Robin Hood

Mistrné zpracování jedné z nejznámějších evropských legend z pera Alexandra Dumase. Text byl podroben pečlivé redakci a upraven tak, aby zaujal moderní čtenáře všech věkových kategorií.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/3092/robin-hood-Jvn-3092.jpg 3.9266

Robin Hood le proscrit (1873)

Vydáno:, Daranus

Kniha Robin Hood

RemiBlack

2019/11
Čteno ve (zjednodušené) francouzštině, takže o čem to bylo, po mně prosím nechtějte vědět. :D Dost mě překvapilo, že příběh je vlastně samá svatba! Ale čtení to není špatné. Zkusím i českou variantu. ;)

janulka1310
29.10.2018

Tak upřímně po knize jsem sáhla kvůli výzvě, asi by mě nenapadlo to číst, ale bylo to v knihovně, tak co už :) Nečekala jsem teda takovou romanťárnu, podle těch filmových zpracování má člověk pocit drsného příběhu, ale v knize je to až přespříliš "sladké"...

hajrys
20.07.2018

NU, není třeba psát dlouhé komentáře. Vrátila jsem se na základní školu, kdy jsem knihu četla. Trochu jsem zestárla, dnes již takové knihy nevyhledávám, ale byla to milá vzpomínka :-)

dia.riedl
03.06.2018

Kniha byla supr. Je to spíše vypravování o skutcích Robina a jeho zbojníků než ucelený příběh. Kniha je hodně romantická, ze vší té lásky už mě ale trochu bolela hlava..
Robin a jeho přátelé jsou samozřejmě skvělí!

Eeli
10.04.2018

Dobrodružný román o muži, jenž bohatým bral a chudým dával, se stal legendou, i když kniha sama není taková, jak by si mnozí představovali. Příběh se odehrává ve staré Anglii za vlády krále Jindřicha, poté jeho synů Jana a Richarda a je sestaven z epizod vyprávějících o skutcích Robina a jeho zbojníků, nečekejte tedy žádný hlavní motiv, který by provázel knihu od začátku do konce, protože cílem je především vylíčit Robina jako spravedlivého, hodného a nepřemožitelného vůdce a děje se tak prostřednictvím popisů různých příhod. Kromě dobrodružné povahy je zde patrný i vliv romantismu, zejména je zřejmý v závěru knihy, kdy ... :)
I když je příběh notoricky známý, nemyslím, že patří k vrcholné Dumasově tvorbě, alespoň z pohledu současného čtenáře.

ThomasRuhe
03.02.2018

Celkově asi spokojenost, i když je kniha spíše romantická, navíc je napsaná trochu poetickým jazykem, to zase tolik nevadilo, musel jsem přihlédnout k době kdy byl román napsán a vlastně se tento způsob k příběhu hodil.

Oryk
06.01.2018

Kniha byla opravdu dobrá, jen jsem po všech filmových zpracováních čekal akce poněkud více, chápu ale, že v 19. století jim to muselo připadat velmi akční. Překvapilo mě, kolik pozornosti věnoval Dumas vztahům mezi postavami, místo rozšíření děje. Připadá mi až komické, jak se všichni filmaři vyhýbají zakončení děje, jelikož v málokterém zpracování Robina Hooda můžeme vidět špatný konec, který známe z knihy.

Dvoja
19.09.2017

Nádhera :-) Šlechetný Robin Hood, jeho věrní přátelé, krásné ženy a boj za spravedlnost v sherwoodském lese. Moc jsem si knížku užila.

DragonflyT
13.09.2017

Kniha mě dost zklamala. Čekala jsem od ní víc a to i přesto, že jsem neviděla žádné filmové zpracování. Alexander Dumas napsal rozhodně spoustu mnohem lepších děl.

Boby17
09.09.2017

Četl jsem ji jako kluk, dříve, než jsem viděl filmové a seriálové ztvárnění. Takže jsem nebyl při čtení nijak vizuálně ovlivněn a to asi bylo dobře.

martinaandulka
16.07.2017

Robina Hooda jsem četla poprvé ,ale viděla jsem 2 filmy a kniha podle mě bylo velké zklamání,čekala jsem od knihy větší svižnost a víc popsané lásky.Režiséři z nudného příběhu udělali krásný filmy.

Plague
10.05.2017

5* si Robin nezaslouží a 3* by bylo málo. Prvotní pocity rozpačité hlavně kvůli tomu, že jsem čekal něco naprosto odlišného. Dobrodružství, akci, zase dobrodružství - a místo toho anglická naivní telenovela. První stránky jsem kousal hodně těžko a opravdu hodně naivní postava Robina a celé jeho kumpanie mě solidně rozhodili. No a pak si to sedlo - styl psaní se podobá Draculovi ale se slabším dějem. Nakonec to bylo ale příjemné a jednoduché čtení, které se spíš hodí na čtení dětem - a i na ty je to možná místy naivní ažaž.

TheTara18
06.04.2017

Knihu o anglickém zbojníkovi ze Sherwoodu jsem poprvé četl v mládí a oblíbil jsem si ji natolik, že jsem ji přečetl několikrát. Miluji přírodu a moc se mi líbil život zbojníků v krásném Sherwoodu.

Welinie
10.01.2017

Souhlasím s uživatelem mia1990...

lukas8676
27.12.2016

Od knihy jsem si nic nesliboval,ale prijemně mně překvapila.
Doporučuji všem. Ke konci jsem si dokonce pobrečel:D

hetzerjoke
27.12.2016

Kniha Robin Hood je prostě moc faaajn. Vřele doporučuji všem fanouškům Alexandra Dumase.

mia1990
19.10.2016

Četba spíše z nutnosti. Očekávala jsem daleko víc, moc mě to nebavilo.

Adelyna
10.04.2016

Kniha ve mě tak trochu vyvolávala dojem, scénáře nějaké telenovely, která se však neodehrává v Mexiku, nýbrž ve středověké Anglii. Samozřejmě je v knize mnohem víc než jen, že si Hood vzal Mariannu a tem ten zase nevím koho, ale prostě mě kniha moc nezaujala už samotným a vcelku předvídatelným dějem.

danny_21
04.03.2016

Krásná vzpomínka na dobrodružné dětství dnešního přes třicátníka, často jsem ji měl v ruce a myšlenkami jsem byl v Sherwoodském lese společně Robinovou družinou. Pozor, od Reynoldsova nejpovedenějšího zpracování slavného zbojníka se poměrně dost liší - zejména rozšírenou romantickou liní všech členů tlupy a absencí křížové cesty a také bez Saracénského průvodce v propršené Anglii - po Monte Christovi to nejlepší od Dumase - 80 %

kamolka
15.01.2016

Kniha se mi moc líbila. Pokud vám nevadí starší mluva, tak určitě stojí za přečtení.

NikiMedy
24.07.2015

Od knihy jsem toho čekala trochu víc, tak mě chvílemi trochu nudila, ale myslím že kniha stojí za přečtení.

rusalka123
17.06.2015

Tak asi takhle: knihu bych nejspíš sama od sebe jen tak do ruky nevzala, četla jsem ji díky tomu, že na ní děláme etapovou hru na tábor. Co mě trochu zarazilo, že byla psána tak, že bych ji bez většího váhání zařadila mezi dětské knihy - přestože některé scény byly možná na děti občas příliš drsné. Ale ta šílená idealizace tak bila do očí, že to dospělého, myslím, nemůže nerozčilovat. Na začátku jsem byla tedy trochu překvapená, ale říkala jsem si, že ostatně na táboře budem ten příběh taky předávat dětem, tak proč to tak nebrat. Dál jsem si snažila myslet, že je mi tak o čtyři pět let méně a s tím teď i knihu hodnotím, byť ten styl prostě úplně přehlédnout nemůžu... Ale uznejme, kdo z nás občas nepotřebuje na oddech v knížce i nějakou tu idylku? V našem světě se jí nedočkáme...

marcela6183
07.06.2015

Řeklo by se nějakých 150 let od vydání, no a co? Stále je to pěkný milostný příběh, neskutečná legenda, solidně napsané dobrodružstí a co je asi nejdůležitější: nemá to sice klasický happy end, ale pointa byla i přesto jedinečná.
Britský Jánošík se mi trefil do dobrodružného období, takže jsem se nemohla nabažit. Ano, čehlo se to fakt blbě. Dlouhé věty, na "dětskou knihu" pitomá sazba. A přitom geniálně vymyšlené dějové zvraty. Bez uzardění tři a třičtvrtě.
Filmy i seriály mi toho ale rozhodně tolik jako kniha nedaly. Nemluvě o tom, že v nich měl Robin tendenci neumírat. Ale to je samostatná kapitola.

Charmedka
11.03.2015

Četla jsem ji šíleně dlouho a nebyla schopná dočíst. Ona není špatná, je to hezký příběh, ale stále dokola o tom samém. Já čekala alespoň trošku více akce a nejvíce jsem se začetla až spíše ke konci, kdy se začíná dít něco víc. Jinak víc jak polovina knihy je pouze o tom, jak Robin a jeho zbojníci odchytnout někoho v lese, pozvou na hostinu a nechají si zaplatit. Jeho způsob je ale jistě zajímavý a zábavný.

Knihu jsem přečetla, jsem ráda, ale určitě to není dílo, ke kterému bych se znovu vrátila, až tolik mě Robin Hood neoslovil.

Manifest blech
03.11.2014

Chrabrý, chytrý a plný života, lásky a elánu - to vše a mnohem víc vzbuzuje Robin Hood. Závěr mě dostal.

Robin se totiž nikdy nevzdával.

Elen telemna
12.07.2014

Úžasná knížka. Moc se mi tam líbilo že Robin Hood bojuje za pravdu, za právo, za chudé,... Také se mi tam líbí velká poslušnost a kázeň zbojníků (Robin zatroubí na roh a zbojníci mu hned přiběhnou na pomoc ). Také se mi tam líbil Robinův přístup k ženám.V knížce byly celkem drsné scény. Některé jsem dokonce přeskočila. Ale to nevadí. Přišlo mi trochu nespravedlivé že se někteří snažily
zabít Robina Hooda jenom proto že bere zlato bohatým a dává ho chudým. Ještě se mi tam líbilo to že když se Robin dozví že jde nějakému zbojníkovi o život jde ho zachránit. Prostě moc krásná kniha.
P.S. "Robin Hood je hrdina!"

bookemma
07.07.2014

Pro mě krásná kniha o odbojáři a zbojníkovi, jehož činy a skutky se dají promítnout i do dnešní doby. Až na to, že téměř celou knihu jsem si myslela, že příběh skončí dobře, a více než zpracování slavné legendy se tak přiblíží "klasickému slaďáku" ve stylu Rosamunde Pilcher. Kdybych si knihu přečetla později, myslím, že by mě neoslovila tak, jako teď. Teď je to prostě Robin Hood - úžasný. Později by to byl Robin Hood - nereálný.

Dáma s hrnstjm
08.12.2013

Po Robinovi jsem sáhla, protože nebylo rychle nic jiného po ruce. Viděla jsem různá filmová zpracování, takže jsem měla určitá očekávání, co se děje týče. Ovšem děj byl úplně jiný už od začátku. Kéž bych na tuto knihu narazila na základce nebo na střední škole, to by mě hodně bavila! Ale teď v dospělosti, když mě život připravil o mnohé iluze, bylo toho romantismu na každé straně tolik, že jsem se místy musela smát. Už jsem se bála, že romantický příboj vydrží až do úplného konce a já se v něm úplně utopím, ale naštěstí (pro mě, ne pro hlavní postavy) došlo ke konci k několika zajímavým zvratům, které knihu v mých očích pozdvihají na vyšší úroveň. Nejvíc jsem se bála, že kniha skončí větou "...a žili všichni šťastně až do smrti."

Natique
07.12.2013

Prostě Robin Hood - co dodat? Kniha se lehce čte, doporučuji všem věkovým kategoriím. Kluci v knize najdou dobrodružství, holky Robina Hooda a ti starší legendu o slavném anglickém zbojníkovi. :-)

Andráse de la
27.10.2013

Pode mě jsou Dumasovy knihy ty nejlepší ze všech. Jeho díla, která jsou nejlepší jdou asi takhle popořadě -- Tři m. ještě po 10 letech an vikommt de B.-tř mušketýři a tři muške. po 20 letech- hrabě M christo 1,2,3- Kráovna Margot- Králův šašek - paní z Monsereau- Robin Hood- Kráův klenotník-dobro. hraběte Lydericha- Vladařova dcera-atd. ... (ještě se je chystám spoustu číst)
Prosím- ti kdo se mnou souhlasí s tímhle seznamem mi dejte OK.