Srdcem proti rozumu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pochopit chování mužů se ženám někdy zdá téměř nemožné. Často přitom stačí podívat se na svět přímo jejich očima. Kniha Srdcem proti rozumu je pozvánkou ženám do mužského světa. Co všechno je v životě muže skutečně důležité? Zdraví, rodina, láska, peníze, štěstí? Nebo je to něco úplně jiného? Proč se často chová, jedná a mluví jinak, než žena očekává? Má nějaká tajemství? Skryté touhy a představy? A dokáže být se ženou skutečně šťastný? Kniha autorů Sofie Králové a Tomáše Kristla je volným pokračováním knihy 13. komnata milenek. Stejně jako kniha první je i toto pokračování inspirováno životními příběhy a zkušenostmi obou autorů. Autoři v knize na společných životních příbězích odkrývají čtenářům dva rozdílné pohledy na svět. Svět mužů a svět žen. Svět srdce a svět rozumu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/141771/srdcem-proti-rozumu-141771.jpg 3.158
Série:

13. komnata milenek (2.)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Economicus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Srdcem proti rozumu

Přidat komentář
crazyslunicko
04.02.2018

Pokračování prvního dílu. Opět nám kniha popisuje vztah Sofie a Tomáše a nečekaně komplikované soužití s dětmi. O tom, jak rodič upřednostňuje své dítě před cizím, ale i vlastním společným. Ono je to ze začátku jednoduché, když nepřemýšlíte nad následky a jak to vlastně bude do budoucna a najednou je prostě všechno jinak.
Každopádně třetí díl už radši číst nebudu...

amelie.m
11.06.2017

Nevěra má mnoho podob. Zde je zviditelněná jen jedna varianta, svobodná žena, ženatý muž, pro mne osobně nezajímavá. Vždy jsou fáze, kdy má člověk možnost se rozumně a bez zatím nerozjeté citové zainteresovanosti rozhodnout a odpustit si tak mnohé budoucí trápení. Je jasné, že když jsem svobodná a vyjede po mně ženáč, vždycky z toho bude dříve či později průšvih a někomu to hodně ublíží. V tomto směru, kdo chce kam.....

Přínos knihy vidím spíše v otevřeném náhledu na to, jak těžké je dát dohromady novou fungující rodinu se "starými" dětmi. I dobře rozjetý nový vztah na tomhle může hodně rychle zkrachovat, což si spousta lidí neuvědomuje. Jenže, co je lepší? Bát se předem toho, že se něco může nepovést anebo to prostě zkusit?

Přečíst se dá za nějaké tři hodinky. Já měla celou dobu pocit, jako když listuji v nějakém časopise pro ženy nebo čtu delší článek na netu, kterých je tam s touto tématikou nepřeberné množství. Pokud mám shrnout, kniha, stejně jako její předchůdkyně, nepřináší nic převratného, nového..

Cením otevřenost obou aktérů.

maličkán
07.01.2016

Zajímavé pokračování, přečteno za jeden večer, poháněla mě zvědavost, jak se vztah nové rodiny bude vyvíjet. Jak je vidět nic moc. Žádná procházka růžovým sadem. Tomáš si nepolepšil a Sofie to s Tomášem taky nevyhrála. Tak vlastně proč to všechno? Zbytečné.

Jessie_K
07.11.2014

Stejně jako první díl je i toto volné pokračování psáno především pro ženy, které se někdy ocitly v roli milenky. Nemyslím si, že by to něco zásadního dalo podváděným manželkám nebo samotným mužům. Pokud ale tuhle knížku dostane do rukou žena - milenka, začne o svém vztahu více přemýšlet a možná začne vidět, co před tím neviděla. Já této knížce dávám plný počet hvězdiček, protože ... protože. ;-)

Jarča1101
06.11.2014

Promě stejně zajímavé jako první díl. přečteno během půl dne

zdazilek
13.08.2014

Kniha byla lepší nez první díl, nicméně mě moc nezaujal. Prostě jsem je přečetla ale asi jsem si z toho nic neodnesla.

LéňaM
24.04.2014odpad!

Kniha mě velice zklamala stejně jak 13. komnata milenek. Teď vychází třetí díl a vím že ten rozhodně číst nebudu

svitim
06.01.2014

Musím se přiznat, při čtení jsem měla škodolibou radost, že jim vztah nefunguje. Jinak jsem od knihy čekala mnohem, mnohem víc.

Autoři knihy

Tomáš Kristl
česká, 1978

Sofie Králová
česká

Kniha Srdcem proti rozumu je:

v Právě čtených1x
v Přečtených116x
v Čtenářské výzvě5x
v Doporučených1x
v Knihotéce30x
v Chystám se číst20x
v Chci si koupit5x