luckomar luckomar komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Taková hezká romanťárna :)

24.11.2019 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Zibura píše hezky. Člověk se u četby pobaví, vzdělává a vlastně i cestuje.. Alespoň pomyslně. Jen se nemohu zbavit pocitu, že knihy naberou od poloviny na monotónosti a já už se těším na poslední stránku. Možná neumím tento typ knih číst a procítit. Další věc je, že sama bych nikdy nic podobného nedokázala, takže klobouk dolů...jen jsem náročný čtenář. :) ;)

17.11.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Asi jsem opět zvolila špatně pořadí. Po Erotikonu vůbec nezaujalo.

06.06.2019

Aristokratky mám vážně ráda, ale tohle už byl výškrab spisovatelova vtipu.

23.01.2019 2 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Povinná četba, která není nic bez čeho by člověk nemohl žít.

22.07.2018 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha čtivá.. zvolila jsem ji jako druhou po tak fascinující Haně. Byla to trošku chyba, protože Hanu nemůže jen tak něco strčit do kapsy. I tak se mi příběh líbil, několikrát překvapil a bavil. Znovu bych ale nečetla.

18.03.2018 4 z 5

Perfektní kniha .. nevím co víc dodat

17.10.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Oproti prvnímu dílu je tato kniha více semknutá dohromady. Provází jí několik dějů, na jejichž rozuzlení si musí čtenář počkat do konce. Rychleji se mi četl první díl, ale druhý mi taky přinesl něco nového a konec mě dojal, i když vlastně ani nevím proč. Cítila jsem najednou hrozně zvláštní a krásný pocit, když jsem se vžila do děje a představila si přítomnost Dalajlámy. Určitě doporučuji přečíst.

04.03.2017 4 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Knížka, která zahřeje na srdci, a pokud jste alespoň trošku kreativní a zasnění a máte rádi klid, přírodu a vůbec přítomnost, tak Vás kniha dokonce sebere. Našla sem se v ní a mimo jiné jsem v ní taky našla spoustu krásných mouder, které jsou jednoduše pravda!! Tahle slečna by si zasloužila nějakého pořádného nakladatele a výstavku svých knížek na prostředku v Neoluxoru, protože tam patří!

24.01.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Prostě dobrý :) Prostě vtipný a prostě je to perfektní příběh. Je jasné, že to bude trochu slabší než první díl, který člověka překvapí stylem autorova psaní a donutí Vás se zasmát i nahlas, ale spíš než slabší si myslím, že si člověk prostě už zvykne na ten styl a ví, že může čekat srandu a když není na každé stránce alespoň jedna vtipnost, tak tu knihu odsoudí. Pro mě to bylo zase dobré a jsem ráda, že jí mám doma.

24.01.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Takhle kniha není ani tak zajímavá, proto že jí píše právě Aňa, ale proto že jí krásně ilustruje její sestra. Upřímně a trošku zklamaně se musím přiznat, že jsem některé kapitoly ani nedočetla. Ilustrace jsem si prohlídla ale detailně všechny a musím říct, že některé jsou dokonce trošku brutálně hezké :)
Jinak knihu ale nemůžu doporučit.

16.05.2016 1 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Knížka nebyla špatná, ale zbytečně dlouhá. Zajímavých bylo posledních 30 stran.

24.04.2023 2 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Kniha je napsaná hezky. Naučila jsem se pár nových věcí, které opravdu fungují. Třeba pravidlo 2 minut

26.03.2023 4 z 5

Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě David Michie

David Michie tohle opravdu umí. A co tohle? Dostat Vás do pomalé přítomnosti. Naučit se vnímat maličkosti. Pohladit po duši a rozplakat...ale hezky rozplakat. Oceňuji to, jakou formou seznamuje čtenáře s buddhismem. Upřímně jsem v další díl už nedoufala a o to víc jsem nadšená.

07.03.2023 5 z 5

Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Tomáš Padevět

Paní Hegerovou mám jako zpěvačku moc ráda. Její život byl určitě zajímavý a musím říct, že mě překvapila její lehká protivnost. Kniha byla velmi hezky propojená s poznámkami z aktuálního dění v dané roky jejího života. Člověk se alespoň orientoval a pochopil celý kontext.

21.12.2022 5 z 5

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Oddychovka z mého dětství

29.11.2022 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Čtivá kniha s občas až moc tragickým obsahem.

10.07.2022 4 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Slabší kousek. Hodně mi psaním připomíná Hartla..jen není tak vulgární. Díky bohu

25.05.2022 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha byla napsána opravdu čtivě. Opět jsem se přesvědčila o složitosti knih vydávaných pod nakladatelstvím Host. Domácí násilí, drogy, alkoholismus. Vždy téma, které je nějak ponuré. Nebo mám na tyto knihy jen štěstí?

16.06.2021 3 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Na začátku jsem se nemohla začíst. Celkově neurazilo, ale ani nenadchlo.

11.05.2021 3 z 5