Vyzvědačka přehled

Vyzvědačka
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313596/bmid_vyzvedacka-Heu-313596.jpg 3 419 419

V Coelhově románu Vyzvědačka ožívá skutečný příběh Maty Hari, slavné kurtizány obviněné ze špionáže, která byla před sto lety popravena pro velezradu. Mata Hari byla tanečnice, šokující a těšící publikum za první světové války, a stala se důvěrnicí některých z nejbohatších a nejmocnějších mužů té doby. Odvážila se překonat moralismus a provinční mentalitu počátků 20. století, ale nakonec za to zaplatila vlastním životem. Když v pařížském vězení čekala na popravu, jedním z jejích posledních přání bylo pero a papír, aby mohla psát dopisy.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

A Espiã , 2016

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vyzvědačka. Přihlašte se a napište ho.

Sirina
předevčírem 3 z 5

Dlouho jsem si chtěla tuhle knihu přečíst a musím uznat, že se četla velice pěkně. O Mata Hari jsem slyšela, ale neznala jsem celý její smutný osud. A jsem ráda, že někdo napsal o tom jaká byla "špiónka".

Janadvorackova
23.04.2024 2 z 5

Vlastně spíš takové shrnutí již známého. Přemýšlela jsem, proč bylo potřeba napsat o ní další knihu.

Gweny
15.02.2024 3 z 5

Opět jsem udělala tu chybu a nepřečetla si, jakou knihu práce beru do rukou. Alchymista od tohoto autora se mi moc líbil a já doufala v další příběh plný mouder a fantazie. Ale už začátek mi svou surovostí vyrazil dech. Přesto jsem ale toužila dozvědět se víc a i když si autor neklade za cíl popsat životopis úchvatné dámy, jež si dala jméno Máta Hari, myslím, že pro nastínění jejího života naprostým neznalcům je kniha dostatečná.
Čte se rychle, příběh ubíhá rychlostí blesku a za pár večerů jsem knihu zvládla přečíst. Udivilo mě, jak moc jsem se do ní dokázala začíst. Nejsou tam žádná hluchá místa.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Podzimní novinky z nakladatelství Argo

03.11.2016

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Vyzvědačka v seznamech

ve Čtenářské výzvě171x