m_friedlova m_friedlova komentáře u knih

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Knihy Michala Viewegha mám ráda i díky jejich lehkému a rychlému čtení. U této to nebylo jinak. Tím, že zde používá reálná jména, člověk nad některými částmi přemýšlí, jak daleko/blízko je příběh od pravdy.

25.08.2017 3 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Sit-com mám nakoukaný téměř nazpaměť, kniha mě však zklamala. Není tak humorná, zbytečné vulgarismy, některé pasáže naprosto změněné. Za mě zklamání, čekala jsem víc.

13.08.2017 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Na příbězích Harryho Pottera jsem nevyrostla, mánie mě minula. Filmové zpracování jsem shlédla až zpětně před pár roky. V rámci letošní Čtenářské výzvy a tématu pohádkové knihy jsem díky kamarádce, která si do přečtených knih dala právě příběhy Harryho sáhla po této knize. Musím uznat, že příběh mě naprosto pohltil a hltala jsem každou kapitolu. Knihu jsem přečetla s nadšením a těším se na další díly. Za mě naprostá paráda i pro dospělé čtenáře.

04.08.2017 5 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Ma první detektivka ze severského prostředí. Dosud jsem se kriminálkám vyhýbala. Tuto jsem si přečetla na popud kolegyně, která mi knihu vyloženě vnutila do ruky. Příběh mě naprosto pohltil.

30.07.2017 5 z 5

13. komnata milenek 13. komnata milenek Tomáš Kristl

Z knihy mám smíšené pocity. Po přečtení hodnocení jsem žádný bestseller neočekávala. S většinou názorů uvedených v knize se neztotožňuji. Nicméně láska je pomíjivá, nevěra je skutečně všudypřítomná a je mi líto, že lidé víc a víc utíkají od problémů, hledají povyražení, trochu zábavy a boří tím rodinné vztahy a ubližují svým nejbližším.

18.07.2017 2 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Má třetí kniha od Alexandry Potter. S nadšením jsem se vrhla do čtení s očekáváním, že opět budu nadšená. Bohužel, velmi brzy přišlo zklamání. Jako předchozí knihy od této autorky, se i tato čte velmi snadno, lehce, bez většího přemýšlení a uvažování nad dějem. Nicméně hlavní hrdinka se mi svými názory a jednáním zprotivila. Jak příběh dopadne bylo možné vytušit téměř na začátku v prvních pár kapitolách. Knihu jsem dočetla jen proto, že se mi hodí do Čtenářské výzvy do tématu děje odehrávajícího se na ostrově (Velká Británie). Dle jedné knihy, která se mi nezalíbila, na autorku nezanevřu a zkusím i další příběhy. Snad budou opět úspěšnější.

12.07.2017 2 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Nejdříve jsem viděla filmové zpracování (poprvé v dětství coby oblíbená minisérie mamky, následně jsem ji zhlédla z vlastní iniciativy před přečtením knihy). Při čtení jsem pak srovnávala rozdíly mezi filmem a knihou. Krásný, byť smutný příběh. Z knihy čtenář postavy lépe pochopí než z filmu díky propracovanosti jejich popisů a myšlenek. Popsané události čtenáře přimějí zapřemýšlet nad životem, jeho krátkostí a smyslem. Jsem ráda, že jsem si knihu koupila, jistě se k ní znovu vrátím.

07.07.2017 5 z 5

Jak se stát Pařížankou Jak se stát Pařížankou Sophie Mas

Velmi snadno a lehce čitelná kniha na jeden večer (den). Moderní pojetí soudobého pařížské života žen. V některých ohledech (názorech) inspirativní, ne se vším se však osobně ztotožňuji. Knihy o francouzských ženám, jejich šarmu a životě mám v oblibě. Zřejmě jsem čekala víc, i tak se mi ale kniha líbila.

01.07.2017