Robin Hood

Mistrné zpracování jedné z nejznámějších evropských legend z pera Alexandra Dumase. Text byl podroben pečlivé redakci a upraven tak, aby zaujal moderní čtenáře všech věkových kategorií.

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3092/big_robin-hood-Jvn-3092.jpg 3.8343

Vydáno: , Daranus

Robin Hood le proscrit, 1873

Kniha Robin Hood

Sixao

Už si moc nepamatuji podrobnosti, knihu jsem četla někdy v 90. letech, kdy jsem Robina Hooda měla spojeného s jeho seriálovým představitelem Michaelem Praedem. Samozřejmě jsem do pohledného herce byla jako správná puberťačka zaláskovaná. Doma jsme měli přesně tohle zelené paperbackové vydání. Z knihy mi zůstalo jen pár vjemů. Bylo to romantické, s Robinem to nedopadlo zrovna šťastně a na konci jsem brečela jak želva.

IreneP
01.11.2021

Bohužel veliké zklamání. Obávám se, že to příběh v knize odnesl tím, že je silně krácený. Dívala jsem se a originální vydání má přes 400 stran, toto okolo 250. Chyběly mi detaily, popisy, hlubší charakteristika postav. Tohle bylo povrchní, plytké a místy napsané jak od školačky se svatební úchylkou. Bohužel, nemohu doporučit. Do strany 150 docela utrpení, pak se to zlepší, ale ne o moc. Jen mě překvapil konec Robina Hooda, to tedy hodně.

Ronnie68
26.09.2021

Docela útlá dobrodružná kniha zasazená do dějin starší Anglie ... bavila mě ...

speciale88
30.07.2021

Klasika. Proste Robin Hood.

Ešína
25.07.2021

Pěkná kniha. Pro fanoušky Robina Hooda doporučuji.

topi80
24.05.2021

Tento docela vtipný a hláškující Robin Hood s neméně povedenou družinou mě bavil.

Witch2017
18.02.2021

Zbojnická klasika, kterou bych po těch letech už do ruky nevzala, to spíš zkouknu nějaký ten seriálek se švarnými herci. Ale přece jen - byl to jeden prvních opravdických románů, které jsem kdy jakožto ještě nezvedené dítko přečetla, tož nějaký ten komentík si Robin a jeho družina určitě zaslouží. Ovšem tímto prohlášením mé hodnocení i končí. Nepotěší, neurazí.

TaLu
04.02.2021

Kdo by neznal? I mnohá filmová zpracování jsou většinou koukatelná. Rozhodně mi přišel Robin mnohem větší sympaťák, než školou předhazovaný Jánošík. Jen ten konec jsem nějak nemohla rozdýchat, já v té době, ve které jsem tento příběh četla, měla vždy ráda dobré konce. Vlastně počkat, stále je mám ráda !