Tři mušketýři - 2. díl

Druhý svazek ze dvou.
Dobrodružství čtyř nerozlučných přátel v neklidných časech vlády Ludvíka XIII. Děj se odehrává za vlády Ludvíka XIII. s hrdiny d´Artagnanem, Athosem, Porthosem a Aramisem.

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/70429/tri-musketyri-70429.jpg 4.6528

Tři mušketýři (2.)

Les Trois Mousquetaires (1844)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Josef R. Vilímek

Kniha Tři mušketýři - 2. díl

Hani77

Mušketýři byli moji oblíbenci v době dospívání. Četla jsem oba díly nejméně dvakrát.

Kuža007
25.11.2018

Úžasné pokračování prvního dílu a skvělý dumasovský konec.

Haloon
20.11.2018

Druhý díl Tří mušketýrů už neměl takovou dávku odlečeného humoru jako první, ale o to byl zas vážnější. Moc se mi líbil konec a stejně tak kapitoly Milady na Britských ostrovech.

Sváťa3
18.09.2018

Knížku jsem se rozhodl přečíst, protože jsem přečetl od pana Dumase Hraběte Monte Crista, která se mi ohromě líbila a byl jsem překvapen, jak mě baví číst knížka od autora, který žil v 19 století. Toto vydání z roku 1923 má nádherné ilustrace a bylo zajímavé ho číst v překladu od pana Vrchlického. Jediné místo, které mě nudilo byly kapitoly v druhém díle o uvěznění milady. Filmové zpracování mě nebavilo ale přečíst knížku vřele doporučuji.

m_friedlova
31.08.2018

První díl mě bavil víc, nicméně i pokračování jsem hltala s napětím, jak příběh dopadne. Opět psáno čtivou formou.

Turmee
01.08.2018

Pokračování v podobném duchu jako první díl, tentokrát se ovšem dostává ke slovu skoro neporazitelná, všehoschopná a zřejmě dokonalá mylady. Naštěstí má Francie věrné ochránce v podobě čtyř mušketýrů. Stejně za sebou příběh nechává několik nevinných mrtvol, pachuť politiky a fascinující úskoky štěstěny.

postrach
04.02.2018

První díl se mi líbil a bohužel,teprve teď,jsem se dostala ke druhému....Nechám se překvapit.Druhý díl,rozhodně stojí za to číst.Čím dál se dostávám,tím víc se mi příběh líbí a je napínavější.Dočetla jsem před chvílí.Super.

pecinka21
03.02.2018

Kniha je méně napínavá než první díl, ale od druhé poloviny je děj napínavý.

Liduka
22.01.2018

Musím říci, že druhý díl mě bavil daleko víc než první. Prakticky jsem se nemohla odtrhnout, protože jsem stále čekala jak to dopadne s paní B. a d´Artagnanem a jestli bude nakonec zlo potrestáno. Nakonec tedy spokojenost.

Chesterton
08.12.2017

Přečetla jsem v době školní, kdy bylo času nazbyt:))

Mamosvain
02.12.2017

Rozhodně ne můj šálek čaje, ale děj je velmi dobře vymyšlený a snad ještě lépe napsaný. Myslím, že i pěkně čtivě. Celou četbu mi pravděpodobně ničil pouze ten hnusný pocit, že jde o povinnou četbu - něco, co přečíst prostě MUSÍM a MUSÍ to být ve stanoveném časovém limitu... A to mě mrzí. Nicméně knížku si i s prvním dílem dávám do knihovny s nadějí, že až budu starší, dostanu se k tomu a konečně se budu moci nechat vtáhnout dějem a bude mě i bavit!

JPBelmondo
05.06.2017

Klasika francouzské romantické prózy, která zřejmě nikdy nezestárne. Mistrně bohatě propracováno a vykresleno, nesmírně poutavé a nadmíru čtivé. Zkrátka kniha, kterou nepřečtete pouze jednou, ale vždy se k ní s láskou po letech rádi vrátíte a uchvátí vás jako poprvé.

eva4036
27.12.2016

Jedna z prvních knížek maturitní četby, co jsem přečetla. Moc krásný děj, plný intrik, dobrodružství, lásky, přátelství. Líbí se mi, jak autor píše. Knížku rozhodně doporučuji :)

haki34
18.11.2016

Klasika.. Jedneho dna som na zakladke lezala doma chora a po precitani vsetkych knizek mi matka podstrcila 3 musketierov... Precitane adi za 2-3 dni, musela ma od knizky trhat !!!!
Koho z musketierov milovat skor ?? Ci este lepsie - moct tak s nimi dle hesla "vsichni za jednoho" prezit vsetky tie dobrodruzstva !!! Jak v hospode, tak na bojisti.. A co - najviac zakerne uklady milady de Winter !!!
Nasmiala som sa tiez statocne - hlave sluhovia boli nosici humoru ;)
Jedna z knih, ked je vam i po pokracovaniach smutno, ze pribeh konci... Musketieri budu v mojom srdci navzdy !!!
... Film taky dobry - nejznamejsie zpracovanie asi s M. Yorkom ako D´Artagnanom.

blonde_elis
13.08.2016

Druhý díl této románové klasiky mě bavil snad ještě více než ten první a opravdu jsem si četbu užila. Nechybí napětí, dobrodružství, naši skvělí hrdinové a hlavně úžasné kouzlo tehdejší doby, které autor dokáže tak perfektně interpretovat :).

Rup
25.06.2016

Co dodat? Snad jen výrok Émile Zoly: Je největší z vypravěčů. Doporučuji.

konicekbily
26.10.2015

Naše generace mnohokrát přečetla Tři mušketýry, dokonce jsme se hádali o jednotlivé citáty. A vracíme se k nim pořád.

marcela6183
15.07.2015

Je to nebo to není historický román? Jako první díl ani tak ne, ale tenhle druhý mi připomíná víc než chytře napsanou učebnici historie. Pokud chce člověk ve škole zaperlit, tak se mu budu jen těžko odlišovat, co je ještě pravda, co už autorská licenc a co čitá fikce (můj případ).
Takže po vzoru života - zlo bylo potrestáno, pravda zvítězila, podvodníci nebyli dopadeni a život jde dál.
Nic moc válečného dramatu, ale o to více lidského utrpení. Šplháme na čtyři a půl.

Alinka2
06.07.2015

Kniha se mi docela nelíbila, byla zdlouhavá a nudná.

Richie1
30.03.2015

Druhý díl Tří mušketýrů je spjat s historickými událostmi té doby - obléháním La Rochelle a protifrancouzskými intrikami anglického vévody z Buckinghamu, ale především s krásnou a smrtelně nebezpečnou mylady de Winter. d´Artagnan je spolu se svými přáteli účasten mnohých dobrodružství, při nichž jde často nejen o život, ale i o mušketýrskou čest. Nezapomenutelná je jejich snídaně v La Rochellské baště. Závěr románu je poněkud ponurý a k některým postavám krutý, ale taková byla tehdy doba.
Byť se Alexandre Dumas z historického hlediska dopustil mnohých chyb a fabulací, je jeho román výborným čtením, které prověřilo už mnoho generací čtenářů. A já se i při čtvrtém čtení výtečně bavil.

Franc
09.01.2015

Vysoce nastavená laťka v přechozím dílu zůstala na svém místě. Kniha opět přináší akci, napětí, a více těch pro Dumase typických intrik. Kniha se čte velice dobře a až do konce udržuje čtenáře v napětí, jak to všechno dopadne.

Alespoň pro mě patří Dumas k těm spisovatelům, který dokáže vtáhnout do děje, donutit čtenáře jednomu hrdinovi fandit, druhému nepřát více než u jiných autorů. Tak tomu bylo i u mušketýrů.

janasim
10.11.2014

Ani od druhého dílu jsem se nedokázala odtrhnout. Dobrodružství,romantika, přátelství,intriky,šerm,... i při čtení to vše zažijete, jako byste byli součástí příběhu!

Natique
10.10.2014

Stejně dobrý jako první díl. Jen pasáž o tom, jak mylady byla vězněna a co tam všechno vymýšlela, mi přišla dost nudná a dlouhá.

AnneEyre
08.05.2014

Vděčné čtení. Převážně dějová kniha, snadno pochopitelná a příjemná ke čtení, jedna z těch, které bych doporučila lidem, kteří prostě jen potřebují něco přečíst. Kniha odpočinková. Chvílemi mi připadalo, jako by byl způsob psaní velmi výrazně odlišný, takže zatímco jedna kapitola se četla lehce, u jiné jsem trpěla s každou větou.
Stále jsou pro mě Tři mušketýři knihou hodnou přečtení.

adorata
23.02.2014

Přečtení této knihy se rovnalo okamžiku zjištění, že všechny dosud zhlédnuté filmové verze nemají s psaným originálem vlastně vůbec nic společného. Bohudík!

Ladys
16.02.2014

Už jsem psal u prvního dílu. Zásadní klasika mého dětství!!!! A chystám se to číst zas. Už po třetí. Protože jsem se dokopal ke koupi zbývajících dílů a bez začátku to číst nebudu

Pink Martini
14.12.2013

(Uwaga spoilery!) Strávila jsem dětství s nosem zapíchnutým do Tří Mušketýrů. Tahala jsem je všude. Každý léto jsem si připekla záda, protože jsem se nebyla schopná odtrhnout od čtení a otočit se. Nejlíp se čtou v létě a u babi na zahradě. Zaručeno.

Utekla jsem od Rychlých šípů, který mě nudily, do francouzských bataliónů a nenašla cestu zpátky. Tři Mušketýři mě naučili všechno. Že s nejbližšími přáteli (zhruba třemi) se lze postavit i všem gardistům kardinála Richelieu a vyjít z toho se zdravou kůží. Že není radno slepě věřit eminencím v červených pláštích s kříži na krku a vyplatí se spoléhat na bystrou mysl a pádnou ruku. Že není dobré naštvávat ženský, protože jsme úděsně pomstychtivý a na potkání vám čmajznem přívěsky, který jste dostali darem od zamilovaný francouzský královny. Že na šermující fešáky se pěkně kouká, sluhové jsou vypečení a v ničem si nezdají se svými pány, že Francie je nádhernej kout země, Gaskoňci jsou dubový palice a Athos je prostě nejlepší!

Jak jen se odřel a zničil ubohý papírový obal... asi jak mi rupnul v Černé Hoře do Jadranu a pak málem ještě jednou do polívky. Zbožňovala jsem všechny postavy, našla jsem pochopení i pro mrchu Mylady a lotra Rocherforta. Zbláznila jsem se do francouzských hradů, intrik a šatů s korzety a perlami. Do dneška mě fascinuje lehkost Dumasova stylu, jeho pero muselo klouzat po papíře stejně snadno jako čepel d’Artagnanova meče. Je snadné propadnout mušketýrskému kouzlu. Srdcovka. Za výbornou čtivost, která člověka nepustí a ‚ještě jednu kapitolu a pro dnešek dost‘ se protáhne minimálně na pět dalších, potom čtenář hravě odpustí některé podivné náhody a zvraty na poslední chvíli. U dalších pokračování se mušketýrská tématika trochu zajídá, ale první dva díly jsou nesmrtelné. Ideální čtení na letní prázdniny s dobrodružstvím. Nejenom pro děcka. Po získání občanky prostě přeladíte z obdivu k sladkému d’Artagnanovi a jeho naivní holčině k tragickému duu Athose s Mylady. Pořád se nebudete moci odtrhnout.

Díky za pěkný dětství a letní klasiku s Třemi šermujícími chlapci a jedním bonusovým Gaskoňcem, monsieur Dumas! 5/5

hortenzie
19.01.2013

Krásný příběh z doby Ludvíka XIII. Od Dumase mám ráda především Mušketýry a Hraběte Monte Christa, další knihy mi už tak skvělé nepřipadaly - že by skutečně některé sám nenapsal a pouze se pod ně podepisoval?

Alix
20.11.2011

V dětství jsem byla Mušketýry úplně posedlá a četla je pořád znovu a znovu, úplně jako blázen. I dnes se jich nezříkám, Dumas byl mistrem slova a historii dokázal podat naprosto fantastickým způsobem.

WEIL
17.08.2011

Miloval jsem je jako dítě, ale filmové, kdy dávali hodně filmů o třech mušketýrech v TV.

Když jsem je ale četl, tak už mi to tak zajímavé nepřišlo. Jen jsem se divil, že hráli tenis.