13. komnata milenek

Nevěra v přímém přenosu, Aneb když láska bolí... Kniha 13. komnata milenek od autorů Sofie Králové a Tomáše Kristla je pohledem do světa nevěrného muže, jeho milenky a jím podváděné ženy. Kniha je inspirována skutečným příběhem milostného trojúhelníku a čtenářům přibližuje myšlení, pocity a emoce lidí, kteří nevěru a paralelní vztah v nedávné době sami prožili. Tomáš je šťastně ženatým otcem, který se nikdy neocitá v potížích. Jednou však prožije zdánlivě nevinný flirt se svou kolegyní z práce. Časem Sofii svede a v průběhu několika měsíců si s ní vytvoří paralelní vztah, který před okolím úspěšně tají. Sofie otěhotní a poté Tomášovi porodí dceru. Několik dalších měsíců Tomáš žije dva oddělené životy, plné jeho výmluv, lží, obviňování a manipulací. To se nezmění ani poté, kdy se vše dozví jeho žena. Tomáš rozehrává hru, ve které se všichni ocitají ve slepé uličce a v níž zákonitě není vítěze. Proč se autoři rozhodli napsat tuto knihu. Na téma nevěry, milostných trojúhelníků a problematiky v partnerských vztazích bylo napsáno již mnoho knih. Většina autorů těchto knih jsou odborníci, psychologové a sexuologové. V jejich knihách se dočtete zejména o příčinách, následcích a možných řešeních nevěry a partnerských krizí. Tato kniha je v mnoha ohledech jiná. Autoři nejsou odborníci, psychologové ani sexuologové. JJsou to lidé, kteří nevěru, milostný trojúhelník a paralelní vztah v nedávné době osobně prožili. Knihou se čtenářkám a čtenářům snaží přiblížit různé osobní pohledy, emoce a prožitky dospělých lidí zapletených v milostném trojúhelníku. Cílem knihy není hledání příčin nevěry, ani poukazování na muže, manželky nebo milenky jako na viníky partnerské krize, ale cílem je ukázat čtenáři nevěru takříkajíc v plné nahotě a ze všech úhlů pohledu. Dnešní velmi populární bagatelizování nevěry totiž není vůbec na místě. Dlouhodobá nevěra, nebo chcete-li paralelní vztah, ve svém důsledku přináší spíše více bolesti, zklamání, výčitek a strachu než čehokoliv jiného. A je přitom úplně jedno, na kterém vrcholu milostného trojúhelníku se ocitnete. Kniha chce čtenářky a čtenáře přimět k zamyšlení nad jejich vlastními partnerskými vztahy. Ať již dnes žijete ve šťastném manželství, nebo jste právě součástí milostného trojúhelníku, je nejdůležitější věcí vaše budoucnost. Vaše bezstarostná budoucnost. A to je ten hlavní důvod, proč se autoři rozhodli napsat tuto knihu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115082/big_13-komnata-milenek-wMQ-115082.jpg 2.8200

Kniha 13. komnata milenek

DominaCZ
04. červnaodpad!

Je.ali se za zády ženy a ještě o tom napíšou "knihu", blbci dva...
Popisek životopisu u ní mě dostal: "Sofie je mladá aktivní žena se smyslem pro rodinu a partnerský vztah. Přesto, že jí ještě nebylo ani 30 let, zažila již v životě a zejména v partnerských vztazích spoustu velkých dramat."
Jo, první byl ztráta a druhý? No holt je š.ětka a tak taky vznikl no.

Ono se to stalo nejprodávanější knihou roku? Já jen že to ona píše na fcb...

Líbí se mi vážně moc že zrovna ONA na fcb dává vtip o muži jak se přiznal k nevěře den před svatbou a když jí tam tři slepice hýkají
smíchy, tak ještě napíše "o čem by ten život byl, kdybych se nedokázala zasmát takové BLBOSTI."
Takže nevěra je pro ni pouhá blbost, které se jen směje. Proto je pro mě pouhým kosočtvercem s čárkou upro.

Odporní autoři i ten počin twl.
Na poblití věc.

attila1
16.10.2021

Tato knížka neurazí,ale bohužel ani nenadchne ️

adevis
05.09.2021

Tato série knih rozebírá nikdy nekončící téma. Téma, o kterém se dá diskutovat dlouhé hodiny. Proč jsou lidé nevěrní? Proč jsou mezi námi tací, kteří dokáží žít třeba i několik let spořádaný život s manželkou, dětmi a zároveň odcházet za milenkou? Co vede člověka k tomu, aby byl nevěrný? Může být někdy nevěrný člověk někomu věrný?
V knize se setkáváme se Sofií a Tomášem, kteří přesně takový vztah zažili. Knihu napsali společně, je to jejich zpověď. Nahá zpověď zamilované milenky a muže, který úplně všem lhal, možná i sám sobě řekla bych. Dále v knize najdeme názory jejich přátel a také zážitky a zkušenosti s nevěrou náhodných podváděných manželek.
Pokud si chcete odpočinout na dvě hoďky u knihy, která ve vás může něco zanechat, tak po ní sáhněte. Nebo taky ne.
Nikdy jsem nečekala, že budu něco takového číst, ale změna je život. Přečtu si i další díly. Teď se ale konečně vrhnu na něco pořádného.

Na závěr zase jeden výpisek:
“A to je asi ta nejdůležitější věc, kterou si milé ženy musíte uvědomit. Nezáleží na tom, jestli jste šťastné manželky, podváděné manželky, nebo třeba milenky. Všechny musíte být tak silné, abyste se uměly postarat sami o sebe. Čím více jste totiž závislé na muži, tím jste zranitelnější.” - A tohle prosím, VYTESAT DO KAMENE! :))))
Knize dávám 3/5*. Ne proto, že by to bylo špatné, ale proto, že vyšší hodnocení ode mě dostávají knihy, které jsou na trošku jiné úrovni. Chápeme se? :)

Pechule
16.04.2021

3,5 *
Dlouho mi ležela v knihovně a čekala na přečtení, konečně se tak stalo. Po prvních stránkách jsem si říkala, to asi nedám, vždyť to je samé moudro. Naštěstí to bylo pár stran a pak mě samotné příběhy bavily. Přijde mi docela dobré zpracovat téma nevěry takto z pohledu samotných aktérů než jen "chytré" odborné poučky. A je to odvaha takhle se zcela otevřeně "odhalit".

Jandula
30.11.2020

Čekala jsem katastrofu a docela to šlo, dokonce jsem se do toho začetla, ale není to kniha, kterou bych chtěla mít v knihovně. Přečíst a vyhodit ;)

Květinka008
09.10.2020

Jako první jsem si přečetla medailonky autorů. Takové sebechválící... A pak už tak ke knize přistupovala - věděla jsem, kdo ji psal. Proti zpracovaní a obsahu nemám výhrady, dokonce oceňuji otevřenost a upřímnost. Napadá mě však strašná spousta velmi osobních komentářů, které zde nebudu publikovat. Na otázku PROČ?! opravdu nikdy žádná ex-manželka nedostane odpověď, stejně jako na "oni na to mají nějaký gen?!?". :-D

tygřímáma
12.06.2020

(+ SPOILER) Pohled na nevěru očima milenky, milence, podváděné manželky, kolegů a kamarádů.

majinka
17.02.2020

Příběh by nebyl špatný, ale styl psaní je děsný...