m_friedlova m_friedlova komentáře u knih

Tři mušketýři - 2. díl Tři mušketýři - 2. díl Alexandre Dumas, st.

První díl mě bavil víc, nicméně i pokračování jsem hltala s napětím, jak příběh dopadne. Opět psáno čtivou formou.

31.08.2018 4 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Zprvu jsem se bála, že kniha s takovou historií bude komplikovaná na čtení, nicméně jsem se bála naprosto zbytečně. Příběh se čte snadno, lehce a rychle. Neobsahuje přílišné množství komplikovaných postav. Přirovnala bych ho k pohádce. Těším se na druhý díl, jak bude vše rozuzlené. Sice jsem kdyby v dětství viděla filmové zpracování ne jednou, ale samotný příběh si již nevybavuji.

19.08.2018 5 z 5

Péťa a kostlivec Péťa a kostlivec Eva Brenckert

Kniha se mi dostala do ruk náhodou jako "přestupní stanice" pro synovce. Přečetla jsem ji synkovi. Velmi jednoduchý příběh s velkými písmeny pro začínající malé čtenáře.

05.08.2018 3 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Příjemné čtení, milý příběh, čtivě napsáno. Ráda sáhnu i po další knize tohoto autora.

05.08.2018 4 z 5

Péče o novorozence a kojence Péče o novorozence a kojence Martin Gregora

Praktický průvodce plný základních informací, které je fajn vědět.

30.05.2018 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Napínavý příběh až do samotného konce. Příběhy o HH mě baví, těším se na další!

24.05.2018 4 z 5

Jak to vidí Milo Jak to vidí Milo Virginia Macgregor

Zdánlivě obyčejný příběh o neobyčejně krásném mezigeneračním vztahu prababičky a pravnuka protknutý všedními nepříjemnostmi našich životů. Jednoduše a čitelně napsané. Příběh není komplikovaný, působí, jako by ho napsal sám život. Velmi příjemná četba.

20.04.2018 5 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Kdo nezažije, nepochopí. Jeden z těch neuvěřitelných příběhů o přežití malého chlapce v době 2. SV. Zhýčkanci moderní doby by nepřežili ani týden. Snadno, lehce a rychle čitelná kniha na jedno/dvě odpoledne, psána nenásilnou nekrvavou formou. Nejsmutnější na všem je myšlenka, že příběh je dle reality.

15.04.2018 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Hezký pohádkový příběh plný nejen kouzel, který neurazí ani dospělého čtenáře. Těším se na další díl.

13.04.2018 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Napínavý příběh, ve kterém se protkává minulost s přítomností. Chvílemi jsem se v postavách ztrácela. Na mysl mi přišel i proslulý televizní detektiv Colombo - v každém díle se kolem něho nejvíce pohyboval právě vrah. Těším se na další díl HH.

13.04.2018 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Kniha se čte lehce, snadno a rychle. Nicméně příběh mě vrátil do počátků puberty, kdy mé vrstevnice hltaly dívčí romány od Lenky Lanzové. Byť jsem se u některých pasáží zasmála, nijak zvlášť mě kniha nenadchla. Sáhla jsem po ní v rámci čtenářské výzvy, další knihy od této autorky mě nelákají (jsou-li na podobné bázi jako tato).

09.04.2018 3 z 5

Těhotná a fit - Průvodce aktivním těhotenstvím pro sportovkyně od sportovkyň Těhotná a fit - Průvodce aktivním těhotenstvím pro sportovkyně od sportovkyň Rachel Kramerová

Skvělá kniha plná informací, které mi odpověděly na mnohé otázky nejen o sportování v těhotenství, ale např. o samotném porodu či poporodní době. Pro mě rozhodně lepší varianta zdroje informací než surfování na internetu a načítání nekonečného množství hloupostí na těhotenských blogech.

30.03.2018 5 z 5

Hurá, miminko! Hurá, miminko! Jillian Michaels

Mě se kniha líbila. Coby pro sportovně založenou prvorodičku, která netráví hodiny času na internetu čtením ptákovin o těhotenství zasloužilých matek, byla tato kniha plná zajímavých, praktických informací nejen co se výživy a sportu v těhotenství týká. Jsem ráda, že jsem si knihu koupila, věřím, že se k ní budu vracet.

24.03.2018 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Jedna ze knih, od které jsem se nemohla odtrhnout a po dočtení mi bylo líto, že příběh končí. Skvěle napsáno - poutavě, napínavě, nepředvídatelně (alespoň pro mě). Kniha mě naprosto pohltila. První dílo této autorky, po kterém jsem namátkou sáhla v knihovně, a věřím, že ne poslední.

22.03.2018 5 z 5

Kde je touha, bývá ouha! Kde je touha, bývá ouha! Oldřich Dudek

Některé historky mě pobavily (asi 2), ale v celkovém dojmu to není zrovna druh četby, který by mě nadchnul.

19.03.2018 2 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Příběh byl pro mě napínavý až do konce, vraha jsem po nějaké době začala tušit, ale stále jsem přemýšlela, zda to bude on nebo ne. Rozjezd byl trošku pomalejší, snad půl knihy se vyšetřuje jedna vražda, byť je čtenář dopředu obeznámen, že Harry je specialista na sériové vrahy. Na konci (vzhledem ke všem Harryho zraněním) mi připadalo, že Nesbo dělá z Harryho nesmrtelného Chucka Norrise :D Chvílemi jsem ale také přemýšlela nad tím, zda je opravdu tak skvělý detektiv, nebo ne. Dávám 3 hvězdičky, 2 si nechávám v záloze pro další knihy (jsem zvědavá, jak se bude série o HH vyvíjet dál).

10.03.2018 3 z 5

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

K této knížce jsem se dostala díky čtenářské výzvě 2018 a tématu č. 1 kniha, která byla zmíněná v jiné knize (Dewey - kocour z knihovny, který okouzlil celý svět). Sranda knížka do kapsy, kterou jsem přečetla během pár chvilek. Psána lehce, s nadsázkou, legračně - smála jsem se u každé stránky.

03.03.2018 5 z 5

Pomsta Pomsta Michaela Burdová

Velmi čtivý příběh. Napínavý, plný zvratů. Přečetla jsem jedním dechem. Nicméně, nadpřirozené prvky příběhu mi víc sedly do prvního dílu, který byl zasazen do období středověku.

26.02.2018 4 z 5

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

Napínavý příběh, který se čte s lehkostí a velmi rychle. Přečetla jsem jedním dechem. Těším se na druhý díl.

24.02.2018 5 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Obyčejně neobyčejný příběh přátelství člověka se zvířetem (kocourem). Autorka jednoduchým slovem a čtivou formou popisuje nejen život kocoura Deweyho, ale i svůj vlastní a sled událostí v městečku Spencer. Nevyhýbá se ani negativním životním událostem, v některých pasážích až příliš osobní. Je neuvěřitelné, co vše v nás dokáže vyvolat láska jednoho zvířete.

22.02.2018 5 z 5