Jak to vidí Milo

Obyčejný devítiletý kluk? To tedy Milo rozhodně není. Je kromobyčejný. Čím to, že vidí mnohem víc než jeho vrstevníci? Mnohem víc než jeho rodiče? Milo trpí vzácnou oční vadou, kvůli níž sice postupně slepne, ale současně také vidí věci, kterých si ostatní vůbec nevšimnou. Vidět víc ho učí prababička, na kterou se po odchodu otce upne a která pro změnu nemluví. Ta jednou zrána podpálí kuchyň a za trest se stěhuje do domova důchodců. Milo si při svých návštěvách začne všímat jistých podivností. Spolu s kuchařem Tripim a svým prasátkem Hamletem, které mu tatínek zanechal doma namísto sebe, se pouští do pátrání, jehož cílem je odhalit tajemství domova důchodců a usvědčit zlotřilou sestru Thornhillovou! Tento na první pohled bláznivý debut britské autorky je mnohem víc než jen příběh o malém klukovi. Je to příběh o rodině - o té, do které jsme se narodili, a o té, kterou tvoříme -, je to příběh o světě a o lásce, o toleranci a předsudcích, o ochotě poslouchat a slyšet, vidět, všímat si a chápat. Milo nám svým neposkvrněným a upřímným pohledem na svět ukazuje vše, co my přes svou narůstající zaslepenost vidět nemůžeme....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220470/big_jak-to-vidi-milo-HhZ-220470.jpg 4.2113
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta

What Milo Saw, 2014

Kniha Jak to vidí Milo

clouds
02.08.2021

Příjemná kniha, která se dotýká řady témat - zdravotní handicap, péče o starého člověka v rodině, uprchlictví, nedobré podmínky starých lidí v domovech. Určitě je fajn, když se i nad těmito tématy děti zamýšlí. Ale řekla bych, že kniha rozhodně není určena devítiletým dětem, Milo se chová tak na 15, V některých případech přejímá dokonce zodpovědnost dospělých. V knize je výborně podáno jak zdravotně handicapovaní vnímají svět ostřeji, s větší citlivostí pro detaily, také jsou empatičtější a přijímají řadu signálů šestým smyslem. Přesně takový je Milo. Učit bychom se od něj měli všichni. Doporučuji k přečtení hloubavějším a citlivějším dětem 14+.

Aranel15
29.01.2021

Tuto knihu už mám doma pár let a vůbec se mi do ní nechtělo, ale nakonec mě dokázala mile překvapit. Byla velmi poutavá, i když její druhá část byla trochu smutná. A navíc toužím také po takovém prasátku ????

juliesze
23.07.2020

Jestli hledáte knihu, která vás pohladí na duši, je příjemná, milá, a zcela nenáročná, tak určitě sahněte po tomto titulu. Hlavní myšlenka celého díla tkví v tom, že se lidé nechtějí/nenamáhají se podívat na malé důležité detaily. Příjemné rozptýlení, které není ani trochu patetické, absurdní, nesmyslné nebo banální.

Leila_05
16.02.2020

Když jsem tu knížku dostala, říkala jsem si že bude nudná. Ze začátku mě to nebavilo...
V nějakých chvilkách jsem se cítila zvláštně.. ale musím říct, že jsem ráda, že jsem jí dostala:)
Je to pěkně napsané, akorát mi to trošku připomnělo ,,neobyčejného kluka" - Milo vidí více věcí, ale August má ,,zvláštní" obličej.... skvělá knížka:)

PetraBery
01.09.2019

Krásný, dojemný román o malém chlapci s oční vadou. Milo vidí jinak než ostatní, ale i přes tento hendikep prokáže svou odvahu a velké srdce. Skvěle vykreslené mezigenerační pouto, problémy v komunikaci mezi nejbližšími i téma uprchlíků. Kniha na plný počet, určená nejen mládeži, ale i starším.

PaniWiga
26.11.2018

Milá kniha, která se dobře čte. Mezi klady patří, že popisuje soužití různých generací, národností i zdravotní postižení - a všichni dokážou najít společnou řeč a vyjít mezi sebou. Co mi trochu vadilo je, že kniha nahlížela některé problémy moc dětskýma očima (ano, chápu, že je hlavně pro děti). Např. hlavní hrdina trval na tom, že všichni senioři by měli bydlet s rodinou. To by bylo určitě správné, ale ne každý to dokáže zařídit. I v knize je postava, která pracuje mimo město, často po večerech, a Milo ji přesto přesvědčuje, ať si nechá maminku, která již potřebuje větší péči, doma.

VikčaV
13.10.2018

Okouzlující knížka, která mi v mnoha ohledech otevřela oči. Vřele doporučuji. Z prvu vypadala průměrně, ale hned jsem se do té knížky zamilovala.

DracoMalfoy
25.05.2018

Levné knihy, 60 korun. Očekávala jsem průměrný milý příběh. Ale Milo. Tahle kniha mě okouzlila a nechala mě se zamilovat. Doporučuji všema deseti.