Temné tajemství

Temné tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399949/bmid_temne-tajemstvi-x8n-399949.jpg 5 53 13

Ohnivá křídla série

Stejně jako ostatní dráčata osudu, toužil i Hvězdoplav poznat svůj domov. Když k tomu má konečně dojít, cítí obavy. Ačkoliv je nocilet, neumí, tak jako oni, číst myšlenky. Nechápe, proč jsou takoví tajnůstkáři a proč nikdy nikdo neviděl jejich královnu. Dráčata však do něj vkládají veškeré své naděje. Pokud se mu podaří osvobodit uvězněné dešťolety, válka v Pyrrhii možná skončí. Hvězdoplav je ze všech draků nejchytřejší, má ale odvahu na to, aby jednal? Nebo podlehne lákavé nabídce a všechny zradí?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Dark Secret , 2013

Radovan_R
22.08.2021 4 z 5

Začátek se mi zdál takový nijaký, Hvězdoplav byl vždycky takový nerozhodný knihomol, ale tady se konečně ukázalo, že v něm něco je. Konečně se ukazuje, jak to s tou věštbou je, ale vše nasvědčuje tomu, že by se mohla vyplnit. Teď už to snad špatně dopadnout nemůže, jdu shánět poslední díl.

Luigi1
21.02.2021 5 z 5

Teprve nyní se Hvězdoplav trochu zviditenil a hned ho bylo všude plno.Jsem zvědav se zachová na vysílající vlny lásky od Slunéčka.

Tritvaetna
11.10.2020 4 z 5

Tak počkat. Já mívala Zářenu vážně ráda, ale tohle už je prostě moc. Aby šestileté dráče...?! Naopak jsem si oblíbila Hvězdoplava, předtím se mi zdál takový nezajímavý, tady vynikl, i když pro něj díl nijak úžasně nekončí (snad bude v pořádku), sice dokázal, že dokáže být statečný, ale ve srovnání s ostatními dráčaty je na tom pořád nejhůř. Vůbec co se nociletů týče, stal se z nich nejzoufalejší kmen v celé Pyrrhii. A co se proroctví týče..ou. Sice se něco takového dalo tak trochu očekávat, ale stejně - ou. Kdo teď zastaví válku (se jentak nedozvíme, jestli se Fragment neodhodlá vydat poslední díl. Naštěstí je to snad v plánu)?

Wolfyyna
10.06.2020 5 z 5

Zatím to je nejspíš nejlepší díl série. Moc se těším, až se všechno rozluští.

Macev
06.05.2020 5 z 5

Díl výborný překvapil mě Hvězdoplav.

Roscata
23.01.2020 5 z 5

Temné tajemství bylo stejně skvělé a napínavé jako předchozí díly, možná i o kapku lepší. Tento díl je vyprávěn z pohledu Hvězdoplava, který byl unesen do království Nociletů. Celý jejich domov je opravdu naprosto jiný než si Hvězdoplav představoval, navíc se mu nelíbí chování Nociletů vůči Dešťoletům a zbylým dráčatům osudu. Hvězdoplav ale nakonec sebere všechnu odvahu a s pomocí dvou falešných dráčat osudu se mu podaří utéct, varovat své přátele, zachránit zajaté draky a možná se mu podaří zlepšit život i Nociletům. To už se ale dozvíme v dalším pokračování, které by mělo být, pokud se nepletu, z pohledu Slunéčky. Na to se moc těším.

Herunka
11.01.2020 5 z 5

Kniha se četla sama. Nevíte někdo kdy vyjde další díl?

Pája20
17.08.2019 5 z 5

Naprosto super díl. Opravdu mě překvapilo království Nociletů a jejich poměry a chování. A hlavně královna Vítězie byla taky zajímavá..
SPOILER!!!!
Těším se na další díl, a jsem zvědav jak se Nocileti přizpůsobí královně Zářeně :D
KONEC SPOILERU!!!!

Medasek
14.08.2019 5 z 5

Hvězdoplav nepatřil v předchozích dílech k mým oblíbencům. Měla jsem z této knihy trochu strach. Nakonec si mě získala jako všechny předchozí.

vrana55
14.04.2019 5 z 5

Skvělé napsané, napínavé a tajemné jako ostatní díly. Jen ta obálka mě strašně rozčiluje! Jinak se těším na příběh slunečky

mysik612
02.04.2019 5 z 5

Teď by mě zajímalo, jak Hvězdoplavovu lásku bude vnímat Slunéčka, jelikož pokud se nepletu, tak bude další díl o ní. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu!!!!!!!!!!!

Vikinkaa
28.03.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla za 2 dny. Nemohla jsem přestat číst. DOPORUČUJI!

M-arta
22.02.2019

Knížce ještě ani pořádně nedoschla tiskařská barva na křídlech (stránkách) a naše malé nedočkavé dráče, které ji tolik měsíců vyhlíželo, ji nadšeně zhltalo ani ne během 24 hodin.
"Maminko, kdybys někdy měla dojem, že doma není moc uklizeno, nebo že někdo příšerně smrdí, musíš si přečíst o nociletech..."