Pařížská manželka

Dychtivost počínající lásky, proplétání citů a vztahů i bolest nečekaného, leč nevyhnutelného rozchodu, to všechno se vine příběhem manželství Hadley Richardsonové s Ernestem Hemingwayem. Na počátku je to jen mladík se sžíravou touhou uchopit mnohotvárnost světa a přetavit ji do slov, trpící děsivými nočními můrami z války a mučivou nejistotou. Poválečná Paříž je uvítá svými kavárničkami, uměleckými salony a nekonečnými večírky. Ernestovo ego trpí nedostatkem uznání, ale přesto hltá život naplno, fascinován jím stejně jako smrtí - na stránkách svých děl i v krvavé býčí aréně, kam se vrací, i když už se mu všechno hroutí pod rukama. Jejich divoká, bytostná láska jako by strávila sama sebe a dospěla k hořkému, přesto však osvobozujícímu konci…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94849/parizska-manzelka-94849.jpg 4.3111

Vydáno: , Metafora

The Paris Wife, 2011

Kniha Pařížská manželka

P-puma-
18.10.2021

Život první manželky Ernsta Hemingwae byl pro mě neznámí a tak pro mne byl příběh nový a originální. Kniha vypráví nelehký život ženy po boku může, který se touží stát velkým spisovatelem a je to pro něj priorita. Ženy, která žije v době a místě do kterého příliš nezapadá. A I přes to, se se vším vyrovná s grácií a vztyčenou hlavou. Hedley má můj velký obdiv a na její příběh jen tak nezapomenu.

juliesze
11.05.2021

Velmi kladně hodnotím zpracování životopisu do románové podoby. Přečíst si odstavec o životě Hemingwaye v Paříži by mi asi nic nedalo. Ale toto bylo relativně čtivé, zajímavé, zábavné. Autorce se asi hodně podařilo vykreslit dobu, zvyky, přátelské vztahy a hlavně Paříž ve 20. letech.

nik077
10.08.2020

Tento druh knih moc nečtu, ale kniha se mi líbila.b

knihovniceVS
19.07.2020

Kniha téměř o ničem a přece o velké části života jedné ženy.
Zlomený srdce, to je prevít.

lištička123
08.09.2019

Knížka určitě stojí za přečtení. Je zajímavé podívat se do jiné doby, na lidi, kteří žili úplně jiným stylem života. Nakouknou do prvního manželství E. Hemingwaye.

tereza1198
19.09.2018

Pořád jsem měla pocit, že bohémové té doby prožívali jedno velké drama. Napjaté vztahy, silné emoce, milenci, milenky, rozchody a usmiřování. Dlouhé noci plné alkoholu. Hadley se mi do té společnosti moc nehodila. Myslím, že ona to cítila stejně. Nakonec ještě dopadla dobře. Muselo být těžké být manželkou takového člověka.

asam
01.09.2018

Beletristicky zpracovaná jedna z pohnutých etap života Ernesta Hemingwaye. Poutavý příběh, Život plný večírků, alkohol teče proudem, a i když chybí peníze žije se naplno.
Doporučuji přečíst.

m_friedlova
11.02.2018

Velmi poutavě napsaná kniha. Silný příběh. Zobrazení ztracené generace plné bohémů bořících tradice a konzervatismus.