Předvečerní láska přehled

Předvečerní láska
https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63270/bmid_hathawayovi-predvecerni-laska-g1j-63270.jpg 5 360 360

Hathawayovi série

< 5. díl

Beatrix Hathawayová měla vždy raději procházky v přírodě než bály. Ano, několikrát se již zúčastnila společenských sešlostí londýnské smetánky, ale žádný z přítomných mužů v ní neprobudil něžné city. Postupně se smířila s tím, že láska nemá v jejím životě místo, a pokud se nerozhodne zůstat starou pannou, nezbude jí než uzavřít sňatek z rozumu. Kapitán Christopher Phelan je pohledný voják, jenž má v úmyslu pojmout za ženu poněkud ordinérní Prudence Merterovou. Té však připadá nudný a vlastně se jí ani nechce odpovídat na jeho dopisy z fronty. Psaním odpovědi tudíž pověří Beatrix a ta, protože v Christopherových slovech cítí osamělost a bolest, skutečně napíše jménem své přelétavé přítelkyně dopis plný citu. Netrvá dlouho a zprvu nezávazná korespondence přeroste ve vzájemnou výměnu láskyplných vyznání. Když se Christopher konečně vrací domů, je pevně rozhodnut oženit se s dívkou, jejíž city mu pomohly přestát válečné peklo. Bohužel netuší, že pisatelkou všech těch něžných slůvek nebyla Prudence, nýbrž Beatrix – pro niž se dobrý úmysl proměnil v bolest z neopětované lásky…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino
Originální název:

Love In The Afternoon , 2010


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Předvečerní láska. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (51)

Liduka
23.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Knížka se mi celkem líbila. Akorát mi přišlo, že ty dopisy teda moc zamilované nebyly, tak nechápu jak se prostřednictvím nich mohli do sebe zamilovat. Každopádně Beatrix byla skvělá a moc jsem si její výstřednost oblíbila. Jen ten konec se mohl trochu zkrátit, poté co se vzali jsem už přeskakovala stránky.

Ewe291
10.10.2023 2 z 5

Podla mna najslabsie z celej serie. Na Beu som sa tesila, ale som trosicka sklamana. Ano chapem ze Christopher mal svojich demonou ale bolo to cele tak nemastne - neslane. Aj ked zaujimalo by ma ako dopadli ich deti a co bolo dalej ......


Senza Jenka
10.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Tohle téma je skvělé. Kdyby autorka propracovala osoby (nejen hlavní hrdiny) a děje do hloubky, přidala víc dobových reálií a trochu drama, byl by z toho velmi poutavý příběh ala Jih proti Severu. Jenže tohle je holt červená knihovna, i když se jedná o velmi důstojného zástupce druhu.
Když je člověk daleko od domova, v cizím prostředí, může se dopis z domova stát doslova paprskem slunce v podmračeném světě. A což teprve, když adresát zažívá hrůzy, které si neuměl představit ani v těch nejhorších nočních můrách a je nucen dělat věci, o nichž se domníval, že by se jich nikdy nemohl dopustit.
Jenže slova jsou sice důležitá, ale sama o sobě - bez tónu, postoje a výrazu tváře - také velmi zavádějící. A jak se říká: "Papír snese všechno."
Tady v zájmu žánru naopak teprve z dopisů zjistili, jací jsou uvnitř, hluboce se zamilovali a přes několik drobných protivenství také našli. Konec dobrý, všechno dobré.
Anotace je trochu přepjatá a opět ne zcela výstižná. Prudence je koketka, spíš povrchní než ordinérní - ostatně i to jméno je výsměch (opatrná, haha), její známost s Christopherem je zatím jen letmá - rozhodně tam není úmysl se vzít. A vzájemná vyznání skončí tím prvním ze strany Christophera - Beatrix to vyděsí a rozhodne se dopisování ukončit. Bohužel posledního listu napíse dvě verze a odešle tu ne/správnou ;) Christopher po návratu zjišťuje, že žena, kterou si vysnil podle dopisů, vůbec taková není, vnitřně ho drtí zážitky z války, které jeho mozek ještě nestihl zpracovat a navíc se mu do cesty neustále plete ten nevychovaný spratek od Hathawayových.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Předvečerní láska v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených539x
ve Čtenářské výzvě6x
v Doporučených34x
v Knihotéce178x
v Chystám se číst35x
v Chci si koupit25x
v dalších seznamech3x