Skryté království

Zářenu vždycky rozčilovalo, když slyšela někoho říkat „je líný jako dešťolet“. Ona je také dešťoletka a líná rozhodně není! Jako dráče osudu vyrůstala mimo svůj kmen a skutečnost neměla šanci poznat. Když spolu s ostatními dráčaty doletí nad deštný les, s údivem zjistí, že koruny stromů jsou plné lenivých dešťoletů. Celý den pospávají a o zbytku světa nevědí vůbec nic. Proto jim snadno uniklo, že někdo unáší členy jejich kmene neznámo kam. Zářena a ostatní dráčata jsou však rozhodnuti ztracené dešťolety najít. A to i za cenu toho, že zavlečou mírumilovné království tam, kde nikdy být nechtělo – do víru války....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388696/big_skryte-kralovstvi-axv-388696.jpg 4.742

Ohnivá křídla 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hidden Kingdom, 2013

Kniha Skryté království

Radovan_R

Opět slušná porce zábavy. Tento díl tak trochu připomíná detektivku, a je to trochu lepší, než předchozí díly. Dešťoleti se ukazují opravdu jako těžcí pohodáři a solární energetici - nic moc nedělají, dohromady o nic se nestarají a pak to tak dopadá. Souboj o post královny je docela boží. Celkově dobrý dojem kazí jen chos ve jménech - evidentně se tu plete Žhava s Plamenou, ale když si s tím nebudete moc lámat hlavu, dá se to přežít. Navíc v mapě je palác královny Sežehy, které ale nikde nekraluje - další renonc a už od prvního dílu.
Další díl už mám na stole, tuhle sérii stojí za to číst.

Luigi1

Co dodat SUPER velice spokojen

Miri294

(+ SPOILER) Tento díl mě zatím bavil nejvíc. Kniha byla plná překvapení například že má Zářena bratra a nakonec se stane královnou dešťoletů. Bylo by skvělé, kdyby se dešťoleti začali víc zajímat o svá vejce a věnovali se něčemu jinému, než Slunečnímu času. Zářena je jistě připraví k boji a vydají se zachránit unesené draky. Naneštěstí se Hvězdoplav potají vydá varovat Nocilety. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Tritvaetna
11.10.2020

Příběh opět super, ale co ty chyby? Od začátku série je to čím dál tím horší a Žhava místo Plameny? Vážně? On je to tak trochu rozdíl, drazí překladatelé. Já chápu že Blister, Blaze, Burn / Žhava, Žára, Plamena může být matoucí, ale to si to nemůžou někam napsat? Tohle bylo vážně otravné. Jestli se to bude zhoršovat, zachvíli ten příběh bude nečitelný (Psala jsem kvůli tomu i Albatrosu. Ve čtyřce už to mají správně).

Wolfyyna
10.06.2020

Kniha obsahovala vše co jsem očekávala. Jenom ty překlady jmen mě občas trochu zabolí...

daniel2010
19.05.2020

Kniha opět dobrá,tento díl se mi zatím ze všech těch dílu líbil nejvíc!!!

Macev
28.04.2020

Strhávám jednu hvězdičku za špatný překlad jména piskoletské kandidátky na trůn, se Žhavou jsme se setkali ve 2. díle, teď byla na řadě Plamena, ale byla opět Žhava, ale s úplně jinými vlastnostmi. Příběh byl jinak zase skvělý.

Medasek
14.08.2019

Další unikátní příběh z dračího světa. Příběh Zářeny byl jeden z nejlepších příběhů o dracích, který jsem četla.