Macev Macev komentáře u knih

Četla jsem poprvé až teď v pozdní dospělosti a kniha se mi líbila. Bohužel jsem viděla film a u když se kniha liší, moje fantazie byla ovlivněna filmem. Věřím, že kdybych četla knihu před filmem, byl by to skvělý zážitek. Teď mě nic nepřekvapilo, přečtu si Ale všechny díly.

12.12.2019 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

(SPOILER) První díl se mi líbil více, tento mi trvalo přečíst déle, postava Goddarda mi vysloveně vadí a jeho zmrtvýchvstání mě dorazilo, ale závěr byl opravdu překvapující a strhující

15.08.2020 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Byla jsem příjemně překvapená, takový svět jsem nečekala, a i když lidstvo v knize samo neumírá a děj je utopistický, vlastnosti a chování smrtek jsou jako ze současnosti ????

22.07.2020 5 z 5

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Skvělé, zpočátku jednoduché, ale děj vtáhne, moc se mi líbila

05.03.2020 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Pěkná oddechovka s happyendem

23.09.2020 4 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Tak tenhle díl mě vzal za srdce, od konce jsem se nemohla odtrhnout.

30.05.2020 5 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Tento díl se mi líbil ze všech dílů nejmíň, četla jsem ho i nejdéle. Tak nějak jsem děj předvídala a i když se návrat Emmetovi zkomplikoval, tušila jsem, že si poradí a do vesmíru se dostane, což se také stalo. Nechci ale jen kritizovat, trilogie je skvělá a velmi čtivá, rozhodně doporučuji.

25.11.2020 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Rychlý spád děje, velmi čtivá, příliš mnoho mrtvých

27.02.2020 4 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Tak musím říct, že dětem knihu ještě nedám, měly by po ní zlé sny, popisy reálné, nejvíc mě ale zaujal začátek, respektive děj v kapce vody, následně se mi to zdálo s dalším vývojem viru už příliš fantasy

10.09.2020 3 z 5

Temné tajemství Temné tajemství Tui T. Sutherland

Díl výborný překvapil mě Hvězdoplav.

06.05.2020 5 z 5

Skryté království Skryté království Tui T. Sutherland

Strhávám jednu hvězdičku za špatný překlad jména piskoletské kandidátky na trůn, se Žhavou jsme se setkali ve 2. díle, teď byla na řadě Plamena, ale byla opět Žhava, ale s úplně jinými vlastnostmi. Příběh byl jinak zase skvělý.

28.04.2020 4 z 5

Dědička trůnu Dědička trůnu Tui T. Sutherland

Děj pokračuje v rychlém tempu a opět graduje, kniha se líbila a zaslouží opět plný počet hvězdiček

23.04.2020 5 z 5

Znamení moru Znamení moru Kevin Sands

Líbila se

24.03.2020 5 z 5

Za napětí jsem oproti minulému dílu přidala 1 hvězdu. A teď hurá na poslední díl

12.02.2020 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Trošku temné a děsivé, dějově mě příliš neoslovil, ale závěr strhující, film jsem neviděla.

09.02.2020 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Konečně jsem se dočkala toho, abych ocenila tuto sérii, předchozí díly jsem viděla v televizi a knihy mě proto příliš nezaujaly. Tento díl jsem neviděla celý a teprve kniha mi pospojovala souvislosti a ten konec byl prostě tak napínavý, že jsem se nemohla odtrhnout od čtení. První díl, který se mi opravdu líbil.

16.01.2020 4 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Mně se kniha líbila, byla čtivá stejně jako předchozí díly. Jediné, co bych vytkla, je nezvyklá krátkost příběhů, ale myslím, že to je pouhá příprava na to, co ještě přijde. Tak se nechám překvapit

27.11.2019 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Kniha se mi četla dobře, i když vesmírná dobrodružství mě vůbec nelákají. Děj byl rychlý a místy překvapivý, hlavní hrdina Emmet sympatický. Další díl si určitě přečtu.

08.10.2020 4 z 5

Srážka světů Srážka světů Chris Colfer

Jako předchozí díl, zdá se mi už příliš kombinované a hodnotím jako nejslabší že série

29.06.2020 3 z 5

Za hranice království Za hranice království Chris Colfer

Že všech dosud prectených se mi líbila nejmíň, děj už je příliš rozvětvený a dle mého uměle natahovaný např. postavy v nemocnici a jejich divadelní představení, Meduza v pohádkové říši

19.06.2020 3 z 5