Born to Run - Zrozeni k běhu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor knihy se jako miliony jiných amatérských běžců nejméně jednou ročně vážně zranil. Po cyklech bolestí, injekcí a střídání nejmodernějších běžeckých bot chtěl na doporučení lékařů s běháním skoncovat. Místo toho se však vydal do rozpálených kaňonů v Mexiku, kde žijí Tarahumarové – nejtajemnější, nejzdravější a nejšťastnější běžci na planetě. Běhání v extrémních podmínkách jen v sandálech je pro ně stejně přirozené a snadné jako dýchání. Čtivý příběh o běžcích na stokilometrové trati autor doplňuje o nejnovější vědecké poznatky a současně nám přibližuje portréty osobností, které se vydávají na trasy ultramaratonů, aby odhalili tajemství šťastného života. Zrozeni k běhu změní život každému čtenáři!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72487/big_zrozeni-k-behu-HNw-72487.jpg 4.3670
Žánr:
Literatura světová, Hobby, Sport

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Born to Run: A Hidden Tribe, Superathletes, and the Greatest Race the World Has Never Seen, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (136)

Kniha Born to Run - Zrozeni k běhu

Hnaty
21. srpna

Skvěle napsaná kniha. Četla jsem ji jedním dechem, je plná zajímavých informací a pokaždé přečtené stránce jsem měla chuť jít si zaběhat. Pocit jít si zaběhat z radosti a nenutit se do toho jsem zažila jen jednou, a proto se mi líbilo, že je jím kniha protknutá a vlastně z každého odstavce na vás vyskočí. Knihu doporučuji s radostí dál, běžcům i neběžcům.

martin_aston
09. července

Táto kniha je míľnikom môjho života. Ukázala mi, že existuje barefoot beh, a že všetky tie super tlmiace bežecké tenisky môžu byť za mojimi boľavými kolenami. Boli.
Okrem toho je plná dobrých príbehov, o Indiánskych bežcoch, ultramaratóncoch a behu ako takom.


Lenka339
07. července

Nevím, jestli je to tím, že jsem dříve přečetla knihu Ti, kteří utíkají pěšky od Milana Daňka, ale nějak to tentokrát nebylo ono. Potěšila mě zmínka o Emilu Zátopkovi.

Lenndy
16. dubna

Opuštěno,nějak mě knížka nezaujala.

Matty_v
03. března

Zajímavá kniha, která mi v mnohém potvrdila, že běh má být radost a relax a k mé úlevě i to, že uběhnout maraton nebude potřeba :-))). Běh a pohyb jako takový si budu užívat i dál.

LiberX
30. ledna

O běhu, lásce k běhu, indiánském kmeni běžců a historii vzniku jednoho ultramaratonu.

McDougall možná nelže, určitě však dodává svému vyprávění barvitosti a dělá jej zajímavější, takže nejen kmen Raramuri působí takřka myticky. Navíc předkládá i řadu teoretických poznatků, byť poněkud nekriticky a jednostranně. Celou knihu je tak potřeba brát trochu s nadhledem.

jordys
12. ledna

McDougall nastřeluje hned několik velmi kontroverzních témat z běžeckého světa. Sám jsem vášnivý běžec a k mnoha názorům, hlavně k běhání bez bot, jsem byl vždy velmi skeptický. Nicméně, autor nic nikomu nevnucuje a přesto, že jsem se snažil být objektivním čtenářem, musel jsem pár věcí po přečtení přehodnotit. Do toho jde o skvěle vyprávěný příběh s velmi zajímavými (i bizarními) osobnostmi.

domihruzkova
02.12.2020

O záživnosti této knihy svědčí fakt, že jsem ji s přestávkami poslouchala 3/4 roku a po doposlouchání jsem opravdu ráda, že už to mám za sebou.
Nesporně tam jsou velmi zajímavé pasáže - Emil Zátopek, správná technika běhu, marketing s běžeckými botami, historie běhání, sonda do života kmene, o kterém jsem doteď neměla ani ponětí.
Přesto musím konstatovat, že většinu času mě kniha moc nebavila a mnohdy i nudila. Často jsem se cítila naprosto ztracená v ději. Částečně je to způsobeno nezáživnosti děje, ale také tím, že autor neustále přeskakuje z témata na jiné téma, tudíž je těžké udržet nit.

1 ...