Předvečerní láska

Beatrix Hathawayová měla vždy raději procházky v přírodě než bály. Ano, několikrát se již zúčastnila společenských sešlostí londýnské smetánky, ale žádný z přítomných mužů v ní neprobudil něžné city. Postupně se smířila s tím, že láska nemá v jejím životě místo, a pokud se nerozhodne zůstat starou pannou, nezbude jí než uzavřít sňatek z rozumu. Kapitán Christopher Phelan je pohledný voják, jenž má v úmyslu pojmout za ženu poněkud ordinérní Prudence Merterovou. Té však připadá nudný a vlastně se jí ani nechce odpovídat na jeho dopisy z fronty. Psaním odpovědi tudíž pověří Beatrix a ta, protože v Christopherových slovech cítí osamělost a bolest, skutečně napíše jménem své přelétavé přítelkyně dopis plný citu. Netrvá dlouho a zprvu nezávazná korespondence přeroste ve vzájemnou výměnu láskyplných vyznání. Když se Christopher konečně vrací domů, je pevně rozhodnut oženit se s dívkou, jejíž city mu pomohly přestát válečné peklo. Bohužel netuší, že pisatelkou všech těch něžných slůvek nebyla Prudence, nýbrž Beatrix – pro niž se dobrý úmysl proměnil v bolest z neopětované lásky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63270/big_hathawayovi-predvecerni-laska-g1j-63270.jpg 4.5304

Hathawayovi 5.

Vydáno: , Domino

Love In The Afternoon, 2010

Kniha Předvečerní láska

allyska
27.12.2021

Tak to jsem nečekala, že příběh Beatrix bude tak nádherný. Nesmírně jsem se těšila na předchozí dvojici a u Beatrix jsem si nebyla jistá, zda bude zajímavá hlavní postava. Nakonec je to pro mě těsně druhý nejlepší díl série. Nejkladněji hodnotím, jak je napsané, když Christopherovi dojde, že mu psala Beatrix.

lucie.dc
14.11.2021

Kleptomanie a posttraumaticky syndrom... Tohle by nikdo v romantice snad ani necekal.

Pocatecni (nudne) dopisy nic pro me, coz je u tohoto pribehu zcela zasadni, tudiz nehodnotim.

Videla bych tam jen daleko vetsi prostor ke vtipnym momentum, ktery mohla Lisa vyuzit, ale pekne dilo.

Opet narazime na jmeno Westcliff, ja mam dojem, ze si ho autorka zamilovala, bez ohledu na knihu, mam na nej stesti snad vsude. :)

Malem bych zapomnela: Proboha, nedavejte si nikdo hrebicek na tenkou kuzi, hrebicek ROZHODNE nedisponuje chladicim ucinkem... To me vazne dost zarazilo.

katkaq
20.04.2021

Tahle knížka je výborná. Sedly mi jak postavy tak i příběh. Duo Bea a Christopher mě bavilo. Každý z nich je svým způsobem outsider. Jediné, co můžu vytknout je scéna na konci knihy s pistolí (přišla mi trošku zvláštní a úplně mi k tomu neseděla, dané setkání mohlo proběhnout úplně jinak). Rozhodně přidávám mezi své comfort books a nečtu naposledy.

miruska1
17.04.2021

Anotace má moc nezaujala, ale kniha Bola skvělá......

Holanka
10.03.2021

Všechny díly ze série se mi moc líbily, ale tenhle obzvlášť. Beatrix mě okouzlila svou nevšedností a humorem. Celá kniha mě nesmírně bavila. Příjemné odpočinkové čtení.

erculka
29.01.2021

Páčia sa mi všetky .Ale príbeh o Poppy a Beatrix najviac.

Nisshoku
13.01.2021

Moc pekná oddychovka, čítala sa jedným dychom - večer som začala a ráno som dočítala poslednú štvrtinu knižky. Určite môžem odporučiť ďalej a potvrdzujem, že hodnotenie má úplne zaslúžené :) /táto kniha bola prvá od tejto autorky a práve som si naschvál vybrala tú s najlepším hodnotením :D/

janqa410
18.06.2020

Tak na Beatrix jsem se opravdu těšila. Ze všech Hathawayových mě přišla nejvíce zajímavá, bezpochyby pro nekonvenční přístup a lásku ke všem zvířatům. Děj hezký plyne, chvíli jsem očekávala i nějakou zradu že strany Prudence, ono jen to jméno ..., ale to se naštěstí nekonalo a ústřední pár se dal dohromady až nečekaně rychle a bez potíží. Ale vlastně taky změna, v Beyině rodině rozhodně. Moc fajn čtení a završení série Hathawayových.