Vyzvědačka přehled

Vyzvědačka
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313596/bmid_vyzvedacka-Heu-313596.jpg 3 420 420

V Coelhově románu Vyzvědačka ožívá skutečný příběh Maty Hari, slavné kurtizány obviněné ze špionáže, která byla před sto lety popravena pro velezradu. Mata Hari byla tanečnice, šokující a těšící publikum za první světové války, a stala se důvěrnicí některých z nejbohatších a nejmocnějších mužů té doby. Odvážila se překonat moralismus a provinční mentalitu počátků 20. století, ale nakonec za to zaplatila vlastním životem. Když v pařížském vězení čekala na popravu, jedním z jejích posledních přání bylo pero a papír, aby mohla psát dopisy.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

A Espiã , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vyzvědačka. Přihlašte se a napište ho.

Lucie_1986
21.06.2024 4 z 5

Pro me kniha zajimava, jsem rada ze jsem si ji precetla. Pribeh Mata Hari jsem takto detailne neznala.

Sirina
11.06.2024 3 z 5

Dlouho jsem si chtěla tuhle knihu přečíst a musím uznat, že se četla velice pěkně. O Mata Hari jsem slyšela, ale neznala jsem celý její smutný osud. A jsem ráda, že někdo napsal o tom jaká byla "špiónka".

Janadvorackova
23.04.2024 2 z 5

Vlastně spíš takové shrnutí již známého. Přemýšlela jsem, proč bylo potřeba napsat o ní další knihu.

Podzimní novinky z nakladatelství Argo

03.11.2016

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Zfilmováno

Vyzvědačka (2002)