lucie5078 lucie5078 komentáře u knih

Neplakej Neplakej Mary Kubica

Do knihy jsem se ihned začetla, líbilo se mi rychlé střídání kapitol Quinn / Alex, čtení tak bylo velmi rychlé. Uprostřed knihy mi přišlo, že se děj moc neposouvá, ale poslední část jsem doslova "hltala". Skvělá zápletka, nenapadla mě až téměř do samého konce. Celkově příjemně napsané a ke konci jsem se až bála :)

09.05.2018 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Milý příběh, oddechovka, čte se samo :)

02.05.2018 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha mě mile překvapila. Dostala jsem se k ní jen díky čtenářské výzvě a jsem za to velice ráda. Zajímavě zpracované téma a vedlejší účinek je jasný - chci se do vily podívat. Moc se i těším na filmové zpracování. Jen chápu trochu rodinu, že s knihou měla problém, vzhledem k tomu, v jakém světle jsou vylíčeni oba dva rodiče.

02.05.2018 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Kniha se mi četla velice dobře. Šla bych víc do hloubky u hlavních postav - Edovo kamarádů, alespoň Audrey bych dala větší prostor. Závěr mi taky přišel trošku ochuzený, strašně rychle vyřešená zápletka. Celkově ale super námět, nespisovný jazyk mi nevadil, naopak to dotváří charakter hlavního hrdiny.

12.04.2018 4 z 5

Zalknutí Zalknutí Chuck Palahniuk

Chuckovina. Bizár, hnus, depka, zamyšlení nad vlastní nicotností. Předchozí dvě knihy (Prokletí, Deník) mě nadchly mnohem víc, proto jen tři hvězdy. I tak mě ale Chuck nepřestane udivovat a chci si od něj přečíst časem všechno.

03.03.2018 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Za mě lepší než Hypnotizér, rychleji mě kniha vtáhla do děje. Postavy se chovaly uvěřitelněji než v předchozí knize, i když jich tu na jednu knihu bylo až dost velmi výjimečných. Těším se na další díl s Joonou Linnou, i když se o něm člověk moc nedozví, ten chlapík přiroste k srdci.

02.02.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Výborná zápletka, napětí do posledního dechu.

18.01.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Knížka sama o sobě skvělá, ale v porovnání s prvním dílem jsem už trochu i ten závěrečný střet Eriky s Nočním ptákem čekala. Jinak samozřejmě velmi čtivé, napínavé, promyšlené, líbí se mi tihle psychicky narušení pachatelé :)

18.01.2018 3 z 5

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

Srdcovka z dětství :)

18.01.2018 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Napínavé, promyšlené, místy mě úplně mrazilo z detailních popisů. Určitě si od autora přečtu i další knihy.

18.01.2018 4 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Příjemná oddychovka. Ze začátku mi byla hlavní postava docela protivná, ale postupem času, jak se mění, mi přirostla k srdci. Sladké a upřímné, hezká zápletka v podobě dětských životních cílů.

18.01.2018 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Nezapomenutelné... "Pěkný" náhled do duše mladé narkomanky. Autentické, odstrašující, měl by si přečíst každý.

02.11.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Bohužel jsme z knihy byla zklamaná. Očekávala jsem hodně, ale ke konci jsem už ani neměla chuť Veroniku dočíst. Autora jako takového mám moc ráda, jeho první kniha se mi strašně líbila, možná proto jsem čekala hodně. Postavy mi téměř nepřirostly k srdci, chvílemi ani nešlo příběhu moc věřit..

02.11.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Ze začátku jsem byla nesvá ze stylu, jakým autorka píše, ale po chvilce mě absolutně vtáhla do děje. Líbila se mi provázanost postav, různé pohledy na život a ani mi nevadil mírně otevřený konec. Můžu všem jen doporučit, čte se sama.

02.11.2017 4 z 5

Deník Deník Chuck Palahniuk

Chucka jsem si už po přečtení Prokletí oblíbila. Jeho styl je jedinečný, u knížky se vždy zasměju nad bizardnostmi, co vymyslí. Dobrá myšlenka, pěkně tragický příběh i rozuzlení. Určitě hodlám přečíst další knihy od něj.

21.09.2017 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Vtipné, svižné, ale další díly už číst nebudu. Přečteno do čtenářské výzvy. Nenadchne, neurazí.

21.09.2017 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Z knihy mám rozporuplné pocity. Některé části byly velice čtivé, příběh měl spád, bylo to napínavé.. a jiné bych úplně vypustila, v knize mi přišly zbytečné (například milostné scény, jako proč?). Hodně se mi oproti jiným líbila vsuvka z Erikovo minulosti a hypnoterapeutické skupiny, náhled do duševně narušeného člověka. Jak už se někdo zmiňoval, chování některých postav je občas docela zarážející, hlavně vztah Erik - Simona a i péče o jejich syna. Určitě si od autorů ale přečtu další knihy a dám jim ještě šanci. Měla jsem asi vysoká očekávání kvůli recenzím, proto jsem trošku zklamaná.

21.09.2017 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Místy napínavé a velmi čtivé, jiné pasáže mě naopak nebavily a vynechala bych je. Ale dobrá zápletka, jen teď budu hodně přemýšlet, zda se pustit i do Hedvábníka...

22.08.2017 3 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Výborné, už od začátku mě kniha vtáhla do děje, díky střídání záblesků z nemocnice a z rozlučky. Napínavé, promyšlené. Doporučuji.

16.07.2017 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Zvláštní. Čtenářská výzva. Ne můj šálek kávy. Tak ne.

10.07.2017 2 z 5