobu jedno a to samé přesto mě to nutí číst další a další díl. Příběh této dvojice byl zase jeden z těch lepších.Těším se na příběh tajemného únosce, který bude mít zřejmě rozzuzlení s Angelicou...snad.

10.03.2016 4 z 5

Uloupená láska Uloupená láska Sabrina Jeffries

Opět čtivý příběh od této autorky.Musím uznat, že stejně dobrý jako 1. díl této série ne-li lepší. Zápletka měla spád a děj se netáhnul tolik jako 1. díl. Opět rodinné drama jako u 1. dílu, ale úplně jiný děj. Prostě neočekávala jsem víc než jsem dostala.

06.03.2016 4 z 5