Alexandre Dumas, st.

francouzská, 1802 - 1870, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Robin Hood - vyprávění o známém zbojníkovi

Robin Hood - vyprávění o známém zbojníkovi - Alexandre Dumas, st.

Kniha o slavném zbojníku Robinu Hoodovi vypravuje o jeho příhodách od dětství přes nucený útěk do Sherwoodského lesa, o jeho seznámení s Malým Jendou, popisuje střety se ... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - II. dílDáma z Monsoreau 1. dílTři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - I. dílPaměti lékařovy: Josef Balsamo IIIPařížští  Mohykáni I

Komentáře (8)

Alexandre Dumas, st.

Přidat komentář
Andráse de la
23. ledna

Jeden z největších spisovatelů v historii, kterého mám v oblibě už od mala. Zároveň je to jeden z nejvíce podceněných autorů — samozřejmě je celosvětově hodně uznávaný, ale ne tolik jaho Hugo, Balzac, Dostojevskij, Tolstoj či dokonce Dickens,... přitom Dumasova díla překonávají všechny ostatní, co do příběhu, velkých myšlenek tak i celkového obsahu (často i rozsahu) a počtu děl.

Mám nejraději úvahy, filosofická díla (Xenofon, Hesiodos, Platon, Konfucius, Lao'c...,), ovšem z „příběhových” (epických) děl mám samozřejmě v největší oblibě pana Dumase st. Navíc se v jeho dílech objevuje spousta "skrtých" a velkých myšlenek, což mi o to víc imponuje.

Často když čtu romány nebo jiná epická díla (včetně div. her) od různých autorů, tak přemýšlím o kvalitě díla, jeho smyslu, zda by mohlo být lepší aj. Ale s Dumasem tohle nedělám. U jeho děl se prostě nechávám unášet v příběhu a u nikoho jiného se do děje nevžívám tolik jako u něj. Prostě mistr s neuvěřitelnou představivostí a se smyslem pro detail a cit.

Nejlepší (klasický) spisovatel a vlastně jeden z nejlepších vůbec!

Kuža007
25.11.2018

Nejlepší spisovatel historických románů. Ať jsou to jeho Tři mušketýři, Černý Tulipán nebo Hrabě Monte Christo, tak mě bavilo tyto knihy číst a rád se k nim vracím.

Lessana
05.09.2018

Autor dokonalých historicko-dobrodružných románov, geniálny tvorca napínavých príbehov a nesmrteľných postáv (gróf Montecristo, mušketieri...). S vycizelovaným štýlom, so zmyslom pre spravodlivosť, humor a gradáciu. Skvelý rozprávač a podporovateľ ušľachtilých ľudských vlastností. Jeden zo spisovateľov, diela ktorých nebudú nikdy zabudnuté.

Jaruš7
11.04.2018

Ve dvou se to lépe táhne, a tak pro správnost, je vhodná informace, že AD na to celé své dílo nebyl sám. Jeho spoluautor ve všech jeho dílech do roku 1868 je Auguste Maquet.
Jejich díla mají to pravé francouzské fluidum, které je těžké napodobit. Například při nových filmových zpracování Třech mušketýrů (a některých dalších děl) od jiných filmařů než francouzských, je ten rozdíl patrný. Francouzské filmy mají šarm, noblesu, elegantnost na první pohled je každý hrdina svým způsobem okouzlující , jeho pohled dovede ocenit půvaby ženské krásy, ostrovtip je jeho zbraní, úsměv je přirozeným vyjádřením, že i slova mohou být zbytečná, stačí mimika a gesto a srdce jihne. Tak tohle jsou hrdinové ve stylu pravé Francie Alexandra Dumase a Augusta Maqueta.
Jejich díla mají vřelost ve vztazích, zášť v intrikách, věrnost v přátelství a pro čtenáře vždy zážitek se značkou exc.

emma24
16.10.2017

To je Pan spisovatel. On tím žil, snil a umíral. Já jsem s jeho Hrabětem a Mušketýry žila, snila, ale ještě neumírám.......

Domca1
30.08.2016

Jeho knihy sú jedny z najgeniálnejších aké som mala kedy možnosť čítať. Tak prepracovaný dej ako mali Monte Christo, mušketieri a vikomt de Bragelonne, dokáže vymyslieť len skutočný Pán spisovateľ. Klobúk dole.

Venezia
16.06.2013

Môj najobľúbenejší autor, keď som mala dvanásť. Vlastne ma priviedol k histórii - zaujímalo ma, ako to bolo naozaj. Najviac sa mi páčia Traja mušketieri, Gróf Monte Christo, Lady Hamiltonová, Zaľúbený Ascanio a séria Paměti lékařovy. Pre fanúšikov odporúčam od Jiřího Kovaříka: D´Artagnan a ti druhí a Hrabě Monte Christo a ti druzí - ide o skutočné osudy románových hrdinov. Aj životopis od A. Mauroisa Traja Dumasovci je dobrý. Dozvedela som sa tam okrem iného, prečo je v Dumasových románoch tak veľa dialógov - platili ho za riadky.

WEIL
17.08.2011

"A to si dovolíte přijet do paříže neotěžkán žádným studiem a žádat u nás práci?"
"Ne. Za prací jsem nepřijel, ale za slávou".
"No ještě lepší..." J.Dietl z filmu o A.Dumas st.

A. Dumas starší pracoval a pracoval jako literát a někdy svedl napsat sám (!) celé noviny. I s okénkem pro kuchařky, zahrádkářem, sportovní zprávy, vše.

Úžasný zjev, bohém, a skvělý literát.