Jak to vidí Milo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Obyčejný devítiletý kluk? To tedy Milo rozhodně není. Je kromobyčejný. Čím to, že vidí mnohem víc než jeho vrstevníci? Mnohem víc než jeho rodiče? Milo trpí vzácnou oční vadou, kvůli níž sice postupně slepne, ale současně také vidí věci, kterých si ostatní vůbec nevšimnou. Vidět víc ho učí prababička, na kterou se po odchodu otce upne a která pro změnu nemluví. Ta jednou zrána podpálí kuchyň a za trest se stěhuje do domova důchodců. Milo si při svých návštěvách začne všímat jistých podivností. Spolu s kuchařem Tripim a svým prasátkem Hamletem, které mu tatínek zanechal doma namísto sebe, se pouští do pátrání, jehož cílem je odhalit tajemství domova důchodců a usvědčit zlotřilou sestru Thornhillovou! Tento na první pohled bláznivý debut britské autorky je mnohem víc než jen příběh o malém klukovi. Je to příběh o rodině - o té, do které jsme se narodili, a o té, kterou tvoříme -, je to příběh o světě a o lásce, o toleranci a předsudcích, o ochotě poslouchat a slyšet, vidět, všímat si a chápat. Milo nám svým neposkvrněným a upřímným pohledem na svět ukazuje vše, co my přes svou narůstající zaslepenost vidět nemůžeme....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220470/jak-to-vidi-milo-HhZ-220470.jpg 4.3101
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

What Milo Saw, 2014

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (27)

Kniha Jak to vidí Milo

Přidat komentář
Leila_05
16. února

Když jsem tu knížku dostala, říkala jsem si že bude nudná. Ze začátku mě to nebavilo...
V nějakých chvilkách jsem se cítila zvláštně.. ale musím říct, že jsem ráda, že jsem jí dostala:)
Je to pěkně napsané, akorát mi to trošku připomnělo ,,neobyčejného kluka" - Milo vidí více věcí, ale August má ,,zvláštní" obličej.... skvělá knížka:)

PetraBery
01.09.2019

Krásný, dojemný román o malém chlapci s oční vadou. Milo vidí jinak než ostatní, ale i přes tento hendikep prokáže svou odvahu a velké srdce. Skvěle vykreslené mezigenerační pouto, problémy v komunikaci mezi nejbližšími i téma uprchlíků. Kniha na plný počet, určená nejen mládeži, ale i starším.

PaniWiga
26.11.2018

Milá kniha, která se dobře čte. Mezi klady patří, že popisuje soužití různých generací, národností i zdravotní postižení - a všichni dokážou najít společnou řeč a vyjít mezi sebou. Co mi trochu vadilo je, že kniha nahlížela některé problémy moc dětskýma očima (ano, chápu, že je hlavně pro děti). Např. hlavní hrdina trval na tom, že všichni senioři by měli bydlet s rodinou. To by bylo určitě správné, ale ne každý to dokáže zařídit. I v knize je postava, která pracuje mimo město, často po večerech, a Milo ji přesto přesvědčuje, ať si nechá maminku, která již potřebuje větší péči, doma.

VikčaV
13.10.2018

Okouzlující knížka, která mi v mnoha ohledech otevřela oči. Vřele doporučuji. Z prvu vypadala průměrně, ale hned jsem se do té knížky zamilovala.

DracoMalfoy
25.05.2018

Levné knihy, 60 korun. Očekávala jsem průměrný milý příběh. Ale Milo. Tahle kniha mě okouzlila a nechala mě se zamilovat. Doporučuji všema deseti.

m_friedlova
20.04.2018

Zdánlivě obyčejný příběh o neobyčejně krásném mezigeneračním vztahu prababičky a pravnuka protknutý všedními nepříjemnostmi našich životů. Jednoduše a čitelně napsané. Příběh není komplikovaný, působí, jako by ho napsal sám život. Velmi příjemná četba.

Chika
02.11.2017

Zvláštní kniha. Začátek mě moc nezaujal, ale pak mě zajímalo, jak se příběh bude dále vyvíjet. Závěr se četl úplně sám. Zajímavý příběh. Líbilo se mi, že se v příběhu propojuje několik generací, několik národností a nikdo si z ničeho nedělá hlavu.

sporran
21.08.2017

Poměrně čtivá knížka, ale prazvláštní zápletka a na to navazující události, místa a lidé. Zaujala mě oční vada, kterou Milo měl. Hledala jsem, jak se k tomu autorka dostala. Nenašla...

1