Temné tajemství

Stejně jako ostatní dráčata osudu, toužil i Hvězdoplav poznat svůj domov. Když k tomu má konečně dojít, cítí obavy. Ačkoliv je nocilet, neumí, tak jako oni, číst myšlenky. Nechápe, proč jsou takoví tajnůstkáři a proč nikdy nikdo neviděl jejich královnu. Dráčata však do něj vkládají veškeré své naděje. Pokud se mu podaří osvobodit uvězněné dešťolety, válka v Pyrrhii možná skončí. Hvězdoplav je ze všech draků nejchytřejší, má ale odvahu na to, aby jednal? Nebo podlehne lákavé nabídce a všechny zradí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399949/temne-tajemstvi-x8n-399949.jpg 4.632

Ohnivá křídla 4.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Dark Secret, 2013

Kniha Temné tajemství

Luigi1

Teprve nyní se Hvězdoplav trochu zviditenil a hned ho bylo všude plno.Jsem zvědav se zachová na vysílající vlny lásky od Slunéčka.

Tritvaetna
11.10.2020

Tak počkat. Já mívala Zářenu vážně ráda, ale tohle už je prostě moc. Aby šestileté dráče...?! Naopak jsem si oblíbila Hvězdoplava, předtím se mi zdál takový nezajímavý, tady vynikl, i když pro něj díl nijak úžasně nekončí (snad bude v pořádku), sice dokázal, že dokáže být statečný, ale ve srovnání s ostatními dráčaty je na tom pořád nejhůř. Vůbec co se nociletů týče, stal se z nich nejzoufalejší kmen v celé Pyrrhii. A co se proroctví týče..ou. Sice se něco takového dalo tak trochu očekávat, ale stejně - ou. Kdo teď zastaví válku (se jentak nedozvíme, jestli se Fragment neodhodlá vydat poslední díl. Naštěstí je to snad v plánu)?

Wolfyyna
10.06.2020

Zatím to je nejspíš nejlepší díl série. Moc se těším, až se všechno rozluští.

Macev
06.05.2020

Díl výborný překvapil mě Hvězdoplav.

Roscata
23.01.2020

Temné tajemství bylo stejně skvělé a napínavé jako předchozí díly, možná i o kapku lepší. Tento díl je vyprávěn z pohledu Hvězdoplava, který byl unesen do království Nociletů. Celý jejich domov je opravdu naprosto jiný než si Hvězdoplav představoval, navíc se mu nelíbí chování Nociletů vůči Dešťoletům a zbylým dráčatům osudu. Hvězdoplav ale nakonec sebere všechnu odvahu a s pomocí dvou falešných dráčat osudu se mu podaří utéct, varovat své přátele, zachránit zajaté draky a možná se mu podaří zlepšit život i Nociletům. To už se ale dozvíme v dalším pokračování, které by mělo být, pokud se nepletu, z pohledu Slunéčky. Na to se moc těším.

Herunka
11.01.2020

Kniha se četla sama. Nevíte někdo kdy vyjde další díl?

Pája20
17.08.2019

Naprosto super díl. Opravdu mě překvapilo království Nociletů a jejich poměry a chování. A hlavně královna Vítězie byla taky zajímavá..
SPOILER!!!!
Těším se na další díl, a jsem zvědav jak se Nocileti přizpůsobí královně Zářeně :D
KONEC SPOILERU!!!!

Medasek
14.08.2019

Hvězdoplav nepatřil v předchozích dílech k mým oblíbencům. Měla jsem z této knihy trochu strach. Nakonec si mě získala jako všechny předchozí.