Born to Run - Zrozeni k běhu

Autor knihy se jako miliony jiných amatérských běžců nejméně jednou ročně vážně zranil. Po cyklech bolestí, injekcí a střídání nejmodernějších běžeckých bot chtěl na doporučení lékařů s běháním skoncovat. Místo toho se však vydal do rozpálených kaňonů v Mexiku, kde žijí Tarahumarové – nejtajemnější, nejzdravější a nejšťastnější běžci na planetě. Běhání v extrémních podmínkách jen v sandálech je pro ně stejně přirozené a snadné jako dýchání. Čtivý příběh o běžcích na stokilometrové trati autor doplňuje o nejnovější vědecké poznatky a současně nám přibližuje portréty osobností, které se vydávají na trasy ultramaratonů, aby odhalili tajemství šťastného života. Zrozeni k běhu změní život každému čtenáři!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72487/big_zrozeni-k-behu-HNw-72487.jpg 4.3670
Literatura světová, Hobby, Sport

Vydáno: , Mladá fronta

Born to Run: A Hidden Tribe, Superathletes, and the Greatest Race the World Has Never Seen, 2009

Kniha Born to Run - Zrozeni k běhu

Hnaty

Skvěle napsaná kniha. Četla jsem ji jedním dechem, je plná zajímavých informací a pokaždé přečtené stránce jsem měla chuť jít si zaběhat. Pocit jít si zaběhat z radosti a nenutit se do toho jsem zažila jen jednou, a proto se mi líbilo, že je jím kniha protknutá a vlastně z každého odstavce na vás vyskočí. Knihu doporučuji s radostí dál, běžcům i neběžcům.

martin_aston

Táto kniha je míľnikom môjho života. Ukázala mi, že existuje barefoot beh, a že všetky tie super tlmiace bežecké tenisky môžu byť za mojimi boľavými kolenami. Boli.
Okrem toho je plná dobrých príbehov, o Indiánskych bežcoch, ultramaratóncoch a behu ako takom.

Lenka339

Nevím, jestli je to tím, že jsem dříve přečetla knihu Ti, kteří utíkají pěšky od Milana Daňka, ale nějak to tentokrát nebylo ono. Potěšila mě zmínka o Emilu Zátopkovi.

Lenndy

Opuštěno,nějak mě knížka nezaujala.

Matty_v

Zajímavá kniha, která mi v mnohém potvrdila, že běh má být radost a relax a k mé úlevě i to, že uběhnout maraton nebude potřeba :-))). Běh a pohyb jako takový si budu užívat i dál.

LiberX

O běhu, lásce k běhu, indiánském kmeni běžců a historii vzniku jednoho ultramaratonu.

McDougall možná nelže, určitě však dodává svému vyprávění barvitosti a dělá jej zajímavější, takže nejen kmen Raramuri působí takřka myticky. Navíc předkládá i řadu teoretických poznatků, byť poněkud nekriticky a jednostranně. Celou knihu je tak potřeba brát trochu s nadhledem.

jordys

McDougall nastřeluje hned několik velmi kontroverzních témat z běžeckého světa. Sám jsem vášnivý běžec a k mnoha názorům, hlavně k běhání bez bot, jsem byl vždy velmi skeptický. Nicméně, autor nic nikomu nevnucuje a přesto, že jsem se snažil být objektivním čtenářem, musel jsem pár věcí po přečtení přehodnotit. Do toho jde o skvěle vyprávěný příběh s velmi zajímavými (i bizarními) osobnostmi.

domihruzkova
02.12.2020

O záživnosti této knihy svědčí fakt, že jsem ji s přestávkami poslouchala 3/4 roku a po doposlouchání jsem opravdu ráda, že už to mám za sebou.
Nesporně tam jsou velmi zajímavé pasáže - Emil Zátopek, správná technika běhu, marketing s běžeckými botami, historie běhání, sonda do života kmene, o kterém jsem doteď neměla ani ponětí.
Přesto musím konstatovat, že většinu času mě kniha moc nebavila a mnohdy i nudila. Často jsem se cítila naprosto ztracená v ději. Částečně je to způsobeno nezáživnosti děje, ale také tím, že autor neustále přeskakuje z témata na jiné téma, tudíž je těžké udržet nit.