m_friedlova m_friedlova komentáře u knih

Pařížská manželka Pařížská manželka Paula McLain

Velmi poutavě napsaná kniha. Silný příběh. Zobrazení ztracené generace plné bohémů bořících tradice a konzervatismus.

11.02.2018 4 z 5

Matkárna Matkárna Amy Sohn

Přiznávám, že knihu jsem si vybrala podle zajímavé barevné obálky a zmínky o Sexu ve městě na obálce. Pro mě poněkud ztráta času. Velmi jednoduše napsáno. Nad příběhy hlavních postav jsem jen kroutila hlavou. Pokud je v USA (NYC) běžný život, který kniha popisuje (nulové rodinné hodnoty), je mi těchto lidí líto a jsem o to víc vděčná za to, že žiji v ČR.

08.02.2018 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Jelikož jsem nejdříve viděla filmové zpracování, při čtení knihy jsem se neubránila srovnávání. Zajímavý příběh z nevšedního prostředí. Lehce čitelný, hltala jsem kapitolu za kapitolou.

03.02.2018 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Po přečtení Padesáti odstínů pohled Christiana v podstatě splnil má očekávání. Ať jsou názory jakékoliv, mě se příběh líbí, zpracování je vskutku jednoduché a nenáročné, nicméně o to snadnější čtení vhodné jako proložení mezi náročnější literaturou. Pro mě mnohem lepší jak autorka Alexandra Potter se svými plitkými jednolitými příběhy.

27.01.2018 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Mě se příběh (a celá trilogie) líbil. Pro mě odlehčené čtení, přečtené jedním dechem. Tento třetí díl byl nejnapínavější i díky tomu, že jsem nejdřív neviděla film a nevěděla jsem, co hlavní postavy čeká. Žádný litetární skvost to není, ale četla jsem už horší knihy, u kterých zvažovala, zda je vůbec dočtu. Za mě pozitivní hodnocení.

17.01.2018 3 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásný nadčasový příběh, ze kterého by se všichni měli poučit a zamyslet se nad svými životy, co je v nich důležité a co nicotné.

11.01.2018 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Kniha se mi líbila. Četla se mi velmi snadno a rychle. Pro mě příjemná odpočinková pohádka. Těším se na třetí díl.

10.01.2018 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Krátký a intenzivní příběh. Přečetla jsem jedním dechem. Konec je pro čtenáře lehce matoucí, ale má svůj smysl. S detektivkami se teprve seznamuji, dosud jsem se jim vyhýbala, nicméně Nesbův styl se mi líbí.

31.12.2017 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Po knize jsem sáhla ze zvědavosti (boom tohoto příběhu při vydání knihy či nabídnutí filmové adaptace v kinech mě nezachvátil). Lady Chatterleyová coby zakázaný první pornoromán v literární historii by nestačila závidět. Příběh se mi četl lehce, snadno a velmi rychle. Kniha skýtá mnohem více vysvětlení a pochopení postav než film. Negativum pro mě byla neukojitelná zvědavost hlavní hrdinky a potřeba vše vědět hned.

30.12.2017 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

K Saturninovi jsem se dostala až po nedávném shlédnutí filmu. Musím konstatovat, že Saturnin je velmi čtivá kniha a smála jsem se u ní od začátku až do konce. Těším se na pokračování od pana Macka.

20.12.2017 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

I přes pomalejší start se mi příběh líbil. Plný zvratů a indicií, které čtenáře nutí přemýšlet kdo je vrah. Čtení komentářů si příště nechám až po dočtení knihy, abych nečekala, kdy se zmíněný děj stane :(

14.12.2017 4 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Příběh mě naprosto pohltil. Oblast horolezectví, do které je zasazen, mě nadchla. Velmi příjemné a napínavé čtení.

01.12.2017 5 z 5

Z knihy mám smíšené pocity. Sáhla jsem po ní jen kvůli Výzvě. Na mě až příliš realistický příběh plný vulgarismu a negativních vlastností postav. Bohužel, realita našich životů taková je. :-(

19.11.2017 2 z 5

Toužení, soužení Toužení, soužení Theodor Fontane

Kniha mě nenadchla, ba naopak. Čekala jsem zajímavější příběh/y. Nicméně se mi hodila alespoň do čtenářské výzvy.

15.11.2017 2 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Má čtvrtá kniha od Alexandry, zřejmě na nějakou dobu i poslední. Mám pocit, že píše strojově dokola jedno a to stejné jen s drobnými obměnami. Zápasila jsem, zda knihu dočtu nebo ne.

21.10.2017 2 z 5

Coco Chanel Coco Chanel Henry Gidel

Osud úchvatné ženy s neobyčejným módním talentem. Příběh mě velmi zajímal, snad i díky tomu se mi kniha četla dobře.

07.10.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Má první severská detektivka. Nesbø píše naprosto skvěle. Byť detektivky nepatřily do mých oblíbených knih, Nesbø mě touto knihou oslovil natolik, že si chci přečíst celou sérii o HH.

07.10.2017 5 z 5

Japonky nechodí na plastiku Japonky nechodí na plastiku Sophie Ortega

Kniha mě neoslovila, s doporučovanou metodou Tokio -
Paříž se neztotožňuji, přijde mi mimo evropskou realitu.

06.10.2017 1 z 5

Slovácko sa súdí Slovácko sa súdí Zdeněk Galuška

Opravdu humorné historky, u kterých jsem se usmívala. Jen ta Slováčtina se mi pomaleji četla.

01.09.2017 5 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Má první kniha od Paula Coelha. Knihu jsem dostala dárkem, sama bych po ní v obchodě s největší pravděpodobností nesáhla. Četla se mi velmi snadno a rychle. Jméno Mata Hari jsem slyšela, nicméně až díky této knize jsem zjistila, komu skutečně patřilo. Hlavní postava mi nebyla sympatická tím, že jí šlo primárně o peníze za jakoukoli cenu. Připadne mi, že si vůbec neuvědomovala nebezpečí situace, do které jako špionka dostala a také na to doplatila. Bohužel, takových bylo nejen za válek spousta. Knihu si přidávám do letošní výzvy.

28.08.2017 3 z 5