Tři mušketýři - 2. díl

Druhý svazek ze dvou.
Dobrodružství čtyř nerozlučných přátel v neklidných časech vlády Ludvíka XIII. Děj se odehrává za vlády Ludvíka XIII. s hrdiny d´Artagnanem, Athosem, Porthosem a Aramisem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70429/tri-musketyri-70429.jpg 4.6592

Fany09

Úplně super

ddkk
25.04.2020

Mám krásně vybavené vydání 1. a 2. dílu z roku 1996, s původním překladem Jaroslava Vrchlického a rovněž bohatými původními perokresbami. Četla jsem ale modernější vydání tohoto díla - Vrchlického čeština, květnatá a šťavnatá, je přece jen spíš už jen pro pokochání ducha.

A tak jen něco málo z klíčové scény díla:

...Tanec trval hodinu, měl šestnáct oddělení....král získal z privileje svého, že mohl opustiti dámu svou, kde stál, aby se mohl živě přiblížiti ke královně.

"Děkuji vám, madame," pravil k ní, "za ochotu, již jste projevila vůči mému přání, ale zdá se mi, že vám chybějí dva závěšky, a přináším vám je."
Při těch slovech podával královně dva závěšky, které mu odevzdal kardinál.

"Jak to, sire!" vykřikla mladá královna, hrajíc překvapenou, "vy mi dáváte ještě dva jiné, budu jich tedy míti čtrnáct?"

Král počítal, a dvanáct závěšků bylo na rameni Jejího Veličenstva.
Král zavolal kardinála.

"Aj, co to znamená, pane kardinále?" ptal se ho hlasem přísným...

Překrásná kniha, ozdoba každé knihovny...doporučuji.

Atanone
04.03.2020

Netroufla bych si říct, kolikrát jsem tu knihu četla. Jako malá, jako mladá a pak jako starší. Jako malá holka jsem se zamilovala do Athose a jako dospělá jsem pochopila proč. Teď ještě zbývá-no jasně, přečíst si to znovu ☺

Mystifica
13.01.2020

Čtivé a jednoduše napsané, stejně jako první díl. V tomhle jsem ale trošku přeskočila, protože už mě nebavily sáhodlouhé pasáže o milady. Nicméně to jejímu charakteru dodalo hloubku (aby o ní na konci knížky zase se vší parádou přišla). Nejlepší filmové zpracování druhého dílu je asi to anglické. Tady se mi i nejvíce líbila postava kardinála, která je opět v knížce o něčem trochu jiném než ve filmu. Knížka není náročná, je určitě vhodná na dovolenou, či nenáročnou zábavu.

KLADIK
23.11.2019

Tak jak u prvního dílu! Otázky zní. Proč? Proč jsem tuhle skvělou knihu četl až teď? Proč jsem dal přednost jiným knihám? Jako malý kluk jsem chtěl být taky mušketýrem , ale díky filmům o nich. Další otázka zní. Kterým mušketýrem ze tří jsem chtěl být?

Slůník
16.11.2019

Jednička bez dvojky jako... dovolená bez knihy?!

matej7838
30.05.2019

Po všech možných adaptacích bylo opravdu působivé přečíst si původní verzi. Konec mě tedy velice překvapil. Jinak jde o skvělou knihu, která mě velice bavila v překladu páně Vrchlického, ten starý jazyk se k tomu zkrátka hodí. Některé momenty (zvlášť Athosova hazardní hra o koně) byly naprosto skvělé, humor může směle konkurovat prvnímu dílu a místy ho i předčí. Ideální je číst oba hned po sobě, ani jsem nezaregistroval, že jsem změnil knihu.

Hani77
02.01.2019

Mušketýři byli moji oblíbenci v době dospívání. Četla jsem oba díly nejméně dvakrát.