Pařížská manželka

Dychtivost počínající lásky, proplétání citů a vztahů i bolest nečekaného, leč nevyhnutelného rozchodu, to všechno se vine příběhem manželství Hadley Richardsonové s Ernestem Hemingwayem. Na počátku je to jen mladík se sžíravou touhou uchopit mnohotvárnost světa a přetavit ji do slov, trpící děsivými nočními můrami z války a mučivou nejistotou. Poválečná Paříž je uvítá svými kavárničkami, uměleckými salony a nekonečnými večírky. Ernestovo ego trpí nedostatkem uznání, ale přesto hltá život naplno, fascinován jím stejně jako smrtí - na stránkách svých děl i v krvavé býčí aréně, kam se vrací, i když už se mu všechno hroutí pod rukama. Jejich divoká, bytostná láska jako by strávila sama sebe a dospěla k hořkému, přesto však osvobozujícímu konci…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94849/parizska-manzelka-94849.jpg 4.3102
Vydáno, Metafora

The Paris Wife, 2011

Kniha Pařížská manželka

nik077

Tento druh knih moc nečtu, ale kniha se mi líbila.b

knihovniceVS

Kniha téměř o ničem a přece o velké části života jedné ženy.
Zlomený srdce, to je prevít.

lištička123
08.09.2019

Knížka určitě stojí za přečtení. Je zajímavé podívat se do jiné doby, na lidi, kteří žili úplně jiným stylem života. Nakouknou do prvního manželství E. Hemingwaye.

tereza1198
19.09.2018

Pořád jsem měla pocit, že bohémové té doby prožívali jedno velké drama. Napjaté vztahy, silné emoce, milenci, milenky, rozchody a usmiřování. Dlouhé noci plné alkoholu. Hadley se mi do té společnosti moc nehodila. Myslím, že ona to cítila stejně. Nakonec ještě dopadla dobře. Muselo být těžké být manželkou takového člověka.

asam
01.09.2018

Beletristicky zpracovaná jedna z pohnutých etap života Ernesta Hemingwaye. Poutavý příběh, Život plný večírků, alkohol teče proudem, a i když chybí peníze žije se naplno.
Doporučuji přečíst.

m_friedlova
11.02.2018

Velmi poutavě napsaná kniha. Silný příběh. Zobrazení ztracené generace plné bohémů bořících tradice a konzervatismus.

medlovice
11.10.2017

Když autorka létala za sluncem, hltala jsem každé její slovo od krásného obalu až po vděčný doslov a poděkování. Ale Pařížská manželka mě nenadchla, prokousávala jsem se těžko a dlouze. Kavárenští povaleči co od rána sedí a popíjí , žijí z milodarů a využívají pohostinnost přátel. Dítě odkládají chůvám, když není dostatečně roztomilé , když kašle ji to ani jako matku nezajímá , hlavně si užívat a opíjet se do němoty. Napsané dobře ale příběh pro mě není. Ani obal se mi nelíbil.

Vojslava
07.10.2017

Jak jsem "pařížské manželce" Hadley rozuměla! Kniha je skvělým seznámením s pozadím literární historie, o kterém se vždycky ráda poučím, navíc úžasným příběhem dvou duší, které se potkávají jenom někde a občas a jejichž rozchod byl jasný už od začátku. A některé scény jako bych nedávno někde u někoho sama viděla. Rozhodně stojí za přečtení...

Hra na lež
Hra na lež